Seimo narys kaltina Lietuvą lenkų naikinimu

 (18)
Pasak jo, "Lenkija yra perdaug nuolaidi Lietuvai ir pasiruošusi atleisti jai antilenkiškas nuodėmes vardan gerų kaimyninių santykių".

Parlamentarui antrina Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas Ryšard Maciejkianiec, pasak kurio, "Vilnius prisuka Lietuvos lenkams varžtus, jeigu Varšuva leidžia".

Kitokios nuomonės yra Vilniuje transliuojančios radijo stoties "Znad Wilii" savininkas Česlav Okinčic, kuris sako, jog "iš Lenkijos į Lietuvą atvykę lenkai į vietinius lenkus žiūri kaip aborigenus ir duoda pinigų folkloriniams ansambliams".

"Tačiau mes norime būti europiečiais, o ne skansenu", sako Č. Okinčic, manantis, jog "norint turėti įtakos įvykiams Lietuvoje, reikia mokytis lietuvių kalbos ir dirbti valstybinėse įstaigose".

Visą laikraščio puslapį užimančiame reportaže Gdansko dienraštis supažindina su Lietuvos lenkų padėtimi, jų santykiais su lietuviais.

"Lietuviai mus nuskriaudė, mūsų nemyli ir okupantais vadina, o Želigovskiu akis bado", tikino laikraščio atstovą Lietuvos lenkai.

Kiti mano, kad tai "lietuviško būdo charakterio bruožas", nes "jie patys vieni kitų nemyli, kai padvesia kaimyno karvė - džiaugiasi, nors iš to jokios naudos neturi".

"Dziennik Baltycki" pastebi, kad "lietuviai negali dovanoti lenkams, jog, kai buvo sprendžiamas respublikos likimas, kai kurie iš jų pasisakė ne už nepriklausomą Lietuvą, o norą likti sovietų imperijoje".

Laikraštis pasakoja apie Lietuvos lenkus, kurie sėkmingai integruojasi į valstybę, gyvena pasiturinčiai.

Būtent tokie lenkai tvirtina, kad "nereikia užsidaryti lenkiškame gete, o būtina su lietuviais bendradarbiauti ir juose matyti ne priešus, bet partnerius".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (1)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (12)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (11)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.

Ramzį nušovęs K. Komskio brolis paleistas į laisvę (71)

Tarnybinį pasieniečių šunį nušovęs Arvydas Komskis ketvirtadienį po pietų paleistas į laisvę, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.