Sekmadienį Lietuvoje paskelbtas gedulas dėl tragedijos Rygojeatnaujinta

 (126)
Siekdama pagerbti žuvusiųjų Rygos prekybos centre atminimą, Vyriausybė nutarė Lietuvoje paskelbti gedulą lapkričio 24 dieną, sekmadienį.
Sekmadienį Lietuvoje paskelbtas gedulas dėl tragedijos Rygoje
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo  bei su šiuo įstatymu susijusio nutarimo nuostatomis, Ministrų kabinetas nustatė, kad lapkričio 24 dieną nuo 7 iki 22 valandos prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų iškeliama Lietuvos valstybės vėliava su gedulo ženklu.

Nelaimė Rygoje ketvirtadienį nusinešė mažiausiai 32 žmonių gyvybes, gelbėjimo darbai tęsiami iki šiol. Tarp žuvusiųjų yra trys gelbėtojai.

Lietuvos prezidentė, premjeras ir Seimo vadovybė pareiškė užuojautą dėl nelaimės.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį užuojautos žodžiais pradėjo savo komentarus žiniasklaidai po Lietuvos vyriausybės strateginio komiteto posėdžio.

"Savo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir Latvijos žmonėms dėl tragiškos nelaimės ir žmonių žūties Rygos prekybos centre. Reikšdamas didelę pagarbą Latvijos ministrui pirmininkui Valdžiui Dombrovskiui ir visiems Latvijos žmonėms, linkiu stiprybės ir ištvermės šią niūrią netekties valandą", - žurnalistams sakė Lietuvos premjeras.

Gedulas skelbiamas ir visose „Maxima“ parduotuvėse Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Kaip pranešė bendrovė „Maxima“, skelbiamas trijų dienų gedulas: parduotuvėse palaikoma rimtis, negroja muzika, išjungti kalėdiniai papuošimai ant parduotuvių fasadų, sustabdyta visa reklaminė bei įvaizdinė „Maxima“ komunikacija.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Atakos prie Rados: ar bus peržengta raudona linija (19)

Kijeve vykstantys neramumai Aukščiausiajai Radai diskutuojant dėl Konstitucijos pataisų reiškia, kad dalis ukrainiečių minimas pataisas suvokia kaip ploną raudoną liniją, kurią peržengusi Ukraina pasiduos Rusijos diktatui.

Teismui perduodama Sausio 13-osios byla: M.Gorbačiovas šitoje byloje nėra įtariamasis (1)

Generalinė prokuratūra pirmadienį teismui perdavė Sausio 13-osios bylą, kurioje dešimtims asmenų pateikti kaltinimai karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui dėl sovietų agresijos 1991 metais.

Lemtingas pasieniečio šūvis: teisi D. Grybauskaitė ar S. Skvernelis pareikškite savo nuomonę (319)

Apie perteklinės jėgos panaudojimą, kada nuo pasieniečio paleistos kulkos žuvo 18-metis, prabilusi prezidentė Dalia Grybauskaitė greičiausiai jau gailisi savų žodžių. Tokią prielaidą, stebėdamas visuomenės reakcijas, kelia politologas Vincentas Vobolevičius.

Išpažintis po savaitės kariuomenėje: net nesitikėjo, kad taip bus (270)

Klaipėdietis Viktoras (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) kartu su dar 494 jaunuoliais jau savaitę atlieka privalomąją pradinę karo tarnybą. Iki šiol kariuomenės gyvenimu pernelyg nesidomėjęs vaikinas DELFI sutiko papasakoti, kaip šiuo metu leidžia dienas.

D. Grybauskaitė: apsisprendimas kovoti už Tėvynės laisvę – didžiausias meilės savo šaliai pavyzdys (52)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, minėdama Lietuvos laisvės dieną, susitiko su partizanu, kariu savanoriu Antanu Lukša.