Šiuo metu LVŽS sutarę su socialdemokratais, jog šiems atiteks Ūkio, Užsienio reikalų ir Teisingumo ministerijos, nors keturi iš šešių socialdemokratų derybininkų trečiadienį pareiškė nesutinkantys su tokiais derybų rezultatais ir įvardija juos kaip premjero Algirdo Butkevičiaus savivalę.

„Tai yra vidaus reikalas, sunku būtų komentuoti, bet turbūt reikia suvokti, kad kalbame apie kitokius Vyriausybės formavimo principus. Tai nebus taip, kaip įsivaizduojama, kad kažkas nuspręs, jog vienas ar kitas asmuo turi būti ministerijoje - aš pasirinksiu galbūt ir kitokių variantų“, - BNS sakė S.Skvernelis, komentuodamas socialdemokratų nesutarimus.

„Turime žiūrėti į galimus kandidatus, ieškoti geriausių: jei būtų iš jų žmogus, kuris atitiktų geriausiai kitą ministerija, jis gali tapti kandidatu į ministrus. Pabrėžiu, kalbame ne apie jūsų ir mūsų ministerijas sutartyje, bet apie mūsų bendrą Vyriausybę“, - pridūrė jis.

Dabartiniai susitarimai pasiekti po to, kai derybininkams vadovaujantis A.Butkevičius ir bei frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė susitiko su LVŽS vadovu Ramūnų Karbauskiu. LVŽS lyderis sako, kad susitikimas su A.Butkevičium ir I.Šiauliene atskirai vyko jo iniciatyva. Likusi dalis derybininkų - Andrius Palionis, Julius Sabatauskas, A.Sysas, Gintautas Paluckas - trečiadienį partijos tarybai, prezidiumui bei valdybai pareiškė atskirąją nuomonę dėl koalicijos susitarimo sąlygų. Jie nepritaria sprendimui atsisakyti vadovauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM), taip pat priekaištauja, kad nesiderėta ir dėl ketvirtos ministerijos, neatsisakyta Užsienio reikalų ministerijos, nors to siekti derybininkams pavedė partijos valdyba.

S.Skvernelis nemato problemų, kad dėl įtampų socialdemokratų vadovybėje gali kilti problemų darbui koalicijoje.

„Ne, tikrai nemanau“, - teigė jis, paklaustas, ar dėl to gali būti atsisakyta dabar suderėtų dalykų ir deramasi iš naujo.

Trečiadienį pasirašyta naujos valdančiosios „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicijos sutartis įsigalios tuomet, kai jai pritars atitinkamos abiejų partijų valdymo institucijos. Socialdemokratai penktadienį ketina derybų eigą ir pasiektą rezultatą aptarti partijos prezidiume.

Per spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ iškovojo 56 parlamentarų mandatus, socialdemokratai – 17.