Savaitgalį Lietuvoje lis, penktadienį prognozuojamas škvalas

 (81)
Savaitgalį sinoptikai Lietuvai žada pakankamai darganotą orą. Penktadienį vietomis net prognozuojamas škvalas. Bet dienomis šalta nebus, labiau atvės tik sekmadienį.
Kartais karštą vasaros dieną tik liūtis gali atgaivinti, Vilnius
Kartais karštą vasaros dieną tik liūtis gali atgaivinti, Vilnius
© DELFI skaitytojo nuotr.

Penktadienio naktį nepastoviai debesuota. Lietaus tikimybė nedidelė. Kai kur rūkas. Vėjas nepastovios krypties, silpnas. Žemiausia temperatūra 7–12 laipsnių šilumos.

Penktadienio dieną debesuota su pragiedruliais. Lietus, kai kur smarkus. Perkūnija. Vietomis škvalas. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, 7–12 m/s, perkūnijos metu kai kur gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia temperatūra 19–24 laipsniai šilumos.

Šeštadienio naktį daug kur, dieną pietvakarinėje šalies pusėje trumpi lietūs. Žemiausia temperatūra naktį 9–14, aukščiausia dieną 18–23 laipsniai šilumos.

Sekmadienio naktį lietus, vietomis smarkus, galima perkūnija. Žemiausia temperatūra 11–16 laipsnių šilumos . Dieną daug kur trumpi lietūs. Aukščiausia temperatūra 15–20 laipsnių šilumos.

Veiks perspėjimo sistema

Jau nuo balandžio pabaigos Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje yra sukurta ir įdiegta Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema.

Nauja sistema leidžia visuomenei ir specializuotoms tarnyboms patogia forma gauti patikimą informaciją apie prognozuojamus pavojingus, stichinius ir katastrofinius meteorologinius bei hidrologinius reiškinius. Sistema buvo įdiegta tikintis, kad perspėjimas apie numatomą šių reiškinių atsiradimą suteiks galimybę laiku imtis priemonių ir išvengti sunkių padarinių (arba kiek įmanoma juos sumažinti).

Stichinių gamtos reiškinių išankstinio perspėjimo sistema suteikia visuomenei, bei vartotojams galimybę sužinoti, kokie pavojingi meteorologiniai ar hidrologiniai reiškiniai yra galimi artimiausių trijų parų laikotarpiu. Pavojingi meteorologiniai reiškiniai yra suskirstyti į kelias grupes: vėjas, snygis, rūkas, pūga, perkūnija, lietus, gaisringumas, ekstremali temperatūra, apledėjimas ir agrometeorologiniai reiškiniai.

Lietuvos teritorija yra padalinta į septynis regionus: Baltijos priekrantę ir Kuršių marias, pajūrį/pamarį, šiaurės vakarų, pietvakarių, vidurio, šiaurės rytų ir pietryčių Lietuvą. Esant pavojingo reiškinio tikimybei perspėjimas yra kuriamas ne visai šalies teritorijai bendrai, o kiekvienam regionui atskirai, taip dar labiau konkretizuojant informaciją. Vartotojai mato kokie pavojingi reiškiniai ir kokio stiprumo (pavojingas, stichinis ar katastrofinis) yra prognozuojami juos dominančiame regione. Derėtų nepamiršti šios sistemos ir artimiausiomis dienomis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Po A. Zuoko nuotraukos – rimti įtarimai

Kaip buvusio sostinės mero Artūro Zuoko namų kieme atsirado miesto biudžeto lėšomis nupirkta skulptūra? Toks klausimas iškilo pusnuogį A. Zuoką skulptūros fone išvydęs politikas Vidmantas Martikonis.

Estijoje nusileido moderniausi pasaulio naikintuvai – kodėl ne Lietuvoje? (59)

Estijoje, Emario oro pajėgų bazėje, esančioje vos už maždaug 100 km į Vakarus nuo sienos su Rusija penktadienio vidurdienį nusileido 2 modernūs naikintuvai „F-22 Raptor“, kurie atskrido iš Špangdalemo oro pajėgų bazės Vokietijoje, Pentagonui tebesilaikant Rusijos atgrasymo politikos.

Žuvusios pareigūnės tėvas: ir mirties bausmė dukros jau negrąžins (95)

„Didelė užuojauta – dukros nebėra“, - tokią tragišką žinią ankstų penktadienio rytą išgirdo kuršėniškių Baniulių šeima. Praėjusią naktį Radviliškyje girtas vilkiko vairuotojas Gintaras Badauskas partrenkė pareigūnę Ligitą Baniulytę.

Tragedijos Radviliškyje chronologija: kaip žuvo jauna pareigūnė (2)

Vos įvažiavus į Radviliškį plačia dviejų juostų gatve, pakelėje pasitinka uždegtos žvakelės ir baltų rožių puokštė. Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, apie 2.30 val. čia žuvo jauna pareigūnė L. Baniulytė.

Nutekinta informacija: EK į Lietuvą planuoja perkelti daug daugiau migrantų (818)

Europos Komisija (EK) planuoja į kitas ES šalis perskirstyti 160 tūkstančių pabėgėlių, kurie šiuo metu glaudžiasi Graikijoje, Italijoje ir Vengrijoje, rašo „EUobserver“. Remiantis „Financial Times“ nutekintais dokumentais, Lietuvai tektų 1,16 procento arba 2 146 pabėgėliai.