Seimui neužtenka ryžto atsisveikinti su tabako reklama

 (3)
Lietuvos Seimas nerodo politinės valios visiems laikams atsisakyti tabako gaminių reklamos.
Ketvirtadienį plenariniame posėdyje Seimo nariams pritrūko ryžto paremti Seimo Sveikatos reikalų komiteto siūlymą atmesti įstatymo projektą, kuriuo iki 2001 metų liepos būtų pratęstas leidimas reklamuoti tabako gaminius išorinėse reklamos priemonėse - skyduose, plakatuose ir pan.

Remiantis anksčiau įsigaliojusiomis Tabako kontrolės įstatymo ir jo įgyvendinimo įstatymo pataisomis, gegužės 1 dieną įsigaliojo visiškas tabako reklamos draudimas, aprėpiantis ir žiniasklaidos priemones.

Konservatorius Rimvydas Survila siūlė palikti reklamą išorinėse priemonėse dar metams, tačiau šį siūlymą kategoriškai sukritikavo Sveikatos reikalų komitetas (SRK).

Balsuojant dėl SRK pasiūlymo atmesti konservatoriaus inicijuotą projektą, pritrūko tam reikalingų parlamentarų balsų.

Pataisų projektą ir galimas kitas pataisas toliau svarstys Ekonomikos komitetas, svarstymas Seimo plenariniame posėdyje įvyks gegužės 23 dieną.

Vienas tabako reklamos priešininkų, socialdemokratas Juozas Olekas kolegoms sakė, kad tokiu sprendimu įvedamas "teisinis nesusipratimas", nes tabako reklamos draudimas jau galioja.

Tabako gaminių reklamos draudimas įvestas 1996 metais, tačiau iki pernykščio Seimo sprendimo nebuvo institucijos, kuri kontroliuotų draudimo įgyvendinimą ir baustų pažeidėjus. Dabar šią funkciją turi atlikti Valstybinė tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba.

Pasak J. Oleko, tabako gamintojai ir reklamuotojai turėjo laiko pasiruošti draudimui. Jis džiaugėsi, kad jau keturias dienas nematyti rūkalų reklamos tradicinėse Vilniaus vietose.

Vienas draudimo oponentų, demokratas Saulius Pečeliūnas, ragino atidėti rūkalų reklamos draudimą, nes, jo teigimu, įstatymas yra netobulas.

Pasak jo, remiantis įstatymo nuostatomis, jeigu namuose yra peleninė su tabako gaminio simbolika, ir, kilus šeimyniniam ginčui, bus iškviesti policijos pareigūnai, jei turi teisę nubausti šeimininkus penkių tūkstančių litų bauda.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius (29)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (565)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (205)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.

S. Skvernelis planuoja susitikimą su G. Landsbergiu (54)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų sąrašą vedęs Saulius Skvernelis planuoja susitikimą su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.

Bėga iš Lietuvos: iš Ruklos centro paspruko dvi pabėgėlių šeimos (211)

Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje paliko dvi šeimos, kurios bandė išvykti iš Lietuvos.