Seimo pirmininkas, konservatorių lyderis Vytautas

 (25)
Seimo pirmininkas, konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis teigia, jog egzistuojantys įstatymai sukuria pakankamas sąlygas kovoti su narkotikų vartojimo plitimu ir kviečia žiniasklaidą skirti daugiau dėmesio tokių bylų tyrimui.
"Įstatymų bazė yra. Kitas dalykas, ar vykdomosios valdžios struktūros, ar baudžiamosios struktūros pajėgios, ir ar jos iš tikrųjų motyvuotos, angažuotos besąlygiškai ir kuo griežčiausiai su tuo kovoti. Čia aš turiu tam tikrų abejonių," pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Seimo pirmininkas.

Pasak jo, narkotikų platinimas, ypač nepilnamečių tarpe, turi būti stabdomas daug griežčiau nei iki šiol. Seimo pirmininko duomenimis, šiemet sulaikyti 9 asmenys, prekiavę narkotikais prie mokyklų.

V. Landsbergis retoriškai klausė, ar žiniasklaidos atstovai girdėjo apie nors vieną bylą, kurioje būtų pateiktas kaltinimas, numatantis laisvės atėmimą iki 20 metų. "Aš pasigendu rezonansinių bylų", pažymėjo jis.

Parlamento vadovas paragino žiniasklaidos atstovus aktyviau domėtis, kaip vyksta su narkotikais susijusių bylų tyrimas ir informuoti visuomenę apie bausmes už tokius nusikaltimus, kad "nepilnamečiai žinotų, kas jų laukia".

Jis neigė informaciją, jog pastaruoju metu suintensyvėjęs teisėsaugos organų dėmesys narkotikų nusikaltimams yra susijęs su skandalu, į kurį įsipainiojo Seimo kanclerio, konservatoriaus Jurgio Razmos dukra.

Pasak V. Landsbergio, šis dėmesys yra sąlygotas gerokai išaugusio tokių nusikaltimų skaičiaus. Jis apgailestavo, jog kovoje su narkotikais naudojama politinės demagogija, kai "nelaimė šeimoje gali būti paverčiama pasityčiojimu".

Šeštadienį Kaune vykusioje konservatorių konferencijoje J. Razma teigė, jog skirsiąs daug jėgų kovai su narkomanija, jei bus išrinktas į Seimą. J. Razma dalyvaus rinkimuose vienmandatėje Karoliniškių apygardoje. Konservatorių sąraše jis yra šeštas.

1999 metų Nacionalinės sveikatos tarybos pranešime rašoma, kad didžioji dalis moksleivių pirmą kartą narkotikų gauna diskotekose, parkuose ir kitose viešosiose vietose.

Anot pranešimo, bent vieną kartą marichuaną yra vartoję 11,9 proc., amfetaminą - 1,5 proc., LSD - 1,4 proc., ekstazi - 4,4 proc., kokainą - 1,1 proc., heroiną - 4,8 proc., kreką - 0,3 procento moksleivių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: pirmąjį balandžio savaitgalį – ypatinga šiluma prognozė kitai savaitei (1)

Atsisveikindamas kovas šalį palaistys pavasarišku lietumi, o balandis prasidės ypatingai: savaitgalį mėgausimės dar šį pavasarį neregėta beveik 20 laipsnių šiluma.

S. Skvernelis vis sulaukia siūlymų kurti naują frakciją (142)

„Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų, bet manau, kad tai kol kas yra ankstyva.<...> Yra nemažai frakcijos narių ir tai jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms. Man yra džiugu, kad tokių Seimo narių yra, nes ir aš esu orientuotas į rezultatą, o ne procesą,“ – sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar bendražygiai jam nesiūlo kurti naujos jo paties frakcijos. Vis dėlto, jei pritrūktų politinės valios įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, S. Skvernelis sako neatmetantis galimybės dar šioje kadencijoje matyti ir naują valdančiąją koaliciją. Apie šias ir kitas politines aktualijas pokalbis su Ministru Pirmininku laidoje „Dėmesio centre“.

Anglijoje gyvenanti lietuvė: taip jau yra, jeigu gyveni skurdžiau, esi tylesnis, iš tavęs tyčiojasi (109)

Egidijus Anupraitis per kelias dienas liūdnai pagarsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Paaiškėjo, kad vaikinas mokėsi Liverpoolio universitete, tačiau grįžo atgal į Lietuvą.

L. Linkevičius prašo Vokietijos ministro perduoti Lietuvai Nepriklausomybės aktą (249)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį paprašė Vokietijos diplomatijos vadovo Sigmaro Gabrielio perduoti Lietuvai Berlyno diplomatiniame archyve rastą 1918-ųjų vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės aktą.

SADM skandale aiškėja naujos aplinkybės: darbuotojai pasakoja apie klastingas schemas (103)

DELFI aprašius situaciją, kai apie galimą valstybės lėšų švaistymą Socialinės apsaugos ir darbo ministrui (SADM) pranešusios Vaikų išlaikymo fondo darbuotojos sulaukė sistemos kirčio – buvo pradėta ieškoti, kaip jas nubausti, į viešumą ėmė kilti naujos detalės.