Seimo pirmininkas ragina žemdirbius nutraukti protesto akciją

 (1)
Apie tai pranešė Seimo pirmininko atstovė spaudai.

"Lietuvos Seimas rūpinasi jūsų teisėmis. Tam 1999 metų liepos 8 dieną buvo priimtas naujas Cukraus įstatymas. Tam daug dėmesio skiria Kaimo reikalų komitetas. Gali būti, kad Žemės ūkio ministro 1999 metų įsakymuose ne viskas atitiko įstatymams", rašoma laiške.

Seimo pirmininko teigimu, žemdirbių kreipimasis į Aukštesnįjį administracinį teismą yra teisingas žingsnis.

V. Landsbergis tikisi, jog bylos nagrinėjimas ir sprendimas ilgai neužtruks.

Ragindamas nutraukti protesto akciją, V. Landsbergis perspėja žemdirbius vengti "asmenų, kurie sužlugdė fabrikus, o paskui kursto žmones".

"Daugiau pasikliaukite Žemės ūkio rūmais, kurie tampa žemdirbių savivalda ir atstovybe, kai reikia išsiaiškinti su ministerijomis. Visada stengsiuosi jums padėti", baigia savo laišką V. Landsbergis.

Jau antrą savaitę piketuojantys Marijampolės zonos cukrinių runkelių augintojai praėjusį penktadienį ėmė blokuoti tarptautinę magistralę "Via Baltica".

Apsistoję miškuose prie Ąžuolų Būdos, žemdirbiai neketina trauktis, kol jiems nebus leista laisvai pasirinkti fabriką, kuriam priduoti užaugintus kvotinius cukrinius runkelius.

Marijampolės zonos cukrinių runkelių augintojai derlių parduoti nori Marijampolės cukraus fabrikui, iki kurio jiems arčiau važiuoti, negu iki kitų.

Tačiau Vyriausybė jau ne kartą patvirtino nuostatą, kad cukrinių runkelių kvotos šiemet nebus perskirstomos.

Danijos bendrovė "Danisco Sugar", valdanti iš esmės visą Lietuvos cukraus rinką, siekia, kad pasenęs Marijampolės fabrikas būtų uždarytas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (5)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (29)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (119)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.

A. Butkevičius sako, kad premjerai užsienyje domisi jo pašlijusiais santykiais su D. Grybauskaite (156)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad užsienio šalių premjerai jo teiraujasi apie pašlijusius santykius su prezidente Dalia Grybauskaite.