Seimas nerimauja dėl Rusijos žurnalisto dingimo

 (1)
Seimas rezoliucijoje konstatuoja, kad daugelio valstybių ir tarptautinių organizacijų raginimai Rusijos vyriausybei sustabdyti karinį smurtą Čečėnijoje ir gerbti žmogaus teises "lieka be atgarsio".

Dokumente reiškiamas didelis susirūpinimas dėl "Laisvės" radijo žurnalisto Andrejaus Babickio, "patekusio į Rusijos kariškių rankas ir tariamai perduoto nežinomiems asmenims, likimo bei gyvybės, dėl ko nuo suėmimo momento Rusijos Vyriausybė lieka tiesiogiai atsakinga".

Rezoliucijoje remiamas Rusijos žmogaus teisių gynėjos Elenos Bonner siūlymas sukviesti neeilinę Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesiją, "tuo būdu reaguojant į Rusijos administracijos atsainų požiūrį ir jos kariuomenės žiaurų elgesį Čečėnijoje".

Seimas kreipiasi į ETPA prezidentą lordą Russel-Johnstoną (Rasel-Džonstoną), kviesdamas sušaukti ETPA Nuolatinio komiteto posėdį "dėl šiurkščių žmogaus teisių pažeidinėjimų Čečėnijoje ir žurnalisto A. Babickio likimo".

Rezoliucijos projektą pateikė Seimo parlamentinių ryšių su Čečėnijos Respublika Ičkerija grupės pirmininkas Rytas Kupčinskas.

Savo pataisas pateikus socialdemokratui "dutūkstantininkui" Arvydui Akstinavičiui, buvo sudaryta dokumento redakcinė komisija, kuri parengė antrąjį variantą.

Seimui svarstant rezoliuciją, buvo atmestos LDDP parlamentaro Povilo Gylio siūlytos papildomos pataisos. Jomis siūlyta dokumente konstatuoti ir ETPA rezoliucijoje paskelbtą požiūrį į Čečėnijos problemą, o būtent, pripažinti Rusijos teritorinį vientisumą ir teisę kovoti su terorizmu, tačiau pareikšti susirūpinimą dėl neriboto karinės jėgos naudojimo.

P. Gylys teigė, kad redakcinė komisija ignoravo jo siūlymus, nors jis juos pateikęs laiku. P. Gylys piktinosi, kad su užsienio politika susijęs dokumento projektas nebuvo svarstytas Seimo frakcijose ir Užsienio reikalų komitete.

P. Gylio teigimu, rezoliucija "nesubalansuota", "kenkia mūsų valstybės interesams" ir tai yra "garbės nedarantis dokumentas".

"Dabar matau provokuojantį momentą, ir tai neišmintinga", sakė LDDP parlamentaras.

Jam gausiai oponavo dešiniojo sparno Seimo nariai, sakydami, kad rezoliucijoje nėra abejojama dėl teritorijų vientisumo, o kalbama apie pradangintą ir į pavojų patekusį žurnalistą bei šiurkščius žmogaus teisės pažeidimus.

"Man gėda, kad tokia diskusija iš viso vyksta Seime", sakė jaunalietuvių lyderis Stanislovas Buškevičius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis

Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (94)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (87)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (843)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (59)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.