Prieš Seimo rinkimus parlamentarai panūdo mažiau laiko skirti savo tiesioginėms pareigoms - įstatymų leidybai. Tačiau dėl to jie neketina atsisakyti dalies algos. Seimo valdyboje sklando sumanymas palengvinti rinkimams besirengiančių parlamentarų naštą ir per Seimo rudens sesiją sutrumpinti jų darbo laiką.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)
Jei būtų pritarta dabartinio Seimo pirmininko Česlovo Juršėno siūlymui, parlamentarai iki spalio 12-ąją numatytų rinkimų Seime darbuotųsi tik pirmadieniais. Tądien turėtų vykti plenariniai ir parlamentinių komitetų bei komisijų posėdžiai. Visas kitas dienas tautos išrinktieji būtų laisvi veikti ką tik nori. Tačiau prieš rinkimus mažiau dirbti pageidaujantys politikai nenusiteikę atsisakyti dalies atlyginimo. Anot parlamentarų, į jų tiesiogines pareigas įeina ir agitacija už Seimo sienų.

Ilga darbų uodega

Seimo pirmininkas Č.Juršėnas įsitikinęs, kad artėjančios parlamento rudens sesijos darbotvarkė bus labai įtempta. Neapsvarstytų ir nepriimtų įstatymų ar jų projektų uodega paskui parlamentarus velkasi dar nuo praėjusių sesijų. Papildomų darbų paketą Seimui taip pat ruošia Vyriausybė ir prezidentas Valdas Adamkus. "Aišku, visko išnagrinėti nespėsime, bet aktualiausius klausimus būtinai turėsime svarstyti", - aiškino Č.Juršėnas.

Dėl preliminarios darbų programos Seimo vadovybė ir frakcijų vadovai turėtų apsispręsti jau artimiausiomis dienomis. "Bandysime išskirti svarbiausius dalykus, nes jeigu stengsimės aprėpti neįmanoma, t. y. nagrinėti kuo daugiau klausimų, prapulsime ir mažai ką priimsime", - įsitikinęs Č.Juršėnas.

Nors darbų Seime susikaupė galybė, parlamentarai neketina plėšytis. Mėnesį iki rinkimų jie norėtų darbuotis kur kas mažiau, o atsiradusį laisvą laiką - 4 darbo dienas - skirti pasirengimui dalyvauti rinkimuose. Č.Juršėnas mano, kad tai - normalus dalykas.

Apkarpyti algų nereikia

Paprastai plenariniai Seimo posėdžiai vyksta dukart, o parlamentinių komitetų ar komisijų - kartą per savaitę. Tačiau ir dirbdami vos vieną dieną per savaitę Seimo nariai neketina atsisakyti dalies atlyginimo. Pasak Č.Juršėno, nesvarbu, ar parlamentarai posėdžiauja kartą per savaitę, ar tris, jie vis tiek dirba. Anot Seimo vadovo, algos Seimo nariams mokamos už bendrą veiklą. "Remiantis logika, kad atlyginimai parlamentarams galėtų būtų skaičiuojami pagal posėdžius, tada, kai jų vyksta daugiau, reikėtų mokėti didesnes algas", - aiškino jis.

Seimo kancleris Gintautas Vilkelis taip pat nemano, kad iki rinkimų gerokai mažiau valandų parlamente praleisiantiems politikams reikėtų apkarpyti darbo užmokestį. Anot jo, atlyginimai Seimo nariams mokami ne už darbo valandas, o už konkrečius rezultatus. "Parlamentarai dirba visą laiką, nesvarbu, kad posėdžių nevyksta", - kalbėjo Seimo kanceliarijos vadovas.

G.Vilkelis tikino, jog Seimo nariai dieną skirs įstatymų leidybai, o kitu laiku atsidės kitoms savo pareigoms, pavyzdžiui, bendrauti su rinkėjais. "Jie galės pristatyti žmonėms savo veiklą, diskutuoti apie visuomenei reikšmingus įstatymų projektus", - dėstė Seimo kancleris.

Įžvelgia neteisybę

Šiuo metu paprastas Seimo narys, neatskaičius mokesčių, gauna didesnį kaip 4,6 tūkst. litų atlyginimą. Komitetų pirmininkai uždirba daugiau - beveik 6 tūkst. litų. Seimo pirmininko alga siekia 8,3 tūkst. litų, o jo pavaduotojų - beveik 6,4 tūkst. litų. Kiekvienam parlamentarui kas mėnesį dar išmokama po 6,5 tūkst. litų kanceliarinėms išlaidoms padengti.

Seimo narys Kęstutis Čilinskas neigiamai vertina siūlymus trumpinti parlamentarų darbo laiką. "Mažinti Seimo darbo apimtį - nenormalu. Tautai visada turi būti atstovaujama deramai, nesvarbu, ar artėja rinkimai, ar ne", - įsitikinęs parlamentaras.

Anot K.Čilinsko, siūlydama parlamentarams galimybę daugiau laiko skirti rinkimų kampanijai, Seimo vadovybė faktiškai pripažįsta, jog tiesioginių savo pareigų jie kurį laiką nevykdys. "Pripažįstama, kad parlamentarai nedirbs, nes dalyvaus rinkimų kampanijoje, nors su tiesioginiu darbu Seime tai nesusiję. Jeigu žmonės nedirba, jiems ir mokėti nereikia", - tvirtino K.Čilinskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (137)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (48)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (26)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1150)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (326)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (3)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (14)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...