Prezidentas Valdas Adamkus prašo Seimo pritarti Lietuvos karių dalyvavimui taikos palaikymo bei antiteroristinėje misijose Afganistane. Atitinkamus projektus prezidentas pasirašė penktadienį, prieš išvykdamas darbo vizito į JAV.
Kariai
© ELTA
V.Adamkus Seimui pateiktame nutarimo dėl Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėje operacijoje "Tvirta taika" Centrinės ir Pietų Azijos regione projekte siūloma siųsti iki 40 Lietuvos specialiųjų pajėgų karių iki 6 mėnesių laikotarpiui nuo pasirengimo misijai pabaigos.

"Tvirta taika" yra JAV vadovaujama kovos su terorizmu kampanija.

Praėjusią savaitę krašto apsaugos ministras pareiškė, kad Lietuvos kariai yra pasiruošę dalyvauti taikos misijoje Afganistane, nes šalies kariuomenė yra pakankami profesionali.

Ministras pabrėžė, kad, gavus kvietimą, į JAV ir jų sąjungininkų taikos misiją Afganistane būtų siunčiami tik savanoriai.

Be to, prezidentas Seimui dar kartą pateikė nutarimo projektą dėl Lietuvos karo medikų siuntimo į Afganistaną, nes operacijai pakeitus savo pavadinimą, tenka pakeisti ir atitinkamus dokumentus.

Iš pradžių buvo nutarta, kad keturi Lietuvos karo medikai kartu su čekų karo laiko ligoninės medikais dalyvaus operacijoje "Tvirta taika", tačiau vėliau čekai nusprendė perkelti savo misiją į Jungtinių Tautų vadovaujamą taikos palaikymo operaciją.

Todėl dabar lietuviai kartu su čekais dalyvaus tarptautinių saugumo paramos pajėgų sudėtyje. Šios pajėgos yra atsakingos tik už taikos užtikrinimą Kabule.

Kaip teigiama prezidento pateiktame nutarimo projekte, lietuviai misijoje dalyvautų nuo šių metų spalio iki kitų metų balandžio.

Keturi Lietuvos karo medikai tris mėnesius Čekijoje ruošėsi misijai Afganistane, Norą dalyvauti misijoje iš viso pareiškė beveik Lietuvos 30 kariškių.

Iš viso JT tarptautinėse saugumo paramos pajėgose, Afganistane tarnaujančiose nuo šių metų pradžios, tarnauja 4 650 kareivių.

Abu nutarimai dėl Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse misijose būtų priimti remiantis praėjusių metų rugsėjo 12 dieną, praėjus vos dienai po tragiškų rugsėjo 11-osios įvykių JAV, Seimo priimtu pareiškimu "Dėl teroro veiksmų prieš Jungtines Amerikos Valstijas", kuriuo parlamentarai vienbalsiai pasmerkė teroro bangos JAV organizatorius, kartu išreikšdami Lietuvos pasirengimą prisijungti prie visų tarptautinių antiteroristinių pastangų.

Nutarimai būtų priimti remiantis kitu Seimo pareiškimu "Dėl JAV ir sąjungininkų karinių veiksmų prieš teroristus", kuriuo Lietuva parėmė Jungtinių Valstijų ir jos sąjungininkų karinius veiksmus prieš Afganistane besislapstančius teroristus ir juos globojantį talibų režimą.

Pagal sausio viduryje Seimo priimtą naujos redakcijos Tarptautinių operacijų, karinių pratybų ir kitų renginių įstatymą, sprendimą dėl Lietuvos karių dalyvavimo kolektyvinės gynybos operacijoje ar sąjungininkų pajėgų atvykimo į Lietuvą priima Seimas prezidento teikimu. Iki šiol tokius sprendimus Seimas priimdavo Vyriausybės teikimu.

Trečiadienį bus minimos pirmosios tragiškų įvykių Niujorke ir Vašingtone metinės. Rugsėjo 11-ąją dviem teroristų užgrobtiems lėktuvams įsirėžus į Pasaulio prekybos centro pastatus Niujorke, vienam - į Pentagono pastatą Vašingtone, o ketvirtam lėktuvui sudužus Somersete, žuvo keli tūkstančiai žmonių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (26)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką (18)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (103)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (21)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (345)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

„WikiLeaks“ atsisakė publikuoti slaptą informaciją apie Rusijos valdžią (55)

Pačiame pernykštės JAV prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje nutekintą medžiagą...

Billas Gatesas papasakojo, kaip atrodo jo diena: retas norėtų tokio turtuolio gyvenimo

Billas Gatesas ilgą laiką buvo turtingiausias pasaulio žmogus. Dabar šį titulą jis tai...

Išnarpliojo, ką slepia politikų apranga (7)

Statistinis šiuolaikinio politiko portretas – vidutinio amžiaus vyras, vilkintis kuklų,...

„Oze“ vietoj „Prismos“ įsikurs „Maxima“ (31)

Lietuviškas prekybos tinklas „ Maxima “ laimėjo derybas dėl iš Lietuvos pasitraukusio prekybos...

Niekada nesiskolinusią moterį užgriuvo solidi skola (6)

Viena Raguvėlės miestelio gyventoja gyvena kaip ant adatų. Dar liepos pabaigoje ji gavo...