Seimas antradienį svarstys valdančiosios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos parengtą kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl prezidento Rolando Pakso siūlymo surengti apkaltą Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui.
Artūras Paulauskas
© DELFI
57 parlamentarams balsavus už, 9 - prieš ir 12 susilaikius, nutarimo projektas NS frakcijos siūlymu įtrauktas į antradienio posėdžio darbotvarkę.

Nutarimo projekte pažymima, jog Seimas yra pradėjęs apkaltos procesą prezidentui, todėl "yra pagrindo manyti", jog siūlydamas pradėti apkaltą Seimo nariui A.Paulauskui, prezidentas "siekia destabilizuoti padėtį valstybėje bei parlamente, tokiu būdu manipuliuodamas Konstitucijos ir įstatymų jam suteiktais įgaliojimais" ir prieštaraudamas Konstitucijoje įtvirtintam teisinės valstybės principui.

"Tokie Respublikos prezidento veiksmai neatitinka Konstitucijos preambulėje įtvirtintą atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės siekį", - teigiama nutarimo projekte.

Kreipimąsi į KT ketinama svarstyti antradienį popietiniame posėdyje. A.Paulausko vadovaujamos NS frakcijos atstovai antradienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, jog balsuos už kreipimąsi, nes "valstybės prestižas yra aukščiau visko".

"NS yra apsisprendusi balsuoti už kreipimąsi į Konstitucinį Teismą. Mūsų manymu, nereikia sudaryti Seimo specialiosios tyrimo komisijos, kurią kai kas norėtų paversti politiniu farsu, o valstybės prestižas, mūsų manymu, yra aukščiau visko", - spaudos konferencijoje sakė NS frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas.

"Nei NS, nei Seimo pirmininkas A.Paulauskas jokiu būdu nevengia atsakomybės", - pažymėjo jis.

Pirmadienį socialliberalų partnerės valdančiosios Socialdemokratinės koalicijos frakcijos nariai nepritarė šiam kreipimuisi, tačiau antradienį po pietų socialdemokratai ketina šį klausimą svarstyti dar kartą. Prezidento siūlymas surengti apkaltą A.Paulauskui buvo pristatytas antradienį rytiniame posėdyje.

Prezidentas kaltina A.Paulauską pernai spalio 30 dieną susitikime su frakcijų atstovais neteisėtai paviešinus slaptą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą apie grėsmes nacionaliniam saugumui keliančius Prezidentūros atstovų ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis ir dosniausio prezidento rėmėjo Jurijaus Borisovo verslo sandorius.

Minėtame susitikime Seimo pirmininkas inicijavo parlamentinį VSD pažymoje pateiktų faktų tyrimą, kurio išvados vėliau tapo pagrindu inicijuoti apkaltą prezidentui R.Paksas.

R.Paksas dar kaltina A.Paulauską viešais pasisakymais apie tariamus Prezidentūros atstovų ryšius su nusikalstamo pasauliu ir Rusijos specialiosiomis tarnybomis diskreditavus prezidento autoritetą.

Generalinė prokuratūra pranešė, jog savo veiksmais A.Paulauskas ne tik nepažeidė įstatymų, bet ir siekė apsaugoti valstybės paslaptis nuo grėsmės, kurią joms kėlė VSD pažymoje minimų asmenų veiksmai.

Pagal Seimo Statutą, gavęs kreipimąsi pradėti apkaltą Seimas ne vėliau kaip per savaitę turi sudaryti specialią komisiją kaltinimų pagrįstumui ir rimtumui išnagrinėti.

Seimo pirmininko pavaduotojo Gintaro Steponavičiaus teigimu, prezidento dekreto dėl apkaltos A.Paulauskui galiojimas būtų sustabdytas, jeigu dėl jo į Konstitucinį Teismą būtų kreiptasi Seimo vardu.

Prezidento kreipimasis buvo įvertintas kaip "kerštas" jo politiniam oponentui Seimo pirmininkui. Tuo tarpu kaltinimus prezidentui nagrinėjusi Seimo specialioji tyrimo komisija konstatavo, jog prezidentas savo viešais pasisakymais diskreditavo Seimo ir Konstitucinio Teismo autoritetą bei sąmoningai leido savo dosniausiam rėmėjui J.Borisovui suprasti, jog teisėsaugos institucijos klausosi pastarojo pokalbių.

Iš viso prezidentui yra pateikti šeši kaltinimai dėl šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo ir priesaikos sulaužymo.

Antradienį Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti Seimo prašymą pateikti išvadą, ar prezidentas savo veiksmais šiurkščiai pažeidė pagrindinį šalies įstatymą.

Konstituciniam Teismui patvirtinus kaltinimus, Seimas balsuos dėl R.Pakso nušalinimo. R.Paksas prezidento pareigas eina nuo 2003 metų vasario.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (13)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (30)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (45)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (11)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (23)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (104)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (516)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę klausytis...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (22)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (10)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...