Procedūriniai dalykai šįkart neužkirto kelio urėdijų reformos svarstymui. Seimo Etikos ir procedūrų komisija antradienio rytą nepritarė keturių Seimo narių skundui dėl pažeidimų svarstant Miškų įstatymą Kaimo reikalų komitete.
Rita Tamašiūnienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Dėl pažeidimų svarstant Miškų įstatymą Kaimo reikalų komitete į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi keturi Seimo nariai socialdemokratas Petras Čimbaras, liberalas Juozas Baublys, „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius ir konservatorius Kazys Starkevičius.

Šiems Kaimo reikalų komiteto nariams sukėlė klausimų komiteto pirmininko Andrejaus Stančiko sprendimas svarstyti siūlymus Miškų įstatymui ne atskirai, o juos apjungiant klausimus. Seimo narių nuomone, tokiu būdu buvo pažeistas pačio komiteto pasitvirtintas reglamentas.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas komisijai paaiškino, kad iškilusių klausimų buvo labai daug, o laikas buvo ribotas, todėl buvo apjungto klausimai. Tačiau A. Stančikas patikino, kad kiekvienas komiteto narys turėjo teisę pasisakyti, buvo skirta laiko ir klausimu, į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją besikreipusių narių reikalavimu buvo iškviesto ekspertai.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė pažymėjo, Kaimo reikalų komiteto posėdžiuose visi siūlymai buvo iš esmės svarstyti, komiteto pirmininkas pasiūlė balsuoti dėl kiekvieno Seimo nario pasiūlymo ilgai nediskutuojant ir dauguma tam pritarė.

Pasak R. Tamašunienės, toliau buvo balsuojama dėl kiekvieno pasiūlymo, o diskusijos vyko dėl naujų siūlymų ir išvadų , kurios nebuvo anksčiau svarstyti.

Lietuvos valstiečių – žaliųjų sąjungos narė Asta Kubilienė tokį kreipimąsi į Etikos ir procedūrų komisiją vadino politinėmis manipuliacijomis siekiant vilkinti sprendimo dėl Miškų įstatymo priėmimą.

Tirs Seimo narių interesus

Antradienį Seimo etikos sargai taip pat nusprendė pradėti tyrimą dėl į ją besikreipusių keturių parlamentarų viešųjų ir privačių interesų suderinimo. To komisijos prašė Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A. Stančikas manydamas.

„Komiteto pirmininkas mano, kad komiteto nariai, turėdami interesų, labai stipriai atstovaudami kitos pusės nuomonę, nereformuotų urėdijų nuomonę, galėjo turėti viešųjų ir privačiųjų interesų. Tą nustatyti privalo mūsų komisija, ar iš tikrųjų jie susiję, ar gali kilti interesų konfliktas, ir ar turėjo Seimo nariai vengti to interesų konflikto“, - sakė R. Tamašunienė.

Komisija šiuo klausimu pasisakys tik rudenį.

Seimas spręs dėl urėdijų reformos

Antradienį Seime turėtų būti svarstoma urėdijų reforma, dėl kurios parlamentarai turėtų galutinai apsispręsti šią savaitę, per pratęstą Seimo sesiją.

Praėjusią savaitę Seimo Aplinkos apsaugos komitetas nepritarė Vyriausybės siūlomam miškų urėdijų pertvarkos scenarijui – 42 miškų urėdijas sujungti į vieną valstybinę įmonę, o pasirinko liberalesnį kai kurių konservatorių ir liberalų bei socialdemokratų remiamą planą.

Pagal komiteto palaimintą Pauliaus Saudargo ir Simono Gentvilo parengtą Miškų įstatymo projektą, kuris yra analogiškas socialdemokratų įsivaizduojamai urėdijų reformai, iki 2019 metų pabaigos urėdijos turėtų būti sustambintos, sumažinant jų skaičių iki 15–25 – jų plotas turėtų būti nuo 30 tūkst. iki 70 tūkst. hektarų (dabar vidutinis urėdijų plotas yra 25,2 tūkst. ha). Nuo 2020 metų urėdijų plotą nustatytų Vyriausybė.

DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (1)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (686)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (246)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (27)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (39)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (166)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (9)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (191)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (5)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (6)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...