Balandžio 25-osios popietę Šakių miesto centras griaudėjo nuo įvairų motociklų variklių gausmo – miesto centru pravažiavo daugiau nei 100 motociklų kolona. Vėliau įvairaus tipo motociklų eskadrilė išsirikiavo daugumos rajono jaunimo ar bet kokių motorizuotų transporto priemonių vairuotojų pamėgtoje vietoje – automobilių stovėjimo aikštelėje šalia miesto parko.
© manorajonas.lt nuotr.
Nedideliam provincijos rajono centrui toks būrys dviračių transporto priemonių – ne tik grožis, bet ir netikėtumas. „Suvalkijos krašto bendraminčiai, motociklų gerbėjai, šiandien, tokią gražią pavasario dieną nutarėme atidaryti šių metų motociklininkų sezoną“, – paaiškino vienas iš šio motorizuoto renginio atstovų, vilkaviškietis, „Senų vežimų klubo“ atstovas Albertas Mačiūnas. Jo teigimu, į šį spontanišką renginį „čioperiais“, „britvomis“ ir kitokiais motociklais suvažiavo apie 120 žmonių iš Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybių.

Pasak A.Mačiūno, tokiais renginiais stengiamasi ne tik propaguoti dviratę transporto priemonę – motociklą, bet ir padaryti šį pomėgį kiek įmanoma saugesnį ir tvarkingesnį. Bent jau kitų žmonių, nevažinėjančių motociklais, bei eismo saugumo ir tvarkos atžvilgiu.

„Stengiamės tokius sambūrius koordinuoti, važiuoti tvarkingai, laikantis eismo taisyklių. O šiuo renginiu savotiškai ruošiamės gegužės 2 dieną Vilniuje planuojamam visos Lietuvos motociklininkų, kitaip dar vadinamam „baikerių“, suvažiavimui“, – paaiškino vienas iš sambūrio Suvalkijos krašte organizatorių A. Mačiūnas.

Paprastam visuomenės nariui Šakiuose galbūt ir keistai atrodė dviejų savotiškai skirtingų motociklininkų kultūrų bendras sambūris – viename būryje buvo tiek labiau prabangos kategorijai priskiriami „čioperiai“, tiek greitaeigės, labiau karšto būdo jaunimo mėgstamos „britvos“.

„Mūsų visuomenėje įprasta, kad „čioperis“ lyg ir laikomas motociklų apskritai prototipu. Na, bet atsirado „britvos“. Jų vairuotojams gal kiek ir nuobodu važiuoti kartu su mumis vienoje kolonoje – greičiai gerokai skiriasi. Bet sutariame“,- patikino .

A. Mačiūno manymu, per daug metų tiek požiūris į motociklininkus, tiek pačių motociklininkų požiūris į savo pomėgį gerokai pasikeitė: atsirado daugiau abipusio supratimo, išaugo pačių motociklininkų kultūra, pagerėjo jų elgesys, sumažėjo susiskaldymas tarp atskirų motociklų kategorijų mėgėjų. O pačiam Albertui Mačiūnui motociklas – jau net ne pomėgis, o gyvenimo būdas, suformavęs ne tik ištikimų bendraminčių būrį, bet ir savotišką šio pomėgio kultūrą.

„Suprantu, gal dalį visuomenės mūsų pomėgis ir nervina, ypač „čioperių“ variklių garsas. Bet mes stengiamės miesto centruose per daug nevažinėti, todėl ir organizuojame tokius sambūrius, kaip šis Šakiuose“,- patikino A.Mačiūnas.

Visa įvairiaspalvė motociklininkų kolona tądien apvažiavo visas vietoves, iš kurių į sambūrį suvažiavo motociklai. Kad, pasak A.Mačiūno, nebūtų nė vienam sambūrio dalyviui skriaudos. Jokių triukų ar kokių nors programų specialiai žiūrovams motociklininkai nedemonstravo. Kaip niekur iš anksto ir neskelbė, kad tądien bus organizuojamas būtent toks renginys.

manorajonas.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (18)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (15)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (2)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (12)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (9)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (65)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (26)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (19)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (47)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (60)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....