Seimą jau pasiekė slapta VSD pažyma, sukėlusi skandalą

 (164)
Artūras Paulauskas
© DELFI (J.Vanago nuotr.)

Valstybės saugumo departamentas (VSD) Seimui jau perdavė slaptą pažymą, kurią paskelbė kontraversiškas "Laisvas laikraštis". Tai antradienį po susitikimo su VSD vadovu Arvydu Pociumi sakė Seimo Naujosios sąjungos frakcijos seniūnas Artūras Paulauskas.

Iš pradžių teigta, jog būtent dėl šios pažymos platinimo VSD buvo sulaikęs "Laisvo laikraščio" redaktorių Aurimą Drižių bei konfiskavęs visą šio leidinio tiražą.

Neoficialiomis žiniomis, minėtoje pažymoje - lošimo namus "Olympic Casino" valdančios bendrovės darbuotojų tarpusavio pokalbiai bei pokalbiai su kai kuriais politikais, kuriuose tariamasi dėl susitikimų.

Po susitikimo su A.Pociumi, socialliberalų lyderis A.Paulauskas teigė manąs, jog "šiame laikotarpyje reikia sumažinti emocijas, padaryti nuoseklų ir visapusišką tyrimą".

Socialliberalų manymu, šį tyrimą turi atlikti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

"Komitetui turi būti suteikti specialios komisijos įgaliojimai, kad komitetas turėtų atsakyti į visus iškilusius klausimus ir dėl Vytauto Pociūno pasiuntimo dirbti į Baltarusiją ir dėl jo žūties tyrimo, ir dėl informacijos apsaugos Valstybės saugumo departamente, ir dėl reformos ypatumų", - sakė A.Paulauskas.

A.Pocius savo ruožtu teigė, jog tyrimas siekiant išaiškinti, kas pačiame departamente nutekino slaptą informaciją vyksta labai intensyviai.

"Manau, kad kažką netrukus galėsime paskelbti", - sakė A.Pocius, tačiau plačiau nieko nekomentavo.

Slaptos informacijos nutekėjimas iš VSD - vienas iš jau pradėto Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo epizodų.

Seimas antradienį turėtų spręsti, ar minėtą tyrimą derėtų pavesti vykdyti specialiai parlamentinei komisijai.

Iniciatyvos imtis parlamentinio tyrimo kilo, kai rugpjūčio 23 dieną anksti ryte iškritęs per viešbučio devintojo aukšto langą Breste, kur buvo tarnybinėje komandiruotėje, žuvo saugumo karininkas V.Pociūnas, dirbęs Lietuvos konsulate Gardine.

Iš pradžių siūlyta aiškintis V.Pociūno žūties aplinkybes, tačiau vėliau, žiniasklaidai paskelbus įvairių šio tragiško įvykio versijų, kuriose kvestionuoti VSD sprendimai, siūlyta tyrimą išplėsti, aiškinantis ir paties departamento veiklą.

Situacija dar paaštrėjo, kai VSD pareigūnai dėl neteisėto disponavimo informacija, kuri yra valstybės paslaptis, specialios operacijos metu sulaikė "Laisvo laikraščio" redaktorių ir leidėją A.Drižių, kuris vėliau buvo paleistas.

BNS
 
164
Registruoti (0) Anonimiški (164)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

VRK spręs dėl rinkimų Trakuose

2015 kovo mėn. 6 d. 09:26
VRK spręs dėl rinkimų Trakuose
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Penktadienį vyksiančiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje bus priimtas sprendimas dėl savivaldos rinkimų Trakų rajone.

Rinkimų stebėtoja: Tauragės rajone LSDP narė grasino žmonėms (1)

2015 kovo mėn. 6 d. 09:17
Rinkimų stebėtoja: Tauragės rajone LSDP narė grasino žmonėms
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Tauragės policijos pareigūnai tiria dar vieną galimą savivaldos rinkimų tvarkos pažeidimo atvejį. Anot rinkimų stebėtojos, Socialdemokratų partijos narė žmonėms skleidė dezinformaciją apie rinkimų kabinose įmontuotas stebėjimo kameras.

Jaunesnioji eilinė: kario profesija nėra labai vyriškas darbas (20)

2015 kovo mėn. 6 d. 08:57
Baziniai kariniai mokymai, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko nuotr.
Buvo laikai, kai vilkiko, autobuso vairuotojais, policininkais, teisėjais, ugniagesiais, kariškiais, pastoriais, mechanikais, net dailininkais ar rašytojais galėjo būti tik vyrai.

Prasidėjo Kaziuko mugė: Vilniaus centre – minios pardavėjų (14)

2015 kovo mėn. 6 d. 08:30
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, pirmosiomis kovo dienomis į sostinės centrą suplūdo daugybė prekeivių – prasidėjo Kaziuko mugė.

Vilniuje šurmuliuos Kaziuko mugė (7)

2015 kovo mėn. 6 d. 08:03
Vilniuje šurmuliuos Kaziuko mugė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vilniuje kovo 6 d. prasidės tradicinė Kaziuko mugė. Jos atidarymo ceremonija įvyks Gedimino prospekto pradžioje ir Katedros aikštėje.