Seime nebėra valdančiosios daugumos, teigia LDDP

Opozicinės LDDP lyderis Česlovas Juršėnas teigia, kad Seime nebeliko valdančiosios daugumos.
Spaudos konferencijoje pirmadienį jis teigė, kad konservatoriai ir konservatyvieji krikščionys demokratai sudaro mažiau negu pusę Seimo narių, ir tai ypač atskleidė praėjusią savaitę pasibaigusi neeilinė Seimo sesija.

Dabar Konservatorių frakcijai priklauso 61 Seimo narys, o Krikščionių demokratų - 12. Seimo pirmininkas frakcijai priklausyti negali. Iš viso Seime yra 137 nariai.

Pasak Č. Juršėno, jėgų pasiskirstymas išryškėjo svarstant Operatyvinės veiklos įstatymo pataisas, nes jų "ko gero, išsigando ir kai kas iš konservatorių "disidentų", manydami, kad jis gali būti pritaikytas ne tik konservatorių oponentams, bet ir kai kuriems partijos vidaus priešams".

Č. Juršėno teigimu, dalis Konservatorių frakcijos narių atsisakė balsuoti už tokį įstatymo projektą, ir Seimo vadovybei tapus aišku, kad įstatymas nebus priimtas, buvo nutarta nerizikuoti.

Ketvirtadienį Seimo posėdyje konservatorių frakcijos iniciatyva buvo nuspręsta padaryti Operatyvinės veiklos įstatymo pataisų svarstymo pertrauką, kol bus išsiaiškinti šio projekto niuansai, susiję su Konstitucija.

Šiomis pataisomis būtų leista sekti Seimo ir Vyriausybės narius.

Č. Juršėnas įsitikinęs, kad "iš šito nebalsavimo galima daryti išvadą, kad konservatoriai netgi kartu su konservatyviaisiais krikdemais jau nebeturi daugumos Seime".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla (38)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (130)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (34)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.