Seimas skubotai pritarė Ingalinos AE uždarymui

 (10)
Seimas antradienį ypatingos skubos tvarka priėmė prieštaringai vertinamą įstatymą, kuriuo numatyta iki 2005 metų uždaryti Ignalinos atominės elektrinės pirmąjį bloką.
Už šį istoriniu laikomu sprendimą balsavo 67, prieš - 25, susilaikė 2 Seimo nariai.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai nustačius ankstesnį Statuto pažeidimą, antradienį Seimo plenariniame posėdyje buvo surengtas projekto svarstymo tęsinys. Etikos ir procedūrų komisija padarė išvadą, kad balandžio pabaigoje posėdžio pirmininkas Arvydas Vidžiūnas pažeidė procedūras, neatsižvelgęs į opozicijos pasiūlymus padaryti projekto svarstymo pertrauką.

Antradienį posėdyje svarstytas Ekonomikos komiteto patobulintas projektas. Po svarstymo projektui buvo pritarta.

Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis pasiūlė priimti įstatymą ypatingos skubos tvarka, ir šiam siūlymui dauguma parlamentarų pritarė.

Projektą "stumiantys" konservatorių atstovai smarkiai "susikirto" su ekspremjero Gedimino Vagnoriaus šalininkais nuosaikiaisiais konservatoriais bei opozicinių Socialdemokratų ir LDDP frakcijų atstovais, kurie kritikavo absoliučią daugumą įstatymo nuostatų.

Pagrindinis "per ankstyvo" IAE uždarymo kritikas G. Vagnorius teigė, kad Seimas ypatinga skubos tvarką prisiima valstybei 20 mlrd. litų įsipareigojimus.

Tuo pat metu kairioji opozicija pabrėžė, kad įsipareigojimai uždaryti jėgainę priimami, nežinant būsimųjų uždarymo kaštų, ekonominių ir socialinių pasekmių.

Socialdemokratų lyderiui Vyteniui Adriukaičiui ypač nepriimtinos pasirodė 5 straipsnio nuostatos dėl eksploatavimo nutraukimo finansavimo, kur jis įžvelgė daug nenuoseklumų ir prieštaravimų.

Seimas taip pat atmetė nuosaikiojo konservatoriaus eksministro Kęstučio Skrebio protokolinį siūlymą nesvarstyti įstatymo, kol Europos Sąjunga savo biudžete skirs lėšų uždarymui ir su tuo susijusių ekonominių bei socialinių pasekmių likvidavimui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.