S. Bulatovas pagaliau atsidavė teisėsaugai

 (1)
S. Bulatovą prie departamento durų pasitiko būrys jo paties kviestų šios bendrovės indėlininkų, pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai.

Šis asmuo teisėsaugos pareigūnų buvo sulaikytas 1997 metų vasarį, jam pateikti keli kaltinimai.

Tada UAB "Lirida" prezidentas S. Bulatovas buvo įtariamas iš gyventojų neteisėtai surinkęs daugiau kaip 12 mln. litų, ne pagal paskirtį panaudojęs iš "Ūkio banko" paimtą 7 mln. litų paskolą.

Tik iškėlus baudžiamąją bylą, paaiškėjo, kad nuo 1996 metų gruodžio iki 1997 metų sausio S. Bulatovas gydėsi psichiatrinėje ligoninėje, jam buvo diagnozuota šizofrenija. Todėl suimtajam buvo paskirta psichiatrinė ekspertizė, kuri buvo atliekama Utenoje.

1998 metų sausio 23 dieną S. Bulatovas pabėgo iš Valstybinės teismo psichiatrijos ir narkologijos tarnybos skyriaus griežto stebėjimo palatos Utenoje, kur jam buvo atliekama ekspertizė.

Teigdamas, jog besislapstant nuo teisėsaugos jis sugebėjo uždirbti pakankamai, kad galėtų grąžinti ir kompensuoti visus UAB "Lirida" indėlininkų patirtus nuostolius, S. Bulatovas praėjusių metų pabaigoje kreipėsi per savo patikėtinius į teisėsaugos institucijas, prašydamas pakeisti jam kardomąją priemonę.

Šiuo metu jis indėlininkams jau yra grąžinęs 800 tūkst. litų.

Trečiadienį atvykęs į Tardymo departamentą S. Bulatovas buvo apklaustas. Jis pakartojo savo prašymą pakeisti kardomąją priemonę ir nurodė konkrečias datas, kada jis galėtų, būdamas laisvėje, grąžinti indėlininkams visas skolas.

Jo teigimu, beveik 8 milijonų litų skolą jis grąžinsiąs per pusę metų.

S. Bulatovo patikėtiniui trečiadienį įnešus 100 tūkst. litų užstatą, Generalinio prokuroro pavaduotojo Kęstučio Betingio sprendimu, S. Bulatovui kardomasis kalinimas suėmimas pakeistas į švelnesnę kardomąjį priemonę - užstatą.

Jei S. Bulatovas tesės savo pažadą ir atlygins indėlininkams patirtus nuostolius, yra tikimybė, jog teismas tai įvertins tai kaip lengvinančią aplinkybę. Baudžiamoji byla bus tiriama ir toliau.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertai: iniciatyva mažinti parlamentarų – noras įsiteikti rinkėjams

Nuo 2000-ųjų mažinti Seimo narių skaičių buvo siūloma 6 kartus. Skyrėsi tik iki kiek jų turi sumažėti – 101, 111 ar gal iki 121. Šį kartą idėjos autorystė priklauso Darbo partijai. Nors po pateikimo pritarta nuostatai sumažinti Seimo narių iki 111, tačiau tikimybė, kad tai taps tikrove, beveik lygi 0.

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (4)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (40)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (38)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (40)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.