Rusijos piliečiai Lietuvoje balsavo už Putiną

Komunistas Genadijus Ziuganovas buvo antras, gavęs 1980 balsų.

Tokie rezultatai sugriovė pastarųjų penkerių metų tradiciją, pagal kurią per Rusijos rinkimus daugiausiai balsų Lietuvoje iki šiol gaudavo komunistų kandidatai.

Komunistai Lietuvoje gavo daugiausiai balsų per Dūmos rinkimus pernai ir 1995 metais, o G. Ziuganovas surinko daugiau nei pusės rinkėjų balsus per ankstesnius prezidento rinkimus 1996 metais.

Šįsyk Lietuvoje gyvenantys Rusijos rinkėjai balsavo panašiai, kaip ir balsavę tėvynėje, kur V. Putinas, vėliausiais duomenimis, gavo daugiau nei 52 proc. balsų ir laimėjo rinkimus jau pirmajame ture.

G. Ziuganovas liko antras, o liberalas "Jabloko" lyderis Grigorijus Javlinskis - trečias.

G. Javlinskis Lietuvoje taip pat buvo trečias su 270 balsų.

Kiti 8 kandidatai Lietuvoje surinko daug mažiau balsų - nuo 100 iki 1.

Iš viso Lietuvoje balsavo 5440 Rusijos rinkėjų. Tai yra apie 32 proc. iš maždaug 17 tūkst. Lietuvoje gyvenančių Rusijos piliečių.

Aktyviausiai balsuota Visagine (38,5 proc.), pasyviausiai - Šiauliuose (23 proc.)

Balsavimo apylinkės dar veikė Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Absoliuti dauguma iš Lietuvoje gyvenančių maždaug 300 tūkst. rusų turi Lietuvos pilietybę ir Rusijos rinkimuose nedalyvauja.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Milijonai iš valstybės – už sarginį šunį be dantų (64)

Visuomenę purtantys nelegalių statybų skandalai priverčia atsigręžti ir įdėmiau pasižiūrėti į instituciją, kurios rankose statybų kontrolė – Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI). Pastaruoju metu peršasi mintis, kad ši inspekcija labiau stengiasi sugalvoti būdų, kaip įteisinti nelegalias statybas, o ne su jomis kovoti.

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla papildyta V. Adamkaus komentaru (88)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (10)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (142)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (36)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.