Seimo pirmininkas perspėja Prezidentą dėl NS

 (68)
Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, pasitelkdamas rusų pasakėčios vaizdinius, perspėjo Lietuvos prezidentą, jog prie jo bando šlietis jo nuostatoms priešinga partija.
Anot trečiadienį paskelbto pareiškimo, Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus "vėl, kaip ir inauguracijos dienomis, pakartojo savo pasiryžimą atvesti Lietuvą į NATO".

"Ar ligi Prezidento kadencijos pabaigos, ar gavus pakvietimą NATO viršūnių susitikime 2002 metais - kalbama iš tikrųjų apie tą patį laiką. Tai valstybės vadovo įsipareigojimas, prie kurio turėtų jungtis ir telktis apie Prezidentą visos atsakingos, valstybiškai mąstančios politinės jėgos", sakoma V. Landsbergio pareiškime.

V. Landsbergis, pasitelkdamas rusų klasiko Ivano Krylovo pasakėčios veikėjus, teigia, kad valstybės reikaluose "gulbės, lydekos ir vėžio traukiamą vežimą būtų pernelyg sunku važnyčioti".

Anot V. Landsbergio, "šiuo metu vėžio funkciją numanomuose pakinktuose geriausiai atlieka Naujoji sąjunga".

"Jos parašų rinkimų akcija, nuteikianti žmones prieš Lietuvos kariuomenės pasirengimą šalies gynimo, taikos ir tarptautinio saugumo pareigai atlikti, jau padarė nemažą žalą Lietuvos valstybės, kaip apsisprendusios NATO kandidatės, įvaizdžiui", sakoma V. Landsbergio pareiškime.

Kaip žinoma, teisininko Artūro Paulausko vadovaujama Naujoji sąjunga surinko daugiau kaip 100 tūkstančių Lietuvos piliečių parašų ir inicijavo biudžeto įstatymo pakeitimo projektą, siūlydama beveik 148 mln. litų sumažinti krašto apsaugos sistemos išlaidas, šią sumą skiriant švietimo ir studijų poreikiams.

Šis projektas, kuriam nepritarė Vyriausybė bei keturi Seimo komitetai, bus toliau svarstomas artimiausiuose Seimo posėdžiuose.

Naujosios sąjungos iniciatyva, anot V. Landsbergio, "visai priešinga prezidento Valdo Adamkaus politinei nuostatai ir pastangoms".

"Tačiau dabar ta partija, kartu su dar dviem prisiglaudusiom, mėgina skelbtis Prezidento politikos šalininkėmis. Tik Lietuvoj, kur lietūs lyja, o aitvarai stogus nešioja, įmanomas toks visuomenės apgaudinėjimas", sakoma V. Landsbergio pareiškime.

Seimo pirmininkas turėjo galvoje praėjusią savaitę paskelbtą pareiškimą, jog V. Adamkus ėmėsi globoti Naujosios sąjungos, Lietuvos liberalų sąjungos bei Centro sąjungos konferenciją apie "naująją politiką".

Konservatoriai į šią konferenciją nepakviesti, nes, pasak centristų lyderio Romualdo Ozolo, "jie ne liberalai".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Austrijos politikas: A. Merkel – pavojingiausia Europos moteris (1)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel davė startą migracijos krizei Europoje. Tai pirmadienį pareiškė Austrijos laisvės partijos (ALP) pirmininkas Heinzas-Christianas Strache.

Seimui dvejojant, kova dėl „w“ rašybos nesustoja (2)

Spalio mėnesį dar du Lietuvos teismai priėmė galutinius sprendimus kovoje dėl „w“ ir „x“ raidžių Lietuvos Respublikos piliečių dokumentuose, praneša VšĮ „Europos žmogaus teisių fondas“ (EFHR).

Kas socialdemokratų vadovo poste galėtų pakeisti A. Butkevičių? (8)

Seimo rinkimus pralaimėję ir naujame parlamente tik 17 mandatų turėsiantys socialdemokratai privalės rasti atsakymus į nelengvus klausimus: kodėl buvo pralaimėti rinkimai, eiti į galimą valdančiąją koaliciją ar likti opozicijoje, kas turėtų tapti nauju partijos vadovu? Kol kas vieningos nuomonės šiais klausimais socialdemokratai neturi.

NATO naikintuvai vieną kartą lydėjo Rusijos orlaivį (8)

Praėjusią savaitę - spalio 17-23 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusį Rusijos Federacijos karinį orlaivį.

R. Vilpišauskas: terminų sudarant Vyriausybę turės būti laikomasi – tokios žaidimo taisyklės (1)

Konstitucijoje nurodytų terminų sudarant valdančiąją koaliciją ir naująją Vyriausybę turės būti laikomasi – tokios žaidimo taisyklės, tačiau dar neaišku, ar koalicija išvis bus suformuota, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas.