Seimą jau pasiekė slapta VSD pažyma, sukėlusi skandalą

 (164)
Valstybės saugumo departamentas (VSD) Seimui jau perdavė slaptą pažymą, kurią paskelbė kontraversiškas "Laisvas laikraštis". Tai antradienį po susitikimo su VSD vadovu Arvydu Pociumi sakė Seimo Naujosios sąjungos frakcijos seniūnas Artūras Paulauskas.
Artūras Paulauskas
© DELFI (J.Vanago nuotr.)

Iš pradžių teigta, jog būtent dėl šios pažymos platinimo VSD buvo sulaikęs "Laisvo laikraščio" redaktorių Aurimą Drižių bei konfiskavęs visą šio leidinio tiražą.

Neoficialiomis žiniomis, minėtoje pažymoje - lošimo namus "Olympic Casino" valdančios bendrovės darbuotojų tarpusavio pokalbiai bei pokalbiai su kai kuriais politikais, kuriuose tariamasi dėl susitikimų.

Po susitikimo su A.Pociumi, socialliberalų lyderis A.Paulauskas teigė manąs, jog "šiame laikotarpyje reikia sumažinti emocijas, padaryti nuoseklų ir visapusišką tyrimą".

Socialliberalų manymu, šį tyrimą turi atlikti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

"Komitetui turi būti suteikti specialios komisijos įgaliojimai, kad komitetas turėtų atsakyti į visus iškilusius klausimus ir dėl Vytauto Pociūno pasiuntimo dirbti į Baltarusiją ir dėl jo žūties tyrimo, ir dėl informacijos apsaugos Valstybės saugumo departamente, ir dėl reformos ypatumų", - sakė A.Paulauskas.

A.Pocius savo ruožtu teigė, jog tyrimas siekiant išaiškinti, kas pačiame departamente nutekino slaptą informaciją vyksta labai intensyviai.

"Manau, kad kažką netrukus galėsime paskelbti", - sakė A.Pocius, tačiau plačiau nieko nekomentavo.

Slaptos informacijos nutekėjimas iš VSD - vienas iš jau pradėto Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo epizodų.

Seimas antradienį turėtų spręsti, ar minėtą tyrimą derėtų pavesti vykdyti specialiai parlamentinei komisijai.

Iniciatyvos imtis parlamentinio tyrimo kilo, kai rugpjūčio 23 dieną anksti ryte iškritęs per viešbučio devintojo aukšto langą Breste, kur buvo tarnybinėje komandiruotėje, žuvo saugumo karininkas V.Pociūnas, dirbęs Lietuvos konsulate Gardine.

Iš pradžių siūlyta aiškintis V.Pociūno žūties aplinkybes, tačiau vėliau, žiniasklaidai paskelbus įvairių šio tragiško įvykio versijų, kuriose kvestionuoti VSD sprendimai, siūlyta tyrimą išplėsti, aiškinantis ir paties departamento veiklą.

Situacija dar paaštrėjo, kai VSD pareigūnai dėl neteisėto disponavimo informacija, kuri yra valstybės paslaptis, specialios operacijos metu sulaikė "Laisvo laikraščio" redaktorių ir leidėją A.Drižių, kuris vėliau buvo paleistas.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (164)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Viešųjų ryšių ekspertas apie dieną, kai D. Grybauskaitei „nelabai pasisekė“ (2)

Į eterį buvo ištransliuotas interviu su visomis Prezidentės Dalios Grybauskaitės pastabomis. Ir viešoji erdvė pasidalino į dvi dalis: vieni gyrė Prezidentę, kad ji dar kartą parodė kietą charakterį, o žurnalistas neturėjo klausti to, ko nebuvo derinęs, jei jau apskritai leidosi derinti. Kiti atvirkščiai – baisėjosi Prezidentės nesugebėjimu atsakyti į iš anksto nederintus klausimus, nenuslėptą nepasitenkinimą žurnalistu.

R. Paksas pripažino: V. Mazuronio išėjimas pakenkė

Jei partija „Tvarka ir teisingumas“ po įvykusių kratų ir nesibaigiančių skandalų pagal visuomenės nuomonės apklausas laikosi 2-3 pozicijoje, tai ji gali gerai pasirodyti Seimo rinkimuose, įsitikinęs Rolandas Paksas.

NATO bepiločiai orlaiviai žvalgys virš Lietuvos (34)

Nuo 2013-ųjų Lietuva dalyvauja NATO Žemės stebėjimo sistemos projekte. Projektas apima tris sritis: saugumą, krizių valdymą ir kolektyvinę gynybą. Projekto vertė - daugiau kaip 1,5 mlrd. dolerių. Jame dalyvauja 15 šalių.

Žada paskelbti kandidatą į švietimo ministrus (5)

Premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus.

Darbo santykių revoliucija: ateina valstybės tarnautojų eilė (47)

Jau netrukus lankstesni bus ne tik paprastų darbuotojų, bet ir valstybės tarnautojų darbo santykiai, nes Vidaus reikalų ministerija (VRM) baigia ruošti Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimus, kurie seks liberalizuojamo Darbo kodekso (DK) pavyzdžiu.