Seimo narė Laima Andrikienė apkaltino

Seimo narė Laima Andrikienė apkaltino Vyriausybę, kad jos institucijas sužlugdė lėšų, Europos Sąjungos skiriamų žemės ūkiui paremti, įsisavinimą šiais metais.
Pasak L. Andrikienės, Nacionalinė mokėjimų agentūra, turėsianti administruoti pagal SAPARD programą iš Europos Sąjungos gaunamas lėšas, kol kas nėra tinkamai suformuota ir pajėgi dirbti.

"Visas šių metų pasiruošimas priimti Europos Sąjungos paramą žemės ūkiui yra tik muilo burbulas", mano parlamentarė.

Seimo Jungtinės Demokratų ir Tėvynės liaudies partijų frakcijų atstovai pirmadienį su agentūros direktoriumi Evaldu Čijausku ir žemės ūkio viceministru Vytautu Grušausku aptarė, kaip pasiruošta administruoti SAPARD lėšas.

Šios lėšos Lietuvą turėtų pasiekti vasaros pabaigoje arba rugsėjį. Kasmet iki 2006 metų Lietuva gaus po 29,8 mln. eurų (apie 110 mln. litų) žemės ūkiui remti.

L. Andrikienės įsitikinimu, nerimą kelia du pagrindiniai dalykai: Vyriausybė nepasiruošusi suteikti žemės ūkiui paramos, kurią ji turėtų duoti, norėdama gauti SAPARD lėšas, ir nėra išspręstas paskolų ūkininkams garantijų klausimas.

Kad gautų SAPARD finansavimą, trečdalį sumos turi skirti Lietuvos Vyriausybė.

Numatyta, kad Vyriausybė, įsipareigodama Europos Sąjungai, žemės ūkiui kasmet privalo skirti apie 38 mln. litų. Tuo tarpu šių metų Kaimo rėmimo fondo sąmatoje šiai programai finansuoti skirta tik 10 mln. litų.

L. Andrikienės nuomone, ir Žemės ūkio ministerija, ir premjeras į SAPARD programą žiūri labai atsainiai, nerasdami reikalingos sumos žemės ūkio paramai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (21)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (84)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (6)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (25)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (45)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.