Premjeras Gediminas Kirkilas, buvusio premjero Algirdo Brazausko žmona Kristina Brazauskienė, kai kurie parlamentarai kviečiami dalyvauti televizijos realybės šou „Nuo nulio“. Projekte numatoma „sužaisti“ 10 probleminių situacijų, pavyzdžiui, apie daugiavaikę šeimą, gyvenančią vienkiemyje be tėvo, o motiną -bedarbę, apie ūkininkus kaime, gaunančius subsidijas, tačiau dėl informacijos stokos nežinančius, kaip pagerinti savo gyvenimą“.
© Corbis
„Pagrindinis šio projekto tikslas - parodyti žmonėms kelią į gyvenimą, kaip gali būti išnaudojama žmonių patirtis, kažkokios žinios, įstatymų išmanymas, taip bandant spręsti konkrečias problemas”, - taip socialiniu vadinamą projektą DELFI trumpai pristatė jo autorė, rusų filologijos studente prisistatanti Česlava Staniul.

Jos teigimu, jei projektas bus patvirtintas, jis esą turėtų pasirodyti jau šį rudenį Lietuvos nacionalinės televizijos eteryje.

„Pagal projekto autorių sumanymą, per visą Lietuvą bus atrinktos problematiškos situacijos, kurios sudaro neatsiejamą kasdienio Lietuvos gyvenimo dalį. O problemoms spręsti pasitelksime verslininkų, politikų, šou verslo atstovų pagalbą, kurie savo karjeras kažkada pradėjo nuo „nulio“ ir dabartinį vardą, statusą bei gerovę susikūrė tik savo pastangų, veiklumo, verslumo ir idėjų dėka“, - rašoma projekto aprašyme, atsiųstame kai kuriems Seimo nariams.

Klausiama, kokiai prodiuserių kompanijai atstovauja, Č. Staniul prisistatė esanti “tiesiog fizinis asmuo”, tačiau čia pat patikino, jog su Lietuvos televizijos vadovybe jau yra tariamasi, prie projekto jau dirba daug žmonių, režisierių”.

Seimo nariams atsiųstuose kvietimuose dalyvauti projekte, be kita, ko pažymima, jog preliminariai „yra gautas palaikymas bei preliminarus sutikimas dalyvauti (esant reikalui)“ iš šių žmonių: premjero Gedimino Kirkilo, Seimo narės socialdemokratės Mildos Petrauskienės, buvusios Vilniaus miesto tarybos narės Kristinos Brazauskienės, buvusio Seimo nario Egidijaus Skarbaliaus, parlamentaro Sauliaus Lapėno, verslininko bendrovės „Vesiga“ vadovo Sauliaus Grinkevičiaus, verslininko Rimtauto Vizgirdos.

G.Kirkilas neigia, kad dalyvaus šou

Tiesa, pats premjeras G.Kirkilas DELFI trečiadienį paneigė tokią informaciją ir teigė, kad jokiuose realybės šou kol kas nėra sutikęs dalyvauti.

Kitas minimas parlamentaras liberalcentristas Saulius Lapėnas DELFI pripažino, jog preliminariai yra sutikęs dalyvauti projekte, tačiau savo galutinį sprendimą pasakysiąs tik po to, kai bus aiškios visos projekto detalės.

„Buvau trumpai supažindintas su pačia idėja, kad galima būtų panagrinėti keletą konkrečioms šeimos, konkretiems žmonėms iškylančių problemų ir kaip galima būtų jas spręsti”, - teigė parlamentaras.

Priartins politikus prie žmonių

„Projekto tikslai - skatinti įvairiausias žmonių organizavimosi, socialinio bei pilietinio aktyvumo apraiškas, siekiant didinti atsakingumą už savo gyvenimą ir ateitį, praktiškai mokyti Lietuvos gyventojus patiems kurti save ir juos supančią aplinką, pritaikant ją savo pačių poreikiams tenkinti, informuoti visuomenę apie skurdo ir socialinės atskirties įveikimo galimybes, priartinti politikos, verslo bei šou verslo atstovus prie paprastų Lietuvos gyventojų, skatinti piliečių pasitikėjimą valdžios pareigūnais bei jų atstovaujamomis valdžios institucijomis, kurių pagrindinis uždavinys - tarnauti žmogui“, - tokie tikslai vardijami parlamentarams atsiųstuose projekto aprašymuose.

Paklausta, ar projektas bus komercinis, jo autorė Č. Staniul tikino, jog projektas „turėtų būti nekomercinis“, tačiau kas bus projekto rėmėjai, autorė atsisakė nurodyti.

Kai kurie parlamentarai stebėjosi tokiu projektu, juo labiau organizuojamu likus metams iki Seimo rinkimų.

Paklausta, ar nepriklauso jokiai partijai projekto autorė Č. Staniul teigė „oficialiai nepriklausanti jokiai partijai“, o „neoficialiai“ anksčiau priklausiusi liberalams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (91)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (22)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (970)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (5)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (293)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos?

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (31)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (18)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (7)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...