Seimo pirmininkas, konservatorių lyderis Vytautas

 (25)
Seimo pirmininkas, konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis teigia, jog egzistuojantys įstatymai sukuria pakankamas sąlygas kovoti su narkotikų vartojimo plitimu ir kviečia žiniasklaidą skirti daugiau dėmesio tokių bylų tyrimui.
"Įstatymų bazė yra. Kitas dalykas, ar vykdomosios valdžios struktūros, ar baudžiamosios struktūros pajėgios, ir ar jos iš tikrųjų motyvuotos, angažuotos besąlygiškai ir kuo griežčiausiai su tuo kovoti. Čia aš turiu tam tikrų abejonių," pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Seimo pirmininkas.

Pasak jo, narkotikų platinimas, ypač nepilnamečių tarpe, turi būti stabdomas daug griežčiau nei iki šiol. Seimo pirmininko duomenimis, šiemet sulaikyti 9 asmenys, prekiavę narkotikais prie mokyklų.

V. Landsbergis retoriškai klausė, ar žiniasklaidos atstovai girdėjo apie nors vieną bylą, kurioje būtų pateiktas kaltinimas, numatantis laisvės atėmimą iki 20 metų. "Aš pasigendu rezonansinių bylų", pažymėjo jis.

Parlamento vadovas paragino žiniasklaidos atstovus aktyviau domėtis, kaip vyksta su narkotikais susijusių bylų tyrimas ir informuoti visuomenę apie bausmes už tokius nusikaltimus, kad "nepilnamečiai žinotų, kas jų laukia".

Jis neigė informaciją, jog pastaruoju metu suintensyvėjęs teisėsaugos organų dėmesys narkotikų nusikaltimams yra susijęs su skandalu, į kurį įsipainiojo Seimo kanclerio, konservatoriaus Jurgio Razmos dukra.

Pasak V. Landsbergio, šis dėmesys yra sąlygotas gerokai išaugusio tokių nusikaltimų skaičiaus. Jis apgailestavo, jog kovoje su narkotikais naudojama politinės demagogija, kai "nelaimė šeimoje gali būti paverčiama pasityčiojimu".

Šeštadienį Kaune vykusioje konservatorių konferencijoje J. Razma teigė, jog skirsiąs daug jėgų kovai su narkomanija, jei bus išrinktas į Seimą. J. Razma dalyvaus rinkimuose vienmandatėje Karoliniškių apygardoje. Konservatorių sąraše jis yra šeštas.

1999 metų Nacionalinės sveikatos tarybos pranešime rašoma, kad didžioji dalis moksleivių pirmą kartą narkotikų gauna diskotekose, parkuose ir kitose viešosiose vietose.

Anot pranešimo, bent vieną kartą marichuaną yra vartoję 11,9 proc., amfetaminą - 1,5 proc., LSD - 1,4 proc., ekstazi - 4,4 proc., kokainą - 1,1 proc., heroiną - 4,8 proc., kreką - 0,3 procento moksleivių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: teks vėl traukti šiltesnius drabužius (10)

Kur buvę, kur nebuvę savaitgalį mus vėl pasieks pokyčiai.

Slapti vyrų medžioklės kursai. Praktinė dalis: paslaptingas ritualas, nuo kurio šiurpsta oda (54)

Kursuose, skirtuose atrasti savo moteriškumą ir išmokti vilioti vyrus, buvo ne tik teorinė dalis, apie kurią pasakojau, bet ir praktinė. Buvome išmokytos ne tik kaip pritraukti vyrus, bet ir kaip atsikratyti buvusiųjų likučių.

Palangos savivaldybė sulaukė teismo kirčio (62)

Palangos savivaldybė sulaukė teismo kirčio. Savivaldybė norėjo rekonstruoti Kunigiškėse esančią gatvę ir iškirtus dalį valstybinio miško įrengti ten automobilių stovėjimo aikšteles. Vis dėlto, teismas pasakė, kad tokie savivaldybės planai yra neteisėti.

Atidėtas skrydis papiktino keleivius: kaltina A. Butkevičių (144)

Penktadienio popietę iš Rygos į Vilnių „airBaltic“ reisu skridę keleiviai pasipiktino kelis kartus nukeltu skrydžio laiku. Kadangi tuo pačiu reisu iš komandiruotės skrido laikinai premjero pareigas einantis Algirdas Butkevičius, kai kurie keleiviai pamanė, kad skrydis vėlavo dėl jo kaltės.

Paskirtasis ministras L. Kukuraitis siūlo keisti pabėgėlių priėmimo tvarką (112)

Paskirtasis socialinės apsaugos ir darbo ministras mato būdą, kaip Lietuvos priimtus pabėgėlius išlaikyti mūsų šalyje, todėl siūlo keisti šių asmenų integracijos tvarką. Linas Kukuraitis siūlo sekti Estijos pavyzdžiu.