Rusijos diplomatai bus kviečiami į

 (2)
Rusijos diplomatai bus kviečiami į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją pasiaiškinti dėl šios savaitės incidento, kai į Lietuvą be leidimo traukiniu įvažiavo ir buvo grąžinti Baltarusijai keturi ginkluoti Rusijos kareiviai.
Kaip BNS antradienį sakė Lietuvos URM Informacijos departamento direktorius Petras Zapolskas, "artimiausiu metu į URM bus pakviesti Rusijos ambasados atstovai, kuriems bus priminta, kad Lietuvoje privalu laikytis galiojančių taisyklių dėl karinio tranzito".

Anot P. Zapolsko, Rusijos ambasados atstovai taip pat bus paprašyti "paaiškinimo dėl įvykusio incidento".

Pirmadienio naktį Vilniaus rajone sulaikytas prekinis vienuolikos vagonų traukinys Nižnij Novgorodas-Kaliningradas, kuriame buvo vežamos karinių automobilių radijo stotys.

Krovinį lydėjo leidimų neturintys keturi Rusijos Federacijos automatais ginkluoti kareiviai.

Kaip BNS salė Pasienio policijos departamento atstovas spaudai Rokas Pukinskas, traukinį Vaidotų geležinkelio stotyje sulaikė Krašto apsaugos ministerijos Transportavimo tarnybos (KAM TT) pareigūnai. Traukinys į Lietuvos teritoriją įvažiavo per Kenos pasienio kontrolės postą.

Pirmadienį 14 val. 20 min. traukinys su sargyba buvo sugrąžintas į Baltarusiją.

Pasak R. Pukinsko, atliekamas tarnybinis patikrinimas dėl pasieniečių veiksmų įleidžiant traukinį į Lietuvą.

Rusijos karinius krovinius lydintiems kareiviams leidimus vykti per Lietuvos teritoriją išduoda KAM TT. Kartu su Rusijos kariais krovinį per Lietuvą lydi ir KAM pareigūnai.

Pastarąjį kartą nesklandumų dėl Rusijos karinio tranzito per Lietuvą kilo gegužės pabaigoje, kai Kenoje buvo išlaipinta neturėjusi leidimo Rusijos karinė komanda.

Šiemet užfiksuoti trys atvejai, kai pasienyje išlaipinamos Rusijos karinės komandos, neturinčios KAM TT leidimų tranzitu vykti per Lietuvą.

1999 metais Lietuvos pasieniečiai išlaipino 4 Rusijos karines komandas, neturėjusias reikiamų tranzitui per Lietuvą dokumentų.

Karine komanda vadinama daugiau kaip 3 kariškių grupė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Į Vilnių atvežtas T. Matulionio sarkofagas (24)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje iškilmingai sutiktos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (368)

Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

Kaune į diakonus pirmą kartą įšventinti penki vedę vyrai (43)

Šeštadienį Kauno Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, susirinkus gausiai tikinčiųjų miniai, penki vedę įvairių profesijų vyrai įšventinti diakonais.

Pasaulį sudrebinęs desertas – jau Lietuvoje: už porciją ledų moka 4 eurus ir dar stovi eilėse (452)

Nors mūsų pokalbio metu Laurynas Rimavičius naujai įkurtoje ledų kavinėje dirbo tik antrą dieną, jo veidą jau puošė plati šypsena – Palangoje pristatęs naujovę jis kaipmat susilaukė stulbinančio poilsiautojų dėmesio.