Seimas skelbia tradicinę ginklų ir sprogmenų amnestiją

Seimas antradienį priėmė laikinąjį įstatymą dėl ginklų, šaudmenų, sprogmenų ir sprogstamųjų medžiagų savanoriško atidavimo bei ginklų ir šaudmenų įteisinimo.
Pagal šį įstatymą nelegalius ginklus ar sprogmenis turintys piliečiai galės juos įteisinti ar grąžinti. Amnestija galios šešis mėnesius nuo įstatymo įsigaliojimo dienos. Įstatymas įsigalios, kai jį pasirašys prezidentas Valdas Adamkus ir jis bus paskelbtas "Valstybės žiniose".

Priimant įstatymą, jo reikalingumą kritikavo Centro frakcijos seniūnas Egidijus Bičkauskas. Jo teigimu, tikrieji nusikaltėliai jokiu būdu neatiduoda ginklų, o panorusiam nutraukti nusikalstamą veiklą asmeniui galimybę atiduoti ginklą suteikia ir dabartiniai įstatymai.

Šiam požiūriui oponavo demokratas Saulius Pečeliūnas. Jo teigimu, tokiu atveju asmeniui, "senelio palėpėje" suradusiam šautuvą ir norinčiam jį atiduoti, tektų formaliai prisipažinti nutraukiant nusikalstamą veiklą, nors jis su tuo nesusijęs.

Anot stebėtojų, remiantis esamais įstatymais, radusio ir norinčio atiduoti ginklą asmens lauktų daug sudėtingų teisinių procedūrų, ir, neatmetama galimybė, kad jo biografijoje formaliai atsirastų "tamsi dėmė".

Be to, stebėtojų nuomone, amnestija padidina tikimybę, kad nelegaliai laikomas ar rastas ginklas atsidurs teisėsaugininkų, o ne nusikaltėlių rankose.

Šis įstatymas yra analogiškas įstatymui, kuris galiojo 1999 metų birželio - rugpjūčio mėnesiais.

Lietuvoje jau tris kartus buvo sudaryta galimybė savanoriškai grąžinti arba įteisinti turimus ginklus bei šaudmenis.

Per pastarojo tokio įstatymo galiojimo laikotarpį nuo 1999 metų birželio 23 dienos iki rugsėjo 23 dienos, policijos įstaigoms buvo atiduoti 1255 ginklai, daugiau negu 42 tūkstančiai šaudmenų, 23 sprogstamieji įtaisai.

Pernai teisėsaugininkai buvo patenkinti tokiu aktyviu ginklų ir amunicijos perdavimu. Amnestijos šalininkų nuomone, tai rodo, jog gyventojai pasitiki valdžios ir teisėsaugos įstaigomis ir žino, kad už savanorišką ginklų ir sprogmenų perdavimą jei nebus baudžiami.

Skirtingai nuo ankstesniųjų ginklų amnestijų, kurias inicijuodavo Seimo komitetai, šiemet tokio įstatymo priėmimą inicijavo Vidaus reikalų ministerija. Manoma, kad VRM atsižvelgė į pastarojo meto įvykius bei radinius. Apie tokią galimybę buvo prabilta po "Juodvarnių" organizacijos išaiškinimo ir tuokart radus daug nemažai amunicijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (78)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (2)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (110)

Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Antradienį vykusiame Valstybinio studijų fondo (VSF) Valdybos posėdyje nuspręsta skirti papildomus 1,2 mln. eurų geriausiai besimokiusių, tačiau už studijas mokėjusių bakalauro ir vientisųjų studentų studijų studentams. Iš viso kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.