Seimas nespėja leisti eurointegracijai svarbių įstatymų

Seimas nespėja priimti didelės dalies įstatymų, kurie gyvybiškai reikalingi eurointegracijai.
Tai konstatuota pirmadienį įvykusiame Seimo Europos reikalų komiteto (ERK) posėdyje, kuriame taip pat dalyvavo Vyriausybės kancleris Petras Auštrevičius, Lietuvos vyriausiasis euroderybininkas viceministras Vygaudas Ušackas bei Europos komiteto prie Vyriausybės laikinasis vadovas Mindaugas Paunksnis.

Kovą prasidėsiančiai Seimo pavasario sesijai planuojami 67 įstatymų projektai, reikalingi pasirengimui narystei ES. Iš viso Vyriausybė planuoja pavasario sesijai pateikti maždaug 180 įstatymų projektų, įskaitant ir numatytus pasirengimo narystei ES programoje.

Kaip sakoma ERK parengtoje pažymoje, 1999 metų rudens sesijoje buvo numatyta priimti 59 įstatymų projektus, reikalingus pasirengimui narystei ES. Iš jų iki vasario pabaigos Seime buvo užregistruoti 37 projektai, iš kurių 9 priimti.

Pavėluotai pateikta 14, o 22 projektai dar nepateikti. 32 projektai grąžinti tobulinti iniciatoriams.

Europos reikalų komitetas konstatuoja, kad dėl rudenį planuojamų Seimo rinkimų įstatymų leidyba III ir IV ketvirčiuose ypač sulėtės. Tai gali turėti neigiamos įtakos vykdant Lietuvos prisiimtus įsipareigojimus.

Kaip BNS sakė ERK pirmininkas, Seimo pirmininko pavaduotojas Rimantas Dagys, eurointegracijai svarbios įstatymų leidybos "skola" yra daugiau kaip 30 įstatymų. Juos teks priimti pavasario sesijoje.

"Seimas nebesuspėja dirbti", sakė R. Dagys. Jo teigimu, ERK siūlo pavasario sesijos pradžioje priimti Seimo nutarimą, kuriuo įstatymų projektai būtų reitinguojami pagal svarbą - aktualiausieji būtų žymimi trimis žvaigždutėmis, svarbūs - dviem, galintys "palaukti" - viena.

Skubius įstatymus, remiantis Seimo Statutu, būtų siūloma svarstyti, dažniau taikant skubos tvarką.

Europos Komiteto laikinasis vadovas M. Paunksnis taip pat pabrėžė būtinumą daugiau koordinuoti Seimo ir Vyriausybės planus bei rengti kokybiškesnius įstatymus, kurių nereikėtų grąžinti tobulinti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (2)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (44)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (74)

Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.