Rusijos žiniasklaidoje - provokacijos prieš Lietuvą

 (871)
Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis Lietuvos radijui sakė, kad reikia santūriai reaguoti į provokacinius Rusijos žiniasklaidos pranešimus, kompromituojančius Lietuvos valstybę. Per Maskvos kontroliuojamą "TV Centr" rodytą laidą pareikšta, kad vienas iš čečėnų teroristų centrų, yra Lietuvoje. Patys lietuviai su savo vadovais esą remiantys vaikų žudikus teroristus.
© ELTA
Anot A.Valionio, Lietuvai, kaip ir kitoms Europos šalims nepavyks išvengti Rusijos priekaištų, nors Lietuva aiškiai ir viešai smerkia terorizmą. Lietuvos radijas pranešė, kad Lietuvos valdžios atstovai ketina pareikšti nepasitenkinimą Rusijai dėl antilietuviškos kampanijos Rusijos žiniasklaidoje.

"TV Centr" laidoje žurnalistas kaltina Lietuvą ir patį prezidentą dėl čečėnų informacinės svetainės veiklos Lietuvoje, tačiau tai daro praėjus dviems dienoms po jos uždarymo. Laidoje taip pat painiojami faktai. "Teroristų paramos centru" kanalas vadino jau nebeveikiančią čečėnų informacinės agentūros kavkazcenter.com tarnybinę stotį, kuri anksčiau buvo įkurdinta Vilniuje.

"TV Centr" teigia, kad šios stoties transliuojamas programas gali matyti beveik 90 milijonų Rusijos piliečių.

Ministras A.Valionis dar rugsėjo pradžioje atkreipė dėmesį į dezinformacinius ir priešiškus pranešimus apie Lietuvą, skleidžiamus per Rusijos žiniasklaidą.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija, įvertinusi ekspertų išvadas, jau kreipėsi į analogišką Latvijos transliuotojus reguliuojančią instituciją, prašydama imtis sankcijų prieš toje šalyje registruotą bendrovę "Pirmasis Baltijos kanalas", kuris transliuoja Rusijos ORT televizijos programas trijose Baltijos šalyse.

Lietuvos ekspertai nustatė, jog rugpjūčio pabaigoje transliuotoje šio kanalo laidoje "Amžiaus paslaptys" yra dezinformacijos apie Lietuvos istoriją ir reiškiamos pretenzijos į Lietuvos teritorijas.

Lietuvos URM ir Valstybės saugumo departamento nuomone, reikia išnagrinėti, ar Lietuvoje "tikslinga transliuoti kai kurių kaimyninių šalių valstybinės valdžios kontroliuojamus kanalus, tampančius prieš Lietuvą nukreiptos propagandos įrankiais".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

URM neturi duomenų, kad per žemės drebėjimą Graikijos salose ir Turkijoje būtų nukentėję lietuviai

Užsienio reikalų ministerija (URM) neturi duomenų, kad dėl žemės drebėjimo šalia Graikijos Dodekaneso salų ir pietvakarių Turkijoje būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Prieš savaitgalį Palangoje – neįprastas šią vasarą sujudimas (29)

Oro temperatūrai perkopus magiškąją 20 laipsnių šilumos žymą poilsiautojai plūstelėjo prie jūros.

Valstybės vadovai pasveikino Belgiją nacionalinės šventės proga (7)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Belgiją nacionalinės šventės proga.

J. Razma teismui apskundė Druskininkų savivaldybės tarybą (17)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Jurgis Razma kreipėsi į Kauno apygardos administracinį teismą dėl neseniai pakeisto Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento teisėtumo.

Lietuvos ir Lenkijos kariai drauge minės Žalgirio mūšio metines (39)

Penktadienį Vilniaus rajone, Nemenčinėje, Lietuvos ir Lenkijos kariai minės pergalės Žalgirio mūšyje metines.