Seimas formuoja naują Vyriausiąją rinkimų komisiją

Seimas šią savaitę užbaigs formuoti Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Jos branduolį tikriausiai sudarys patyrę nariai, ir iki šiol dalyvavę VRK veikloje.
Pagal Seimo rinkimų įstatymą, VRK sudaroma iš komisijos pirmininko, trijų teisininkų, kurie burtais nustatomi iš teisingumo ministro pasiūlytų šešių kandidatūrų, trijų teisininkų, kurie burtais nustatomi iš šešių Lietuvos teisininkų pasiūlytų kandidatūrų, bei partijų, gavusių Seimo narių mandatų daugiamandatėje apygardoje, pasiūlytų asmenų.

Remiantis 1996 metų Seimo rinkimų rezultatais, tokios partijos yra penkios: Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai), Lietuvos krikščionių demokratų partija, Lietuvos centro sąjunga, Lietuvos demokratinė darbo partija bei Lietuvos socialdemokratų partija.

Seimo plenariniame posėdyje antradienį buvo nustatyti teisingumo ministro ir Lietuvos teisininkų draugijos siūlomi nariai.

Teisingumo ministrui atstovaus Stasys Vansevičius, Viktoras Rinkevičius bei Elina Kolyško.

Burtai taip pat lėmė, kad Lietuvos teisininkų draugijai atstovaus Gintaras Goda, Edmundas Sakalauskas bei Edvardas Gružas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (35)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (1)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (23)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (4)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (108)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.