Seminare - apie prekybą moterimis

Penktadienį Vilniuje pasibaigė sostinės vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnų organizuotas seminaras "Saugių miestų moterys. Prekyba moterimis, norint jas seksualiai išnaudoti".
Savaitę vykusiame seminare dalyvavo Nicos policijos darbuotojas Jean Luc Boulard (Žanas Lukas Bularas), nevyriausybinių organizacijų atstovas iš Nicos Patrick Hauvuy (Patrikas Oviu) ir Prancūzijos policijos atašė Baltijos šalyse Gerard Lacour (Žeraras Lakūras), pranešė Vilniaus miesto VPK spaudos tarnyba.

Dirbti prostitutėmis užsienyje merginos iš Lietuvos buvo pradėtos vežti neseniai, apie 1998-uosius metus.

Atsižvelgiant į nusikaltimų pobūdį, buvo padarytos pataisos Baudžiamajame kodekse, kurios įvardija bausmes sąvadautojams ir prekiautojams žmonėmis.

Svečiai iš Prancūzijos pastebėjo, kad Lietuvoje trūksta materialinių ir techninių galimybių grąžinti prievarta į užsienį išvežtas merginas ir jomis pasirūpinti.

Prancūzijai mano, kad Lietuvoje būtina įkurti centrą, kur galėtų prisiglausti ir atgauti dvasinę pusiausvyrą deportuotos merginos.

Ateityje Vilniaus miesto VPK pareigūnai su atsakomuoju vizitu vyks į Nicą. Ten tikimasi pasisemti daugiau teorinių ir praktinių žinių, kovojant su prekyba moterimis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (31)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (32)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (113)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (200)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Laiminti rinkimus kalba (12)

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.