Rusija rengia prieš Baltijos šalis naują propagandinį puolimą

 (5)
Šeštadienį jis pasakė kalbą Seimo iškilmingame posėdyje Nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti.

"Kas apibūdins naująjį Rusijos populistinį radikalizmą? O tai lems mūsų artimiausią ateitį. Ką matėme iš darbų, tai nenauji dalykai: pirmenybinis teritorinis mąstymas (žemė svarbiau už gyvybę joje) ir fundamentalus komunistinis nacionalistinis tikėjimas prievarta", sakė Seimo pirmininkas V. Landsbergis. Prieš dešimtmetį jis vadovavo Aukščiausiajai Tarybai-Atkuriamajam Seimui.

"Tokia tebėra, dar nepakitusi, Rusijos politikos istorinė tradicija. Visai realus tų politikų troškimas atkurti Naująją Sovietų Sąjungą, o Lietuvoje ta kryptimi darbuojasi Naujoji Sąjunga", sakė V. Landsbergis.

Anot Seimo pirmininko, Lietuvoje norima "gražiai sugyventi su visais kaimynais, turėti bendrų tikslų, jų tarpe ir visuotinę taiką, ir pelningą verslą naftos ūkyje. Kai visos pusės norės, taip ir bus".

Tačiau V. Landsbergio teigimu, "mes nesutiksime, kad gerų santykių, geros kaimynystės gerumo laipsnį matuotų tiktai kitas didelis partneris, kartais dar paaiškinantis: duokit gerus santykius, kaip aš suprantu, o jei ne, tai pamatysite, kas bus!".

Seimo pirmininkas sakė, kad pastaruoju metu "apie "kaltes", kaip regis, daugiausia yra aiškinama latviams", tačiau kviečia neapsigauti.

"Rusijos diplomatijos vadovas išsiuntinėjo laiškus didžiųjų valstybių kolegoms apie mus tris - Lietuvą, Latviją ir Estiją - ir visos trys tautos išvadinamos fašistais, revanšistais, Antrojo pasaulinio karo rezultatų, tai yra Jaltos rezultatų, peržiūrėtojais", sakė V. Landsbergis.

Jis palygino tai su padėtimi prieš dešimtmetį ir teigė, kad Rusijos užsienio reikalų ministro Igorio Ivanovo laišku "ruošiama dirva, yra rengiamasi dideliam propagandiniam puolimui".

"Bus reikalas - pateiks to "fašizmo" įrodymų, parodys ir mūsiškį Šiaulių eksponatą", sakė V. Landsbergis, turėdamas galvoje Šiauliuose savivaldybių rinkimuose norėjusį dalyvauti nacionalsocialistų lyderį Mindaugą Murzą.

Po iškilmingo Seimo posėdžio Lietuvos vadovai prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas V. Landsbergis, premjeras Andrius Kubilius sostinės Nepriklausomybės aikštėje dalyvavo valstybinių vėliavų iškėlimo ceremonijoje ir stebėjo karinį paradą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (58)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (24)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (19)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.

Vilniuje vyks robotų eitynės ir bepiločių orlaivių pasirodymai (9)

Vilniuje baigiamajame Inovacijų savaitės renginyje šeštadienį rengiamas robotų paradas ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai.