Saugumas ėmėsi sankcijų

Kalendorius trijų tūkstančių egzempliorių tiražu buvo išleistas pernai ir daugiausia platinamas sostinės knygynuose.

"2000 metų lietuvio kalendoriaus" pasirodymu ypač buvo nepatenkinta Lenkija. Juos įžeidė kalendoriuje išspausdintas žemėlapis, kuriame dalis Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos pavadinta laikinai okupuotomis etninėmis lietuvių žemėmis.

Nepasitenkinimą kalendoriumi išreiškė ir Lietuvos lenkų veikėjai, Rusija bei Baltarusija.

Atsakydama į protestus, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė, jog kalendorius nebuvo derintas su valstybinėmis institucijomis, o jame pateikta medžiaga neatitinka oficialios Lietuvos politiko.

Šių metų sausį premjeras Andrius Kubilius kreipėsi į prokuratūrą bei Saugumo departamentą. Jis paprašė ištirti, ar "2000 metų lietuvio kalendoriuje" nepažeisti nacionalinio ir rasinio lygiateisiškumo principai.

"Atliekame patikrinimą premjero pavedimu. Paprašėme iki teismo sprendimo neplatinti tos knygos. Tai buvo padaryta dėl protesto notų. Dabar turime viską išsiaiškinti", - sakė saugumo pareigūnas V.Saveljevas.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus itin nemalonūs (7)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse (56)

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (14)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (3)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.