Seimo pirmininkas V. Landsbergis susitiko su Lenkijos premjeru

Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sekmadienį Varšuvoje susitiko su Lenkijos premjeru Jerzy Buzeku (Ježiu Buzeku). Susitikime daugiausia dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) plėtrai, pranešė V. Landsbergio atstovė spaudai.
J. Buzekas pasveikino Lietuvą, pradėjusią derybas dėl narystės ES. Pasak jo, Lenkija visapusiškai skatins Lietuvos pastangas sparčiau įsilieti į ES šalių bendriją, nes visų trijų Baltijos valstybių derybos dėl narystės šioje organizacijoje jau dabar stiprina stabilumą regione.

Pokalbyje pasikeista nuomonėmis apie NATO ateitį. Lenkijos premjeras dar kartą patvirtino savo šalies poziciją remti Lietuvos narystę NATO.

V. Landsbergis susitikime teigė, jog Rusijos priešinimasis Aljanso plėtrai susijęs su šios šalies nenoru pripažinti Lietuvos okupaciją bei Sovietų Sąjungos kaltę.

Aptariant Lietuvos diplomatinių atstovybių Romoje ir Paryžiuje situaciją, V. Landsbergis informavo, jog Rusija, užuot grąžinusi, sutiko derėtis dėl pasisavintų pastatų ateities. J. Buzeko teigimu, tik neatidėliotinas Lietuvos priėmimas į NATO padėtų Rusijai įveikti psichologinį barjerą ir pradėti naują puslapį tarpvalstybiniuose santykiuose.

Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie įtampą dėl buvusių Armijos Krajovos narių kvietimo į prokuratūrą liudyti. J. Buzeko teigimu, įtampos eskalavimu suinteresuoti tie, kurie siekia kenkti geriems Lietuvos ir Lenkijos santykiams.

Kalbant apie tautinių mažumų reikalus, V. Landsbergis informavo, jog Lietuvos lenkiškoms mokyklos bus leidžiama pačioms apsispręsti dėl papildomo lenkų kalbos abitūros egzamino.

J. Buzekas informavo, jog Lenkija Punsko kultūros namų statybai skyrė ir perveda 1 mln. zlotų. Taip pat buvo pranešta, kad Punsko pasienio užkarda bus iškelta, tačiau nemažėjantis kontrabandos srautas neleidžia visai atsisakyti kontrolės, todėl 12 pasieniečių ieškoma kitų patalpų Punsko ribose.

Daug dėmesio pokalbio metu skirta energijos pardavimui iš Lietuvos į Slovakiją per Lenkiją. Ankstesnis projektas atnaujinamas, nes atsiveria platesnės galimybės įjungiant Lenkijos anglies resursus.

Į Varšuvą V. Landsbergis išvyko penktadienį. Šeštadienį ir sekmadienį jis dalyvavo konferencijoje "2000 Victoria Meeting".

Į Vilnių Seimo pirmininkas grįš pirmadienio vakarą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (17)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (336)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (11)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1192)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.