Šiaulių mieste radikalieji nacionalistai vėl legalizuoti

Šiaulių miesto savivaldybė vėl įteisino radikaliojo nacionalisto Mindaugo Murzos vadovaujamą Lietuvių tautinio darbo sąjungą (LTDS).
Dienraštis "Respublika" pirmadienį pranešė, kad pernai spalį Šiaulių miesto savivaldybėje įregistruota visuomeninė organizacija po mėnesio buvo išregistruota.

Šis sprendimas motyvuojamas tuo, kad sąjunga norėjo pakeisti įstatus ir veikti visoje Šiaulių apskrityje. M. Murza tuomet kreipėsi į apskrities viršininko administraciją, tačiau ji LTDS neregistravo, remdamasi įstatymais, numatančiais, jog organizacijos įstatų pakeitimus turi daryti tas, kas juos įregistravo.

Praėjusią savaitę Šiaulių miesto meras Alfredas Lankauskas po konsultacijų su Teisingumo ministerija panaikino potvarkį dėl sąjungos išregistravimo iš miesto visuomeninių organizacijų registro.

Pasak mero, M. Murza vėl nori veikti mieste, o jo vadovaujamos LTDS įstatai neprieštarauja įstatymams.

"Respublikos" teigimu, nacionalistai neslepia, kad LTDS įkūrė, norėdami legalizuoti savo veiklą.

Teisingumo ministerija per 2 metus 9 kartus atsisakė įregistruoti Lietuvių nacionalsocialinės vienybės sąjungos (LNSVS) įstatus, nes jie neatitiko arba Politinių partijų ir politinių organizacijų, arba Visuomeninių organizacijų įstatymų reikalavimų, arba Konstitucijos.

1999 metų pabaigoje Teisingumo ministerija atsisakė įregistruoti Lietuvių nacionalinio judėjimo "Tėvynė" įstatus, nes "Tėvynė" siekė faktiškai įteisinti LNSVS, kurios įstatus ministerija atsisakė registruoti anksčiau.

Aukštesnysis administracinis teismas vasario pradžioje nusprendė patenkinti M. Murzos skundą ir įpareigojo ministeriją per vieną mėnesį nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos išnagrinėti LNSVS prašymą įregistruoti šios sąjungos įstatus.

Tačiau praėjusią savaitę M. Murza paprašė ministerijos nebesvarstyti šio klausimo ir paskelbė, kad LNSVS savo veiklą stabdo.

Nacionalistų lyderis teigė, jog dabar visą savo energiją skirsiąs darbui Lietuvių tautinio darbo sąjungoje. Šią organizaciją nacionalistai laiko šviečiamąja, kultūrine ir ketina propaguoti tautines idėjas.

Kaip skelbta, praėjusią savaitę Vyriausioji rinkimų komisija atmetė Nepriklausomybės partijos prašymą dalyvauti savivaldybių rinkimuose kovo 19 dieną, kadangi pateiktieji dokumentai prieštaravo partijos įstatams. Pirmajame šios partijos sąrašo dešimtuke rinkimams Šiaulių mieste buvo įrašyta ir nacionalistų atstovų, įskaitant ir M. Murzą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus itin nemalonūs (8)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse (62)

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (14)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (4)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.