Sektantai iš Visagino sugrąžinti iš Švedijos į Lenkiją

Kaip BNS pranešė Lietuvos garbės konsulas Malmėje Ingmar Ingstad, religinės sektos narai išplaukė į Lenkijos uostą Svinouščia antradienį 23 valandą Lietuvos laiku ir trečiadienį jau turėtų pasiekti krantą.

Lietuvos ambasada Varšuvoje trečiadienio rytą dar neturėjo informacijos apie atplaukusius Visagino sektantus.

108 sektos nariai, tarp jų 68 vaikai, atplaukė į Malmę pirmadienio vakarą prašytis politinio prieglobsčio nuo tariamo persekiojimo Lietuvoje.

Švedijos migracijos tarnybos prašymą atmetė, nes, pagal tarptautines konvencijas, pabėgėlio statusas galėjo būti suteiktas pirmoje jiems saugioje šalyje, šiuo atveju - Lenkijoje.

Sektos nariai, Lenkijoje gruodžio pabaigoje pasiprašę pabėgėlio statuso, prieš pusę mėnesio prašymą atsiėmė, nelaukdami Lenkijos valdžios sprendimo.

Pasak Lietuvos garbės konsulo Malmėje, atvykę sektos nariai anaiptol neatrodė fiziškai išsekę. I. Ingstad sakė BNS, kad jį net nustebino gera prieglobsčio prašytojų išvaizda ir apranga.

Pasak jo, antradienį praleidę Malmės viešbutyje ir apklausti migracijos tarnybos pareigūnų, sektantai sulipo į keltą ir buvo išplukdyti be incidentų.

Lietuvos generalinė konsulė Varšuvoje Irena Valainytė BNS korespondentui sakė, kad sektos nariai jau nebeilgai galės būti Lenkijoje - bevizio režimo sutartis su Lietuva suteikia jos gyventojams teisę būti Lenkijoje be vizos iki 3 mėnesių. Šis terminas atvykėliams iš Visagino baigiasi kovo 20 dieną.

Generalinė konsulė abejoja, ar sektantai galės vėl prašyti prieglobsčio Lenkijoje, vieną kartą jo jau atsisakę.

Atvykėliai, daugiausiai - etniniai rusai, priklauso Visagino Jėzaus Kristaus bažnyčiai.

1994 metų pabaigoje ji buvo registruota Ignalinos rajono valdyboje. 1996 metais ministerijoje jai buvo išduotas juridinio asmens pažymėjimas.

Lietuvos migracijos tarnybos pernai nepratęsė leidimo gyventi Lietuvoje sektos lyderiui Timurazui Edžibijui, kuris turi Gruzijos pilietybę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (3)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (37)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (37)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (38)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (414)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.