Nors teismas prieš savaitę sustabdė Šiaulių mero socialdemokrato Vaclovo Volkovo bei jo pavaduotojų įgaliojimus, jie toliau vadovauja miestui ir gauna už tai atlyginimą. Balandžio 3 dieną išrinkti Šiaulių meras Volkovas bei vicemerai socialliberalė Alma Javtokienė ir liberaldemokratas Evaldas Lementauskas šiandien turi gauti pirmuosius pareiginius atlyginimus. Mero mėnesio alga yra 5 tūkstančiai litų, vicemerai gauna po 4730 litų.
teismas
Pasak Šiaulių apygardos administracinio teismo pirmininko Gražvydo Poškaus, nuo balandžio 22 dienos, kai teismo nutartimi laikinai buvo sustabdyti šių pareigūnų įgaliojimai, jiems atlyginimas neturėtų būti mokamas. Jie taip pat neturi teisės atlikti ir jokių miesto vadovų funkcijų, taip pat ir prįiminėti teisės aktų.

Veikia neteisėtai

Teismo pirmininkas patvirtino, kad į tarnybinę komandiruotę po Europą nuo balandžio 22 dienos išvykęs Volkovas taip pat neturi teisės atstovauti Šiauliams kaip miesto meras.

Tokios pat nuomonės buvo ir Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje Vitolis Januševičius. LŽ jis sakė artimiausiomis dienomis patikrinsiąs, ar įgaliojimų neturinti Šiaulių miesto valdžia nepriėmė kokių nors neteisėtų juridinių aktų.

Pasak abiejų kalbintų pareigūnų, meras ir vicemerai dabar yra paprasti tarybos nariai.

Patys miesto vadovai, prieš savaitę teismo nutartimi laikinai netekę valdžios įgaliojimų, tvirtina dirbantys ir atlyginimus gauną teisėtai.

Apskundė teismui

Skandalas Šiaulių valdžioje kilo, kai tarybos posėdyje valdančioji dauguma nekreipė dėmesio į 10 vietų turinčių centristų, liberalų bei politinių kalinių ir tremtinių pareiškimą dėl mero bei jo pavaduotojų rinkimų pakartojimo. Mero postą Volkovas laimėjo minimalia vieno balso persvara.

Kaip vakar spaudos konferencijoje teigė vienas pareiškimo autorių centristas Kazimieras Šavinis, jau savaitę mieste tęsiasi nenormali situacija, kai miestui vadovauja teismo nutartimi įgaliojimų netekę deputatai. "Merą teismo nutartis užklupo kelionėje, tačiau vicemerai sėdi savo kabinetuose ir "nepasirašinėja" sprendimų", - stebėjosi politikas.

Beje, valdžios rinkimuose savo merą liberalą Laimontą Dinių siūlę politikai tvirtino dabar nekelsią jo kandidatūros.

Apie miesto valdžioje susiklosčiusią ypatingą situaciją, kurią Dinius pavadino teisiniu nihilizmu, spaudos konferencijoje kalbėję politikai sakė, kad Šiaulių valdžiai tai darosi jau įprasta. "Šiaulių savivaldybė ignoruoja net Aukščiausiojo Teismo sprendimus", - tvirtino liberalas.

Trauktis neketina

Vicemero darbo kabinete sėdėjęs ir išvykusį merą savaitę pavadavęs Lementauskas vakar tvirtino, kad elgiasi teisėtai. Tokios pat nuomonės buvo ir vicemerė Javtokienė.

"Mano giliu įsitikinimu, tik taryba gali prįimti sprendimus dėl mero bei vicemerų, - LŽ sakė Lementauskas. - Teismo nutartimi yra pasakyta, kad sustabdyti tik įgaliojimai, tai reiškia, kad visa kita lieka galioti".

Paklaustas, ar dirba teisėtai ir gaus už tai atlyginimą, Lementauskas atsakė: "Be abejo, taip. Aš tik nededu jokio parašo".

Vakar po pietų iš komandiruotės grįžęs įgaliojimų laikinai neturįs meras buvo diplomatiškesnis. "Briuselyje paaiškinau savo situaciją, kas toks esu, meru neprisistatinėjau", - sakė Volkovas. Politikas tikino elgsiąsis taip, kaip lieps juristai.

Savivaldybės juridinio skyriaus vedėja Saulė Vembrienė sakė, kad teismui sustabdžius mero bei vicemerų įgaliojimus, nuo darbo jie nenušalinti, todėl neteko tik teisės dėti parašus. Jos paaiškinimu vadovaujasi ir savivaldybės administracijos direktorius Justinas Sartauskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prastos naujienos planuojantiems uždirbti iš būsto nuomos (17)

Dar neseniai bankai ir įvairūs ekspertai buto įsigijimą nuomai įvardino kaip patrauklią...

Mokestis už mokyklos įnorius mamai atėmė žadą: išeitis – tik užsienis (247)

Naujiems mokslo metams besiruošiantys tėvai atakuoja ne tik parduotuves, bet ir siuvyklas. Tiesa,...

Meilės V. Putinui kaina: už pinigus gali parduoti ne tik tėvynę, bet ir visą Europą? (391)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Krito naujų butų pardavimai (62)

Naujų butų pardavimo apimtys Lietuvos didmiesčiuose antrąjį šių metų ketvirtį buvo...

Lietuvė iki šiol sapnuoja Etiopijos moterų klyksmus: tai, ką pamatai čia, smegenys atsisako suprasti (60)

„Tai unikali šalis, daugiau tokių nėra likę, - apie paslaptingąją Etiopiją sako kelionių...

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto,...

Rizikingų bitkoinų vertė vilioja: ar gali pabrangti iki 25 tūkst. JAV dol.? (22)

Bitkoino vertė šią vasarą pasiekia vis naujas rekordines aukštumas, o analitikai žada ir...

Pavojų kelia ir nedidelė žaizda (4)

Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (219)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

A. Juškevičiui – bilietas į Europos čempionatą, L. Lekavičiui – du mėnesiai be krepšinio (19)

Negailestingą diagnozę išgirdęs Lukas Lekavičius ketvirtadienio rytą galėjo šiek tiek...