Savivaldybių rinkimų kandidatas bandė "apžioti" dvi apygardas

 (6)
Kaip BNS sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, 1971 metų gimimo Virginijus Kraujelis buvo įtrauktas tiek į Naujosios sąjungos (socialliberalų) kandidatų sąrašą Alytaus rajono rinkimų apygardoje, tiek į Lietuvių nacionalinės partijos "Jaunoji Lietuva" kandidatų sąrašą Kauno rajono apygardoje. Socialliberalų sąraše V. Kraujelis buvo 14-sis, jaunalietuvių 16-sis.

Pasak Z. Vaigausko, tai pirmasis atvejis savivaldybių rinkimų praktikoje, kai asmuo iškėlė savo kandidatūrą dviejų partijų sąrašuose.

Dviejose V. Kraujelio anketose skirtingai nurodoma priklausomybė partijoms, išsilavinimas bei gyvenamoji vieta.

V. Kraujelis-"alytiškis" nurodo priklausąs socialliberalų partijai, gyvenąs Alytaus raj. Norūnų kaime ir turįs aukštesnįjį išsilavinimą, V. Kraujelis-"kaunietis" nurodo esąs "Jaunosios Lietuvos" narys, gyvenąs Kaune Švedų gatvėje, baigęs aukštąjį mokslą.

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, kiekvienas kandidatas gali būti įrašytas tik į vienos partijos ar politinės organizacijos iškeltų kandidatų sąrašą rinkimų apygardoje.

Jeigu asmuo yra įrašytas daugiau kaip į vienos partijos iškeltų kandidatų sąrašą arba yra iškeltas daugiau kaip vienoje rinkimų apygardoje, VRK pareikalauja iš jo pasirinkti, kuriame sąraše jis norėtų balotiruotis.

Jeigu likus 35 dienoms iki rinkimų, kandidatas raštu nepraneša savo pasirinkimo, jis išbraukiamas iš visų sąrašų.

Antradienį iki savivaldybių rinkimų, kurie įvyks kovo 19 dieną, buvo likę 19 dienų.

V. Kraujelio išbraukimo iš sąrašų klausimas bus svarstomas antradienio vakarą VRK posėdyje. Komisija, be kita ko, turėjo nuspręsti dėl kitų kelių skirtingų partijų kandidatų, kurie nuslėpė savo teistumą arba bendradarbiavo su sovietiniu KGB.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

M. Mažvydo biblioteka skelbia laimėjusi teisme ginčą dėl baldų pirkimo (2)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka skelbia laimėjusi teisme ginčą dėl baldų pirkimo.

Teisėjo N. Meilučio brolis taip pat ketina tapti teisėju (7)

Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio jaunesnysis brolis Audrius Meilutis ketina tapti Kauno apylinkės teismo teisėju. Šį klausimą penktadienį posėdyje svarstys Teisėjų taryba.

R. Paksas su vidaus reikalų ministru aptars J. Miliaus atleidimą (10)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas penktadienį susitiks su partijos deleguotu vidaus reikalų ministru Tomu Žilinsku aptarti, kodėl jis šią savaitę balsavo už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą.

Kaune skelbiami „Mokslo salos“ architektūrinio konkurso nugalėtojai (1)

Penktadienį Kaune bus paskelbti Nemuno saloje statyti planuojamo Nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ architektūrinio konkurso laimėtojai.

V. Radžvilas: užsibrėžėme išnykti (39)

Tai, kad kuriame vadinamosios globalios Lietuvos viziją ir svarstome apie dvigubą pilietybę, kuri suteiktų teises, nereikalaudama pareigų, liudija, kad patys užsibrėžėme išnykti iš šio pasaulio. Taip portalui LRT.lt sako filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Vytautas Radžvilas.