Šalia Kalvarijų turgavietės aptiktas ŽIV židinys

Lūšnyne šalia Vilniaus Kalvarijų turgavietės aptiktas žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) židinys. Lietuvos AIDS centro specialistai įtaria, kad mirtinas virusas čia paplito per indą, kuriame narkomanų grupė plovė savo švirkštus.
AIDS centro specialistai tvirtina, kad šios narkomanų grupuotės branduolys - 30-40 metų narkomanai veteranai, daugiausia - buvę kaliniai.

Dienraštis "Lietuvos rytas" rašo, jog beveik neabejojama, kad šis ŽIV židinys gali greitai išplisti ir į kitus Vilniaus rajonus.

Kalvarijų turgavietės rajone esančiose lūšnose yra verdamos narkotinės medžiagos, o turguje jų galima ir nusipirkti, ir parduoti.

Lietuvos AIDS centre BNS informavo, kad Vilnius jau pralenkė ŽIV plitimo epicentru laikytą Klaipėdą.

Pernai Klaipėdoje buvo užfiksuota 12 naujų ŽIV nešiotojų, o Vilniuje - 33. Šiemet Vilniuje jau nustatyti 5 nauji ŽIV nešiotojai, o Klaipėdoje - tik vienas.

Nuo 1988 metų Lietuvoje įregistruota 213 ŽIV nešiotojų, iš jų 31 diagnozuota AIDS, kurių 11 jau mirė.

Dažniausias ŽIV plitimo būdas - injekciniai narkotikai. Tokiu būdu virusu užsikrėtė 56 proc. visų infekuotųjų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus itin nemalonūs (7)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse (56)

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (14)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (3)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.