Sugiedoję valstybės himną, parlamentarai ketvirtadienį vėlai vakare baigė pratęstą eilinę pavasario sesiją. Seimo posėdžio pirmininkas jos pabaigą paskelbė 22 val. 46 minutės. Po posėdžio parlamentarai dar iki vidurnakčio linksminosi Seimo pirmininko Artūro Paulausko surengtame priėmime.
Seimas
© DELFI
Paskutinė sesijos diena buvo ypač produktyvi. Parlamentas patvirtino 12-osios Vyriausybės programą ir priėmė ministrų priesaiką, suteikdamas įgaliojimus veikti socialdemokratų lyderio Algirdo Brazausko sudarytam ministrų kabinetui.

Tai viena iš greičiausiai suformuotų ir patvirtintų Vyriausybių. Nuo premjero kandidatūros pateikimo ir patvirtinimo iki Vyriausybės programos patvirtinimo Seime praėjo pusantros savaitės. Seimas ketvirtadienį taip pat įtvirtino valdžios perėmimą Seime, pasikeitus valdančiajai daugumai.

Parlamentarai slaptu balsavimu buvusį opozicijos lyderį Vytenį Andriukaitį išrinko ketvirtuoju A.Paulausko pavaduotoju, pakoregavo Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos sudėtį bei patvirtino naujus kai kurių Seimo komitetų pirmininkus ir pavaduotojus.

Iki šiol liberalų turėtus komitetų pirmininkų postus užėmė socialdemokratai, o socialliberalai išlaikė savo pozicijas. Opozicinėmis naujai Seimo socialdemokratų ir socialliberalų daugumos patvirtintai Vyriausybei posėdyje pasiskelbė Liberalų ir Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos.

Liberalų frakcijos, kaip didžiausios opozicinės frakcijos, seniūnas ekspremjeras Rolandas Paksas oficialiai perėmė opozicijos lyderio postą. Tris atstovus Seime turinti Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga taip pat apsisprendė pasitraukti į opoziciją.

Liberalai, konservatoriai ir modernieji krikščionys demokratai balsavo prieš Vyriausybės programos patvirtinimą. Kitų partijų atstovai balsavo už, susilaikė arba balsavime nedalyvavo. Iš viso šio partijos Seime vienija 45 narius.

Ketvirtadienį Seimas taip pat ratifikavo Lietuvos ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko bendrąją sutartį, priėmė Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo įstatymą, Nuodingųjų medžiagų kontrolės įstatymą, Baudžiamojo ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksų, Vyriausybės įstatymo, Vietos savivaldos įstatymo, Kelių fondo įstatymo bei Statybos įstatymo pataisas, taip pat nutarimus dėl Valstybės kontrolės 2000 metų veiklos ataskaitos įvertinimo, Valstybės strateginių atsargų kaupimo ir išlaikymo programos patvirtinimo ir Žurnalistų etikos inspektoriaus atlyginimo.

Seimas nusprendė padaryti prieštaringai vertinamų Aukštojo mokslo įstatymo pataisų svarstymo pertrauką. Prieš pataisas, įtvirtinančias naują mokesčio už studijas tvarką, šią savaitę prie Seimo piketavo aukštųjų mokyklų studentai.

Seimo pirmininko Artūro Paulausko teigimu, iš 413 sesijoje numatytų svarstyti teisės aktų projektų, 157 svarstymo procedūros buvo užbaigtos, 154 yra svarstymo stadijoje, o 29 nebuvo pateikti. Iš numatytų svarstyti 30 eurointegracinių įstatymų nebuvo priimti tik 5, o likę - priimti arba yra svarstymo stadijoje.

Tačiau kadangi nebuvo pradėtas eurointegracijai reikalingų Konstitucijos pataisų dėl žemės pardavimo užsieniečiams svarstymas, Seimas ketina dar iki rudens susirinkti į neeilinę sesiją.

Šioje sesijoje, pasak A.Paulausko, taip pat turi būti apsvarstytos ir įstatymo pataisos, reikalingos užbaigti JAV bendrovės "Williams International" ir Rusijos bendrovės "Jukos" ilgalaikį susitarimą dėl naftos tiekimo.

Naujoji dauguma atsisakė šias Vyriausybės pateiktas pataisas svarstyti ypatingos skubos tvarka, motyvuojant tuo, jog reikia laiko naujai Vyriausybei susipažinti su pataisomis ir išnagrinėti jų teisines pasekmes. Kol kas neaišku, kada gali būti sušaukta neeilinė sesija.

Pagal Seimo Statutą, neeilinę sesiją gali sušaukti Seimo pirmininkas ne mažiau kaip vieno trečdalio visų parlamentarų siūlymu, o kai kuriais Konstitucijoje numatytais atvejais ir šalies prezidentas. Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (1)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (5)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (8)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (1)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (37)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (15)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (39)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (168)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

Dauguma bėgiojančių žmonių susiduria su ta pačia problema: kaip jos išvengti (2)

Rugpjūčio pradžioje „ Eurovaistinės “ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto...