Sekmadienį Lietuvoje paskelbtas gedulas dėl tragedijos Rygojeatnaujinta

 (126)
Siekdama pagerbti žuvusiųjų Rygos prekybos centre atminimą, Vyriausybė nutarė Lietuvoje paskelbti gedulą lapkričio 24 dieną, sekmadienį.
Sekmadienį Lietuvoje paskelbtas gedulas dėl tragedijos Rygoje
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo  bei su šiuo įstatymu susijusio nutarimo nuostatomis, Ministrų kabinetas nustatė, kad lapkričio 24 dieną nuo 7 iki 22 valandos prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų iškeliama Lietuvos valstybės vėliava su gedulo ženklu.

Nelaimė Rygoje ketvirtadienį nusinešė mažiausiai 32 žmonių gyvybes, gelbėjimo darbai tęsiami iki šiol. Tarp žuvusiųjų yra trys gelbėtojai.

Lietuvos prezidentė, premjeras ir Seimo vadovybė pareiškė užuojautą dėl nelaimės.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį užuojautos žodžiais pradėjo savo komentarus žiniasklaidai po Lietuvos vyriausybės strateginio komiteto posėdžio.

"Savo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir Latvijos žmonėms dėl tragiškos nelaimės ir žmonių žūties Rygos prekybos centre. Reikšdamas didelę pagarbą Latvijos ministrui pirmininkui Valdžiui Dombrovskiui ir visiems Latvijos žmonėms, linkiu stiprybės ir ištvermės šią niūrią netekties valandą", - žurnalistams sakė Lietuvos premjeras.

Gedulas skelbiamas ir visose „Maxima“ parduotuvėse Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Kaip pranešė bendrovė „Maxima“, skelbiamas trijų dienų gedulas: parduotuvėse palaikoma rimtis, negroja muzika, išjungti kalėdiniai papuošimai ant parduotuvių fasadų, sustabdyta visa reklaminė bei įvaizdinė „Maxima“ komunikacija.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Į Molenbeką patekęs siras išsigando: nemačiau to net Libijoje ir Sirijoje (6)

Bindakh hashish? („gal hašišo?“ - liet.) - klausimą berberų kalba siras Aryo Molenbeko gatvėse girti nuolat.

Siūloma leisti šauliams ir savanoriams namuose laikyti pusiau automatinius ginklus (61)

Siūloma leisti šauliams ir kariams savanoriams įsigyti bei namuose laikyti pusiau automatinius - B ir C kategorijų - ginklus ir šovinius. Taip pat numatyti, kad nepaprastosios padėties atveju šie ginklai nebūtų surenkami iš šaulių.

Dar neįžiebta Vilniaus eglutė užkliuvo internautams, tačiau kūrėjai džiūgauja apklausa (348)

Vilniečiai ir sostinės svečiai susidomėję laukia pagrindinės miesto eglės įžiebimo ir nekantrauja pamatyti, koks bus galutinis rezultatas. Tačiau internautai suskubo pašiepti dar net neįžiebtą eglutę ir jos viršūnėje kompiuterinėmis programomis pripiešė cerkvės kupolą, o pačią eglutę nuspalvino Rusijos vėliavos spalvomis.

Siūloma riboti savivaldybių ir rajonų merų kadencijas (23)

Pateikiau šias pataisas, kad Lietuvoje demokratija tikrai vystytųsi, „Žinių radijui“ sakė parlamentarė Rasa Juknevičienė.

Pasakė, ką simbolizuoja aistrų bangą sukėlę langai, puošiantys Vilniaus eglutę (9)

Prasidėjus eglučių įžiebimo maratonui, didieji Lietuvos miestai ima varžytis dėl puošniausios žaliaskarės titulo. Kol Kaune statoma interaktyvi, internetu valdoma eglutė, Vilniuje netyla kalbos ne tik dėl savivaldybės sprendimo šiemet atsisakyti traukinuko ir 3D pasakos, bet ir dėl langų motyvais papuoštos eglutės.