Seimo pirmininkas, konservatorių lyderis Vytautas

 (25)
Seimo pirmininkas, konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis teigia, jog egzistuojantys įstatymai sukuria pakankamas sąlygas kovoti su narkotikų vartojimo plitimu ir kviečia žiniasklaidą skirti daugiau dėmesio tokių bylų tyrimui.
"Įstatymų bazė yra. Kitas dalykas, ar vykdomosios valdžios struktūros, ar baudžiamosios struktūros pajėgios, ir ar jos iš tikrųjų motyvuotos, angažuotos besąlygiškai ir kuo griežčiausiai su tuo kovoti. Čia aš turiu tam tikrų abejonių," pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Seimo pirmininkas.

Pasak jo, narkotikų platinimas, ypač nepilnamečių tarpe, turi būti stabdomas daug griežčiau nei iki šiol. Seimo pirmininko duomenimis, šiemet sulaikyti 9 asmenys, prekiavę narkotikais prie mokyklų.

V. Landsbergis retoriškai klausė, ar žiniasklaidos atstovai girdėjo apie nors vieną bylą, kurioje būtų pateiktas kaltinimas, numatantis laisvės atėmimą iki 20 metų. "Aš pasigendu rezonansinių bylų", pažymėjo jis.

Parlamento vadovas paragino žiniasklaidos atstovus aktyviau domėtis, kaip vyksta su narkotikais susijusių bylų tyrimas ir informuoti visuomenę apie bausmes už tokius nusikaltimus, kad "nepilnamečiai žinotų, kas jų laukia".

Jis neigė informaciją, jog pastaruoju metu suintensyvėjęs teisėsaugos organų dėmesys narkotikų nusikaltimams yra susijęs su skandalu, į kurį įsipainiojo Seimo kanclerio, konservatoriaus Jurgio Razmos dukra.

Pasak V. Landsbergio, šis dėmesys yra sąlygotas gerokai išaugusio tokių nusikaltimų skaičiaus. Jis apgailestavo, jog kovoje su narkotikais naudojama politinės demagogija, kai "nelaimė šeimoje gali būti paverčiama pasityčiojimu".

Šeštadienį Kaune vykusioje konservatorių konferencijoje J. Razma teigė, jog skirsiąs daug jėgų kovai su narkomanija, jei bus išrinktas į Seimą. J. Razma dalyvaus rinkimuose vienmandatėje Karoliniškių apygardoje. Konservatorių sąraše jis yra šeštas.

1999 metų Nacionalinės sveikatos tarybos pranešime rašoma, kad didžioji dalis moksleivių pirmą kartą narkotikų gauna diskotekose, parkuose ir kitose viešosiose vietose.

Anot pranešimo, bent vieną kartą marichuaną yra vartoję 11,9 proc., amfetaminą - 1,5 proc., LSD - 1,4 proc., ekstazi - 4,4 proc., kokainą - 1,1 proc., heroiną - 4,8 proc., kreką - 0,3 procento moksleivių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Į Vilnių atvežtas T. Matulionio sarkofagas (24)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje iškilmingai sutiktos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (371)

Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

Kaune į diakonus pirmą kartą įšventinti penki vedę vyrai (43)

Šeštadienį Kauno Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, susirinkus gausiai tikinčiųjų miniai, penki vedę įvairių profesijų vyrai įšventinti diakonais.

Pasaulį sudrebinęs desertas – jau Lietuvoje: už porciją ledų moka 4 eurus ir dar stovi eilėse (452)

Nors mūsų pokalbio metu Laurynas Rimavičius naujai įkurtoje ledų kavinėje dirbo tik antrą dieną, jo veidą jau puošė plati šypsena – Palangoje pristatęs naujovę jis kaipmat susilaukė stulbinančio poilsiautojų dėmesio.