Seimūnas siūlo elektros pertekliumi šildyti butus

 (1)
Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Albertas Šimėnas pasiūlė Lietuvoje pagaminamos elektros energijos perteklių naudoti butų šildymui.
Krikščionis demokratas A. Šimėnas spaudos konferencijoje trečiadienį teigė, kad dabar Lietuvos energetikos sektorius veikia neefektyviai, jam priklauso visiškai su energijos gamyba nesusiję objektai, pavyzdžiui - viešbutis ir kavinė, kurių išlaikymas taip pat įskaičiuojamas į elektros energijos kaštus.

"Be to, nėra konkurencijos, o tokiu atveju kaštai visada yra didesni", teigė Seimo narys. Kalbėdamas apie "Lietuvos energijos" reorganizavimą, A. Šimėnas teigė, jog Seimas turėtų jį kontroliuoti, o ne "palikti likimo valiai", pavedus tai atlikti Vyriausybei.

Jis žadėjo užregistruoti įstatymo pataisą, įpareigojančią Seimą stebėti reorganizaciją.

Tačiau, kaip teigė parlamentaras, ir po "Lietuvos energijos" reorganizavimo energetikos sektoriaus efektyvumas žymiai nepadidės, nes iki 2005 metų, kuomet numatyta uždaryti Ignalinos atominės elektrinės I-ąjį bloką, bus gaminamas elektros energijos perteklius.

Jo vertinimu, numatomas elektros eksporto tilto į Vakarus tiesimas tebėra "tolima perspektyva", todėl perteklinės energijos ir toliau nebus kur realizuoti.

A. Šimėnas siūlo pertekline elektros energija šildyti gyvenamuosius namus, nustačius jos kainą 10-12 centų už kilovatvalandę.

Dabar kilovatvalandės kaina gyventojams svyruoja nuo 20 iki 27 centų.

"Baltarusijai elektrą parduodame po 4 centus ir kalbama apie biznį", ironizavo A. Šimėnas.

Jo žiniomis, šildymo sistemos pritaikymas naudoti elektros energiją truktų savaitę ar dvi ir kainuotų vartotojui apie 600-800 litų.

Butų šildymas elektros energija, pasak A. Šimėno, priklausytų nuo privačių ūkio subjektų apsisprendimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus niūrūs (1)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (642)

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (108)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (42)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (843)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.