Sekmadienį Lietuvoje paskelbtas gedulas dėl tragedijos Rygojeatnaujinta

 (126)
Siekdama pagerbti žuvusiųjų Rygos prekybos centre atminimą, Vyriausybė nutarė Lietuvoje paskelbti gedulą lapkričio 24 dieną, sekmadienį.
Sekmadienį Lietuvoje paskelbtas gedulas dėl tragedijos Rygoje
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo  bei su šiuo įstatymu susijusio nutarimo nuostatomis, Ministrų kabinetas nustatė, kad lapkričio 24 dieną nuo 7 iki 22 valandos prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų iškeliama Lietuvos valstybės vėliava su gedulo ženklu.

Nelaimė Rygoje ketvirtadienį nusinešė mažiausiai 32 žmonių gyvybes, gelbėjimo darbai tęsiami iki šiol. Tarp žuvusiųjų yra trys gelbėtojai.

Lietuvos prezidentė, premjeras ir Seimo vadovybė pareiškė užuojautą dėl nelaimės.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį užuojautos žodžiais pradėjo savo komentarus žiniasklaidai po Lietuvos vyriausybės strateginio komiteto posėdžio.

"Savo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir Latvijos žmonėms dėl tragiškos nelaimės ir žmonių žūties Rygos prekybos centre. Reikšdamas didelę pagarbą Latvijos ministrui pirmininkui Valdžiui Dombrovskiui ir visiems Latvijos žmonėms, linkiu stiprybės ir ištvermės šią niūrią netekties valandą", - žurnalistams sakė Lietuvos premjeras.

Gedulas skelbiamas ir visose „Maxima“ parduotuvėse Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Kaip pranešė bendrovė „Maxima“, skelbiamas trijų dienų gedulas: parduotuvėse palaikoma rimtis, negroja muzika, išjungti kalėdiniai papuošimai ant parduotuvių fasadų, sustabdyta visa reklaminė bei įvaizdinė „Maxima“ komunikacija.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

V. Tomaševskis - tarp EP atsilikėlių (5)

Aktyviausi EP - V.Blinkevičiūtė, Z.Balčytis, A.Guoga, pasyviausias - V.Tomaševskis

Paskirtas dar vienas naujas VSD direktoriaus pavaduotojas (2)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį paskyrė Remigijų Bridikį Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotoju.

Rusijos kino ir teatro legenda S. Makoveckis: Druskininkai man primena Pamaskvę (46)

„Mes jūsų labai laukėme. Jūsų viešnagė pas mus – jau dešimta“, – taip vienoje Druskininkų sanatorijų buvo sutiktas vienas garsiausių Rusijos ir Europos, Maskvos Eugenijaus Vachtangovo teatro, kuriam vadovauja Lietuvos režisierius Rimas Tuminas, aktorius Sergejus Makoveckis.

A. Butkevičius: grėsmės nėra (10)

Ministerija negali tapti atskiros partijos kunigaikštyste, sako Premjeras Algirdas Butkevičius ir tikisi, kad per šią savaitę išsispręs kultūros viceministro Vytauto Vigelio, kuris į šį postą buvo paskirtas nesuderinus su Vyriausybės vadovu, problema.

Š. Birutis neatsitraukia (17)

Nors Premjeras Algirdas Butkevičius nurodė per savaitę atleisti kultūros viceministrą Vytautą Vigelį, kultūros ministras Šarūnas Birutis to daryti neskuba ir kartoja, kad dėl viceministro spręs Darbo partija. Š. Birutis taip pat neketina pats trauktis iš pareigų ir vardina dar nespėtus atlikti darbus.