Sausros nuostoliai - 10 mln. litų

Žemės ūkio ministerija prašys Vyriausybės skirti maždaug 10 mln. litų nuostoliams, kurių dėl sausros ir šalnos patyrė žemės ūkis, padengti.
Žemės ūkio ministerijos specialistai suskaičiavo, kad iš viso žuvo 36,55 tūkst. hektarų (ha) pasėlių, iš jų 33,09 tūkst. ha - žieminių javų, 1,86 tūkst. ha - rapsų, 580 ha - linų, 1,02 tūkst. ha - sodų ir uogynų.

Žuvusių pasėlių bendra vertė siekia apie 10 mln. litų, BNS pranešė Žemės ūkio ministerijos atstovas spaudai Jonas Rekešius.

Pasak J. Rekešiaus, kol kas specialistai nerekomendavo skaičiuoti nuostolių 58 tūkst. hektarų daugiamečių žolių plotuose. Specialistai šiuos plotus dar stebės dvi savaites. Tikimasi, kad daugiametės žolės gali atsigauti.

Daugiausia žieminių javų žuvo Šiaulių (9,48 tūkst. ha), Vilniaus (9,43 tūkst. ha) ir Alytaus (5,54 tūkst. ha) apskrityse, rapsų - Tauragės (630 ha), Šiaulių (583 ha) ir Kauno (328 ha) apskrityse, linų - Tauragės (365 ha) ir Marijampolės (160 ha) apskrityse, sodų ir uogynų - Alytaus (266 ha) ir Kauno bei Panevėžio (po 217 ha) apskrityse.

Klaipėdos apskritis duomenis žada pateikti tik gegužės 25 dieną.

Ministerijos pateiktą informaciją ir realias valstybės finansines galimybes Vyriausybė ketina apsvarstyti antradienį, o sprendimą priimti trečiadienį.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Jonas Ramonas praėjusį trečiadienį sakė, kad ūkiui padaryti nuostoliai siekia apie 220-250 mln. litų.

Sausra Lietuvoje truko daugiau nei mėnesį, bet savaitgalį truputį palijo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: prastos tendencijos mūsų šaliai

Konservatorių patriarchas valstiečių pirmavimą Seimo rinkimuose vadina prastomis tendencijomis Lietuvai ir mano, kad jie sudarys koaliciją su socialdemokratais.

Liberalų sąjūdis antrajame ture laimėjo 6 mandatus (1)

Liberalų sąjūdis per pakartotinius Seimo rinkimus iškovojo 6 mandatus. Liberalų sąjūdžio duomenimis, į būsimą Seimą pateko Gintaras Vaičekauskas, Jonas Liesys, Jonas Varkalys, Ričardas Juška, Vitalijus Gailius, Juozas Baublys.

„Tvarkietis“ P. Gražulis pralaimėjo rinkimus Gargžduose (19)

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatui Petrui Gražuliui nepavyko penktą kartą laimėti Seimo nario rinkimus Gargždų vienmandatėje apygardoje.

R. Karbauskis: ministru pirmininku galėtų būti S. Skvernelis arba B. Ropė (18)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu į ministrus pirmininkus galėtų būti partijos sąrašo lyderis arba europarlamentaras Bronis Ropė, sako „valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Stebėtojų duomenys: M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį (136)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, praneša konservatorių stebėtojai iš apylinkių. Kol kas oficiali informacija dar neatnaujinta.