Savaitgalį Lietuvoje lis, penktadienį prognozuojamas škvalas

 (81)
Kartais karštą vasaros dieną tik liūtis gali atgaivinti, Vilnius
Kartais karštą vasaros dieną tik liūtis gali atgaivinti, Vilnius
© DELFI skaitytojo nuotr.

Savaitgalį sinoptikai Lietuvai žada pakankamai darganotą orą. Penktadienį vietomis net prognozuojamas škvalas. Bet dienomis šalta nebus, labiau atvės tik sekmadienį.

Penktadienio naktį nepastoviai debesuota. Lietaus tikimybė nedidelė. Kai kur rūkas. Vėjas nepastovios krypties, silpnas. Žemiausia temperatūra 7–12 laipsnių šilumos.

Penktadienio dieną debesuota su pragiedruliais. Lietus, kai kur smarkus. Perkūnija. Vietomis škvalas. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, 7–12 m/s, perkūnijos metu kai kur gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia temperatūra 19–24 laipsniai šilumos.

Šeštadienio naktį daug kur, dieną pietvakarinėje šalies pusėje trumpi lietūs. Žemiausia temperatūra naktį 9–14, aukščiausia dieną 18–23 laipsniai šilumos.

Sekmadienio naktį lietus, vietomis smarkus, galima perkūnija. Žemiausia temperatūra 11–16 laipsnių šilumos . Dieną daug kur trumpi lietūs. Aukščiausia temperatūra 15–20 laipsnių šilumos.

Veiks perspėjimo sistema

Jau nuo balandžio pabaigos Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje yra sukurta ir įdiegta Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema.

Nauja sistema leidžia visuomenei ir specializuotoms tarnyboms patogia forma gauti patikimą informaciją apie prognozuojamus pavojingus, stichinius ir katastrofinius meteorologinius bei hidrologinius reiškinius. Sistema buvo įdiegta tikintis, kad perspėjimas apie numatomą šių reiškinių atsiradimą suteiks galimybę laiku imtis priemonių ir išvengti sunkių padarinių (arba kiek įmanoma juos sumažinti).

Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema suteikia visuomenei, bei vartotojams galimybę sužinoti, kokie pavojingi meteorologiniai ar hidrologiniai reiškiniai yra galimi artimiausių trijų parų laikotarpiu. Pavojingi meteorologiniai reiškiniai yra suskirstyti į kelias grupes: vėjas, snygis, rūkas, pūga, perkūnija, lietus, gaisringumas, ekstremali temperatūra, apledėjimas ir agrometeorologiniai reiškiniai.

Lietuvos teritorija yra padalinta į septynis regionus: Baltijos priekrantę ir Kuršių marias, pajūrį/pamarį, šiaurės vakarų, pietvakarių, vidurio, šiaurės rytų ir pietryčių Lietuvą. Esant pavojingo reiškinio tikimybei perspėjimas yra kuriamas ne visai šalies teritorijai bendrai, o kiekvienam regionui atskirai, taip dar labiau konkretizuojant informaciją. Vartotojai mato kokie pavojingi reiškiniai ir kokio stiprumo (pavojingas, stichinis ar katastrofinis) yra prognozuojami juos dominančiame regione. Derėtų nepamiršti šios sistemos ir artimiausiomis dienomis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
 
81
Registruoti (0) Anonimiški (81)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Politologas: ką rinkėjų aktyvumas sako apie rezultatus (1)

2015 kovo mėn. 1 d. 20:53
Savivaldos rinkimai
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė 19 val. rinkimų aktyvumo duomenis: aktyvumas siekė 39,78 proc., pridėjus balsavusius iš anksto bendras aktyvumas siekia 5,97 proc. Taigi bendras aktyvumas 45,75 proc.

A. Kubilius po rinkimų: 2011 m. rezultatas – minimumas naujausia informacija iš partijų štabų (24)

2015 kovo mėn. 1 d. 20:24
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Sekmadienio vakarą ėmė rinktis Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rėmėjai. Vienas pirmųjų atvyko buvęs premjeras, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Z. Vaigauskas: rinkimų komisijoms prireiks nemažai laiko dalyje apygardų rinkimai gali būti paskelbti neįvykusiais (17)

2015 kovo mėn. 1 d. 20:07
Balsavimas rinkimuose baigtas. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas spaudos konferencijos metu informavo, jog aktyvumas buvo tikrai didelis.

Griciuose prisigėrė pusė rinkimų komisijos (238)

2015 kovo mėn. 1 d. 19:27
Griciuose prisigėrė pusė rinkimų komisijos
7.00 val. ryto Lietuvoje duris atvėrė Savivaldos rinkimų apylinkės - Lietuvos gyventojai renka naujas Savivaldybių tarybas ir miestų bei rajonų merus. Tačiau kol vieniems rinkimai – proga atlikti pilietinę pareigą, kitiems tai – proga paūžti.

Rinkimai: aktyvumo rezultatai jau eliminavo vieną rinkimų scenarijų didmiesčiuose (16)

2015 kovo mėn. 1 d. 19:15
Savivaldos rinkimai
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Naujausi rinkėjų aktyvumo duomenys braukia vieną galimą merų rinkimų baigties variantą didžiuosiuose miestuose bei daugelyje kitų savivaldybių.