Rusijos diplomatai bus kviečiami į

 (2)
Rusijos diplomatai bus kviečiami į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją pasiaiškinti dėl šios savaitės incidento, kai į Lietuvą be leidimo traukiniu įvažiavo ir buvo grąžinti Baltarusijai keturi ginkluoti Rusijos kareiviai.
Kaip BNS antradienį sakė Lietuvos URM Informacijos departamento direktorius Petras Zapolskas, "artimiausiu metu į URM bus pakviesti Rusijos ambasados atstovai, kuriems bus priminta, kad Lietuvoje privalu laikytis galiojančių taisyklių dėl karinio tranzito".

Anot P. Zapolsko, Rusijos ambasados atstovai taip pat bus paprašyti "paaiškinimo dėl įvykusio incidento".

Pirmadienio naktį Vilniaus rajone sulaikytas prekinis vienuolikos vagonų traukinys Nižnij Novgorodas-Kaliningradas, kuriame buvo vežamos karinių automobilių radijo stotys.

Krovinį lydėjo leidimų neturintys keturi Rusijos Federacijos automatais ginkluoti kareiviai.

Kaip BNS salė Pasienio policijos departamento atstovas spaudai Rokas Pukinskas, traukinį Vaidotų geležinkelio stotyje sulaikė Krašto apsaugos ministerijos Transportavimo tarnybos (KAM TT) pareigūnai. Traukinys į Lietuvos teritoriją įvažiavo per Kenos pasienio kontrolės postą.

Pirmadienį 14 val. 20 min. traukinys su sargyba buvo sugrąžintas į Baltarusiją.

Pasak R. Pukinsko, atliekamas tarnybinis patikrinimas dėl pasieniečių veiksmų įleidžiant traukinį į Lietuvą.

Rusijos karinius krovinius lydintiems kareiviams leidimus vykti per Lietuvos teritoriją išduoda KAM TT. Kartu su Rusijos kariais krovinį per Lietuvą lydi ir KAM pareigūnai.

Pastarąjį kartą nesklandumų dėl Rusijos karinio tranzito per Lietuvą kilo gegužės pabaigoje, kai Kenoje buvo išlaipinta neturėjusi leidimo Rusijos karinė komanda.

Šiemet užfiksuoti trys atvejai, kai pasienyje išlaipinamos Rusijos karinės komandos, neturinčios KAM TT leidimų tranzitu vykti per Lietuvą.

1999 metais Lietuvos pasieniečiai išlaipino 4 Rusijos karines komandas, neturėjusias reikiamų tranzitui per Lietuvą dokumentų.

Karine komanda vadinama daugiau kaip 3 kariškių grupė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: pirmąjį balandžio savaitgalį – ypatinga šiluma prognozė kitai savaitei (1)

Atsisveikindamas kovas šalį palaistys pavasarišku lietumi, o balandis prasidės ypatingai: savaitgalį mėgausimės dar šį pavasarį neregėta beveik 20 laipsnių šiluma.

S. Skvernelis vis sulaukia siūlymų kurti naują frakciją (142)

„Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų, bet manau, kad tai kol kas yra ankstyva.<...> Yra nemažai frakcijos narių ir tai jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms. Man yra džiugu, kad tokių Seimo narių yra, nes ir aš esu orientuotas į rezultatą, o ne procesą,“ – sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar bendražygiai jam nesiūlo kurti naujos jo paties frakcijos. Vis dėlto, jei pritrūktų politinės valios įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, S. Skvernelis sako neatmetantis galimybės dar šioje kadencijoje matyti ir naują valdančiąją koaliciją. Apie šias ir kitas politines aktualijas pokalbis su Ministru Pirmininku laidoje „Dėmesio centre“.

Anglijoje gyvenanti lietuvė: taip jau yra, jeigu gyveni skurdžiau, esi tylesnis, iš tavęs tyčiojasi (109)

Egidijus Anupraitis per kelias dienas liūdnai pagarsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Paaiškėjo, kad vaikinas mokėsi Liverpoolio universitete, tačiau grįžo atgal į Lietuvą.

L. Linkevičius prašo Vokietijos ministro perduoti Lietuvai Nepriklausomybės aktą (249)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį paprašė Vokietijos diplomatijos vadovo Sigmaro Gabrielio perduoti Lietuvai Berlyno diplomatiniame archyve rastą 1918-ųjų vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės aktą.

SADM skandale aiškėja naujos aplinkybės: darbuotojai pasakoja apie klastingas schemas (103)

DELFI aprašius situaciją, kai apie galimą valstybės lėšų švaistymą Socialinės apsaugos ir darbo ministrui (SADM) pranešusios Vaikų išlaikymo fondo darbuotojos sulaukė sistemos kirčio – buvo pradėta ieškoti, kaip jas nubausti, į viešumą ėmė kilti naujos detalės.