Seimo nariai skuba deklaruoti turtą

Seime ketvirtadienį prie vieno kabinetų būriavosi Seimo nariai ir kanceliarijos darbuotojai, privalantys deklaruoti savo turtą ir pajamas.
Trečią kartą per pastarąjį mėnesį Mokesčių inspekcijos pareigūnai priėmė 1999 metų turto ir pajamų deklaracijas. Jas Mokesčių inspekcijai reikia pateikti iki gegužės 1 dienos.

Pasak parlamentarų, auditoriaus Juozo Kabašinsko "pamokos" apie turto ir pajamų deklaravimą nenuėjo perniek. Kai kurie Seimo nariai BNS korespondentui sakė šiemet dar rūpestingiau užpildę mokesčių deklaravimo anketas.

Gruodžio pradžioje auditorius J. Kabašinskas paskelbė atradęs neaiškumų kelių dešimčių Seimo narių deklaracijose, kurių sutrumpini variantai yra skelbiami viešai.

Nagrinėdamas parlamentarų bei jų šeimų narių deklaracijas, auditorius nurodė sistemingus deklaracijų pildymo trūkumus, kurie gali būti vertinami kaip pažeidimai. J. Kabašinskas kritikavo Mokesčių inspekcijos vadovybę, taikiusią, jo teigimu, dvejopus standartus politikams ir eiliniams piliečiams.

Visuomenėje kilus diskusijai, buvo prieita išvada, jog turto ir pajamų deklaravimo reikalavimai yra netobuli ir turi būti taisomi.

BNS kalbinti parlamentarai sakė šiemet pildę nė kiek nepasikeitusias anketas, kurios, jų teigimu, sukuria vienodas kaip ir pernai prielaidas suklysti. Kiti parlamentarai nurodė ir daugiau neaiškumų anketose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Šimašius įvertino R. Karbauskio poziciją dėl būsimo koalicijos derybų (76)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis, regis, dirbtinai „užaštrino“ savo kalbėjimą, o koks jis yra derybininkas paaiškės tik prie pačių derybų stalo. Taip teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius.

R. Karbauskis: mes gardžiai pasijuokėme iš Gabrieliaus papildyta 14.13 (1219)

Antrą vietą daugiamandatėje apygardoje per pirmą Seimo rinkimų turą laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pirmininką Gabrielių Landsbergį ištiko psichologinė trauma.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (679)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (157)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (233)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.