Seimo opozicijai nepavyko įtikinti valdančiųjų ištirti Vilniaus miesto valdžios ketinimų parduoti administracinį pastatą dešiniajame Neries krante. Nors iš pradžių valdantieji vaizdavo, kad pritartų ketinimams išsiaiškinti, kodėl Lietuvos sostinė pateko į tokią prastą finansinę padėtį, kad miesto įsiskolinimai pasiekė 750 mln. Lt, tačiau galiausiai užblokavo nutarimo priėmimą, mat jame opozicijos pastangomis atsirado aiški nuostata, kad Seimas sudarys laikinąją komisiją ir tirs, ar planai parduoti bei po to nuomotis savivaldybės pastatą yra skaidrūs.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Už „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūno Valentino Mazuronio iškeltą idėją, kuriai alternatyvų projektą parengė konservatorių-krikdemų frakcijos vadas Jurgis Razma, antradienį balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo 8 parlamentarai ir 39 tautos atstovai susilaikė.

Kadangi balsuojančiųjų prieš ir susilaikiusių skaičius buvo didesnis, laikoma, kad nutarimo projektui nepritarta ir jis grąžintas tobulinti.

Opozicijoje dirbantys „tvarkiečiai“ pasipiktino konservatorių mero Vilniaus Navicko norais sunkmečiu parduoti savivaldybės administracijos pastatą, o vėliau jį nuomoti. Pasak V. Mazuronio, jeigu sostinės savivaldybė trūkstant lėšų ir spaudžiant skoloms parduos dangoraižį, šalyje bus sukurtas precedentas ir tokiu pavyzdžiu gali pasekti visos Lietuvos savivaldybės.

Politikas buvo užregistravęs atitinkamą nutarimo projektą, bet konservatoriai parlamente sukurpė alternatyvų dokumentą, kurį V. Mazuronis pavadino „smulkaus razmiško elgesio pavyzdžiu“. Konservatoriai pasiūlė tirti ne dar neįgyvendintus ketinimus parduoti pastatą, o esamą miesto situaciją, kai skolos pasiekė kritinę ribą.

Valdantieji siūlė tirti 2007-2009 m. metais priimtus sprendimus. Tai būtų reiškę, kad į tyrimo sritį būtų patekę ir tie sprendimai, kuriuos priėmė ankstesnė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovo, buvusio miesto mero, dabartinio europarlamentaro Juozo Imbraso vadovauta koalicija, kurioje konservatoriai nedalyvavo.

„Tvarka ir teisingumas“ savo ruožtu norėjo, kad tyrimo laikas būtų išplečiamas iki 2002 m. Tokiu atveju į tyrimo sritį būtų patekę ir liberalcentristo Artūro Zuoko bei jo bendražygių nuveikti darbai.

Vis tik dauguma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos frakcijos narių išsakė nuomonę, kad, nors Vilniui ne itin pasisekė su vadovybe, tačiau esą Seimo inicijuojamas tyrimas prieštarautų Konstitucijai, nes taip suplaktų valdžias.

„Vilniui nesiseka su vadovais“, - sakė konservatorius, buvęs sostinės tarybos narys Kęstutis Masiulis ir pabrėžė manąs, kad jo partijos kolegai V. Navickui ne itin sekasi valdyti miestą. Vis tik parlamentaras teigia, kad balsavime nugalėjo protas, mat parlamentas negali tiesiogiai kištis į savivaldos reikalus.

DELFI primena, kad skolų slegiamo Vilniaus miesto valdžia skaičiuoja, jog 14 500 kvadratinių metrų ploto pastato pardavimo sandorio suma gali siekti 80-100 mln. Lt. Pardavusi pastatą, reikiamas patalpas savivaldybė nuomotųsi iš naujųjų pastato savininkų. Nuomos kaina esą priklausytų nuo rinkos ir šiuo metu siektų apie 55 Lt už kvadratinį metrą.

Pasak V. Navicko, dangoraižio pardavimo sąlygos būtų griežtos, pastatą galėtų įsigyti ne mažos įmonės, o tik patyrę, dideli, gerą reputaciją turintys fondai. Pagrindinė pardavimo sąlyga – pastatas turės būti nuomojamas ne mažiau nei 30 metų, savivaldybė turėtų pirmumo teisę jį išpirkti.

Pardavus pastatą gauti pinigai būtų naudojami esamoms skoloms užkamšyti, vėluojančioms algoms mokėti, darželių ir mokyklų renovacijai. V. Navickas tikisi, kad atidavus likusią 20 mln. Lt paskolą už savivaldybės pastato statybą, liks 70-80 mln. Lt.

2004 m. Konstitucijos prospekte išdygusio savivaldybės dangoraižio statyba kainavo per 74 mln. Lt, jo kreditą savivaldybė įsipareigojusi padengti per 14 metų – savivaldybei dar likę išmokėti 20 mln. Lt paskolos. Per metus savivaldybė už pastato nuomą savo įmonei, pastato savininkei „Vilniaus kapitalinė statyba“ moka apie 7,9 mln. Lt.

Galutinį sprendimą dėl 20 aukštų pastato pardavimo turėtų priimti Vilniaus miesto taryba, tačiau privatizavimu susidomėjo prokurorai. Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl savivaldybės „planų teisėtumo ir pagrįstumo, dėl galimų įstatymų pažeidimų disponuojant savivaldybės turtu“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (28)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (760)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (19)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (70)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (30)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (23)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (621)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (20)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...