Sausra Lietuvoje!

Dabartiniai sausi orai ir naktinės šalnos Lietuvos ūkininkams gali grėsti visišku bankrotu.
Nors Lietuva vadinama lietaus žeme, lietučio debesėliai virš jos kažkodėl nesikaupia. Šių metų staigus ir netikėtas pavasaris nustebino ne tik visko mačiusius žemdirbius, bet ir patyrusius sinoptikus.

Lietuvos hidrometeorologinės tarnybos prie Aplinkos ministerijos inžinierė sinoptikė Lolita Strakštytė tvirtino, jog Lietuvoje dabar skelbti sausrą - pernelyg drąsu, nes panaikinti agropunktai, kuriuose anksčiau buvo atliekami įvairūs matavimai: "Pavyzdžiui, žiūrima, kiek yra produktyvios drėgmės, reikalingos augalų vystymuisi. Sausros metu produktyvi drėgmė lygi nuliui. Šiuo metu tokie tyrimai nedaromi, tad sunku pasakyti, ar dabartinius orus jau galima vadinti sausra".

Pasak L.Strakštytės, šiomis dienomis vidutinė temperatūra yra panaši, kaip ir ankstesniais metais - apie 10 laipsnių šilumos: "Tačiau blogiausia, jog pavasaris labai ankstyvas, tad šalnos gali pridaryti daug žalos".

Sinoptikės teigimu, šalnos dažnai užklumpa per patį augalų žydėjimą: "Būna metų, kai pavasaris vėluoja, medžiai sužydėti dar nespėja, tad ir šalnos praslysta. Tačiau tokių išimčių pasitaiko gana retai".

Dalyje Lietuvos šalnos jau spėjo atlikti savo juodą darbą. Profesorius Vidmantas Stanys, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto Selekcijos skyriaus vedėjas, tvirtino, kad šalnos sodams tikrai pakenkė: "Labiausiai nukentėjo vyšnios ir trešnės, nes jos žydi anksčiausiai. Kai kuriose Lietuvos vietose nušalo ne žiedai, o vaisių užuomazgos. Šalnos pakenks ir vėliau žydinčioms slyvoms. Ačiū Dievui, šalčiai pažeidė tik kai kurias obuolių rūšis. Mažiausiai turėtų nukentėti kriaušės".

Pasak V.Stanio, padėtis pasitaisytų, jei dabar palytų: "Tuomet dalis pažeistų augalų atsigautų. Tačiau lietaus nenumatoma - Babtuose jau pradėjo nykti pievos".

Profesorius nedrįso prognozuoti, koks bus šių metų derlius: "Tai priklauso nuo geografinės padėties. Šiaurės Lietuva ir Ignalinos kraštas gal kaip nors išsisuks, nes ten medžiai tik dabar pradėjo žydėti. Vidurio Lietuvai gali būti prastai".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Šimašius įvertino R. Karbauskio poziciją dėl būsimo koalicijos derybų (76)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis, regis, dirbtinai „užaštrino“ savo kalbėjimą, o koks jis yra derybininkas paaiškės tik prie pačių derybų stalo. Taip teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius.

R. Karbauskis: mes gardžiai pasijuokėme iš Gabrieliaus papildyta 14.13 (1221)

Antrą vietą daugiamandatėje apygardoje per pirmą Seimo rinkimų turą laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pirmininką Gabrielių Landsbergį ištiko psichologinė trauma.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (679)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (157)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (233)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.