Seimas ratifikuos konvenciją "Televizija be sienų"

Seimas pasitiks narystės derybų su Europos Sąjungą pradžią, ratifikuodamas ilgai atidėliotą Europos konvenciją dėl televizijos be sienų.
Kaip pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) pirmininkas Žibartas Jackūnas, konvencijos ratifikavimas yra būtina sąlyga, be kurios sušlubuotų Lietuvos derybinė pozicija dėl kultūros ir audiovizualinės politikos.

Pasak Ž. Jackūno, su Lietuvos vyriausiuoju euroderybininku Vygaudu Ušacku suderinti įsipareigojimai iki liepos 1-osios priimti naują Visuomenės informavimo įstatymo redakciją, kuri atitiktų konvenciją "TV be sienų", jos pataisas ir protokolus bei Europos Parlamento direktyvą, reglamentuojančią audiovizualinį sektorių. Šią konvencija Lietuva pasirašė prieš trejus metus.

ŠMKK pirmininko teigimu, svarstoma galimybė apsiriboti tik tomis Visuomenės informavimo įstatymo dalimis, kurios tiesiogiai susijusios su "TV be sienų", pirmiausia - tai 29 straipsnyje numatytas visuomeninio transliuotojo statusas.

Konvencija nustato bendras taisykles esminiais televizijos be sienų transliavimo aspektais. Tai - tam tikrų individo teisių išsaugojimas, europietiškos audiovizualinės produkcijos populiarinimas, parama nuo transliuotojų nepriklausomiems gamintojams, reklamos ribojimas bei televizijos programų rėmimas, nepilnamečių apsauga nuo galimos žalos jų dvasiniam vystymuisi.

Konvenciją planuojama ratifikuoti ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje.

Kaip sakė Ž. Jackūnas, ŠMKK per pastaruosius trejus metus bent tris kartus kreipėsi į Vyriausybę dėl būtinybės ratifikuoti konvenciją, tačiau nesulaukė aiškaus atsakymo, kodėl šis dokumentas nebuvo pateiktas ratifikuoti.

Pasak Ž. Jackūno, nuo 1997 metų Europos Komisijos išvadose apie kandidačių pasirengimą buvo pabrėžiama, kad Lietuva nedaro pažangos audivizualiniame sektoriuje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė ragina įvertinti policijos reformos pirmuosius rezultatus (6)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina generalinį policijos komisarą Liną Pernavą įvertinti pirmuosius policijos pertvarkos rezultatus ir tęsti ją tik įsitikinus, kad tai pagerino policijos darbą ir padidino žmonių saugumą.

J.Olekas: „Nota Bene“ konkursus laimėdavo ir valdant konservatoriams (25)

Aštuonis kartus brangesnių virtuvės įrankių kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų konkursus laimėdavo ir anksčiau, kai Krašto apsaugos ministerijai (KAM) vadovavo konservatoriai, teigia socialdemokratų ministras Juozas Olekas.

L. Kasčiūno ir G. Palucko dvikova: sutarimą galėtų rasti tik vienu klausimu (23)

Antradienį DELFI surengtuose rinkimų debatuose „Balsuok 2016“ susitikę konservatorius, kandidatas į krašto apsaugos ministrus Laurynas Kasčiūnas ir Vilniaus vicemeras, socialdemokratas Gintautas Paluckas svaidėsi žaibais. Jų pozicijos išsiskyrė praktiškai visais klausimais, o daugiausia nesutarimų kilo vertybiniais ir žmogaus teisių klausimais.

LLRI partijų programų vertinimas: Lietuvos socialdemokratų partija (15)

Lietuvos laisvosios rinkos institutas išrinko ir įvertino ryškiausias partijų rinkimų programų nuostatas, kurios veiks žmonių atlyginimus, mokesčius, pasirinkimo laisvę ir kasdienį ekonominį gyvenimą. Kas slypi po partijų pažadais, į kurias nuostatas rinkėjui atkreipti dėmesį, kaip jas vertinti? Šį kartą nagrinėjama Lietuvos socialdemokratų partijos programa.

Siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų darbuotojų išmokomis (25)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų dirbančiųjų išeitinėmis išmokomis.