Seime - dar viena idėja prispausti spaudą

 (2)
"Į reklamą žiūrima kaip į blogį. Tai - sovietinio tipo mąstymas", - taip Seimo nario Arimanto Raškinio pasiūlymą komentavo Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacijos prezidentas Rimantas Šukys.
Krikščionių demokratų partijai atstovaujantis Seimo narys A.Raškinis siūlo šiuo metu visai spaudai taikomą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą suteikti tik labai mažai reklamos turinčių žurnalų, laikraščių spausdinimui, leidybai, platinimui bei laikraštiniam popieriui.

Tuos leidinius, kurių viename numeryje reklamos plotas užima ne daugiau kaip ketvirtadalį spaudos lanko (tai prilygsta vienam "Lietuvos ryto" puslapiui. - Red.), A.Raškinis siūlo pridėtinės vertės mokesčiu neapmokestinti. Jei reklamos plotas yra didesnis, tačiau neviršija pusės spaudos lanko, leidiniui reikėtų mokėti perpus mažesnį PVM. Visi kiti leidiniai būtų apmokestinti 18 procentų PVM.

Skelbtos reklamos kiekį, A.Raškinio teigimu, turėtų kontroliuoti Mokesčių inspekcija.

Tačiau pataisos kritikai abejoja, ar pavyktų efektyviai kontroliuoti spausdinamą reklamą.

Seimo narys tvirtino, kad jis nėra nusiteikęs prieš reklamą - jis mano, kad jo pasiūlymas sureguliuotų periodinės spaudos rinką.

Tačiau R.Šukys tvirtina, kad tokia tvarka pažeistų konkurencijos principus: "Kodėl vieniems leidiniams sąlygos bloginamos, o kitiems ne? Juk visur dirba vienodi žmonės". Be to, vieni laikraščiai turi daugybę puslapių, o kiti - tik keturis, todėl jiems negalima taikyti vienodo reklamos kiekio apribojimo.

Leidėjų asociacijos vadovas teigė, jog A.Raškinio pasiūlymai, neskatinantys leidinių ieškoti reklamos, yra pasenę.

Šiuo metu reklama sudaro apie du trečdalius spaudos pajamų.

R.Šukiui ši A.Raškinio pataisa primena tabako reklamos draudimą, nes abu siūlymai prasilenkia su ekonomine logika ir primena socializmą.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: merks lietus, koš žvarbus vėjas (10)

Per artimiausias paras šilumos bus daugiau, bet vargu ar tai pajusime. Dėl šalto lietaus ir žvarbaus vėjo jutiminė temperatūra bus gerokai žemesnė. Panašu, kad šis duetas karaliaus dar ne vieną dieną.

Iš anksto balsavo daugiau nei 2,5 proc. rinkėjų (10)

Ketvirtadienis – paskutinė diena, kai buvo galima balsuoti iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture, renkant Seimo narius 68 vienmandatėse apygardose.

Prognozuoja atkeliausiantį arktinį orą (25)

Dar besitikintiems sulaukti bobų vasaros ją jau reikėtų pamiršti, nes atkeliaus vėlyvo rudens orai – lietingi ir vėsūs, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, galima tikėtis labai šaltų orų, jei šiaurės rytuose jau pasirodė arktinis arba ultrapoliarinis oras.

Vokietis nusprendė išnaudoti paskutinę progą rasti savo dėdę – „vilko vaiką“ (40)

Paskutinį kartą keturiolikos metų Werner Kohn – „vilko vaikas“ buvo pastebėtas Lietuvoje 1948m. ir iki šiol jo paieškos buvo nesėkmingos. „Vilko vaikai“ – tai vaikai, netekę artimųjų, namų, po karo likę visiškoje nežinioje. Po keliasdešimt metų jo sūnėnas Hartmutas Kohn, norėdamas atkreipti dėmesį į „vilko vaikų“ problemą ir tuo pačiu siekdamas rasti savo dėdę, ėmėsi žygio į Lietuvą. Jis nusprendė nukeliauti 750 km pėsčiomis – bėgdamas, važiuodamas dviračiu ir keliaudamas gyvenamuoju automobiliu.

STT byloje įtarimų sulaukęs rinkimų komisijos vadovas L. Lobeckis iš pareigų trauktis neketina (8)

Įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukęs konservatorių deleguotas Karoliniškių apygardos L. Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininkas Seimo rinkimuose Linas Lobeckis sako nesitrauksiantis iš pareigų.