Sekmadienį bus renkamas Vilniaus miesto meras

 (2)
Sekmadienį Vilniaus rotušėje sostinės vadovybę rinks naujoji Vilniaus miesto taryba.
Naujosios savivaldybių tarybos pirmąjį posėdį turi surengti per dvi savaites nuo praėjusio šeštadienio, kai Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė oficialius rinkimų rezultatus.

Pirmajame naujos Vilniaus miesto tarybos posėdyje bus renkamas ne tik sostinės meras, bet ir mero pavaduotojai, bus sudaryta miesto valdyba.

Kaip BNS informavo Vilniaus miesto savivaldybėje, miesto meras bus renkamas slaptu balsavimu.

Sostinės meru greičiausiai taps Liberalų sąjungos pirmininkas Rolandas Paksas. Jis sostinės meru buvo nuo 1997 metų iki 1999 metų pavasario, o vėliau iki rudens buvo konservatorių Vyriausybės vadovu.

R. Pakso kandidatūrą remia Vilniaus miesto taryboje daugumą turinti liberalų, konservatorių bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) koalicija, kuri turi 30 mandatų iš 51.

Liberalai Vilniaus mieste laimėjo daugiausiai mandatų - 18, 7 mandatus laimėjo konservatoriai, o LLRA - 5.

21 mandatą Vilniaus miesto taryboje turi į bloką susivieniję Naujosios sąjungos, socialdemokratų, centristų bei LDDP atstovai.

Ši sąjunga remia centristo Algio Čapliko kandidatūrą į sostinės mero postą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

NATO naikintuvai 7 kartus lydėjo Rusijos orlaivius (12)

Praėjusią savaitę - rugsėjo 19-25 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

D. Grybauskaitė siūlo atleisti neblaivų vairavusį teisėją V. Paškevičių (8)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerijaus Paškevičiaus atleidimo iš pareigų jam pažeminus teisėjo vardą.

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą (3)

Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

Naujas Lietuvos kariuomenės pirkinys už 100 mln. eurų: už ką bus sumokėti pinigai? (919)

Oficialu – Lietuva perka vidutinio nuotolio norvegiškas priešlėktuvinės gynybos sistemas, o šiam įsigijimui bus atseikėta apie 100 mln. eurų. Po „auksinių šakučių“ skandalo išaugęs dėmesys Lietuvos kariuomenės įsigijimams skandalo verčia atidžiau pažvelgti į didelės vertės pirkinius. O būsimasis įsigijimas išties nepigus, tad už ką bus sumokėti pinigai?

I. Vėgėlė. Konservatorių „disertacija“ Lietuvai – ar pavyks ją apsiginti teisės ir teisėtvarkos srityje? (17)

Lietuvos advokatūros parengtame straipsnių cikle nagrinėjamos politinių partijų rinkiminės programos teisės ir teisėtvarkos srityje, paliečiama su ja glaudžiai susijusi valstybės valdymo dalis, identifikuojamos stipriosios ir silpnosios pusės bei pateikiamas programų įvertinimas šioje srityje.