Seimo kontrolieriai nori didesnių teisių

Seimo kontrolieriai, norėdami apginti žmogaus teises, nori turėti didesnius įgaliojimus, tirdami skundus dėl vidaus reikalų sistemos pareigūnų veiksmų.
Spaudos konferencijoje trečiadienį BNS biure Seimo kontrolierių įstaigos vadovė Leonarda Kuodienė teigė, kad nuo praėjusių metų vasario per metus buvo išnagrinėta 1840 skundų, iš jų 54 proc. buvo pagrįsti.

Daugiausia skundų yra susiję su nuosavybės teisių atkūrimu bei vidaus reikalų sistemos pareigūnų veiksmų teisėtumu.

Pasak L. Kuodienės, trečdalį tokių skundų sudarė nusiskundimai dėl procesinių veiksmų ir teisėjų veiklos. Tačiau L. Kuodienė apgailestavo, kad Seimo kontrolieriai negali įvertinti šių pareigūnų veiksmų, nes įstatymai draudžia tikrinti ir vertinti procesinius sprendimus.

Ji mano, kad tai yra įstatymų spraga, nes ši sritis "turi būti labiau kontroliuojama, nesikišant į teismo veiklą".

L. Kuodienė teigė, kad dėl policininkų smurto daugiausia skundžiasi Kauno, Šiaulių, Šilutės, Vilniaus miesto gyventojai, taip pat nemažai skundų gaunama iš įvairių kolonijų, įkalinimo įstaigų bei areštinių.

Pasak jos, vidaus reikalų sistemos pareigūnų smurtą sunku įrodyti, nes iki šių metų areštinėse nebuvo mediko etato.

"Netgi jei būna medicinos ekspertų įrodyta, kad buvo padarytas lengvas ar apysunkis kūno sužalojimas, tokiu atveju prokuratūra atsisako iškelti baudžiamąją bylą, o to mes negalime vertinti", piktinosi L. Kuodienė.

Seimo kontrolierių įstaigos vadovė taip pat yra sunerimusi dėl itin blogų areštinių sąlygų. Pasak jos, iš 48 areštinių tik 8 atitinka oficialius reikalavimus.

Seimo Žmogaus ir piliečių teisių komiteto pirmininko pavaduotojas Algimantas Salamakinas toje pačioje spaudos konferencijoje išreiškė viltį, kad ateityje Seimo kontrolieriai turės daugiau įgaliojimų, jų ataskaita Seimui prilygs prezidento metiniam pranešimui, nes kontrolierių darbas yra "valdžios veiklos veidrodis".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (49)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (1)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (23)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (7)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (117)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.