Rusija nori dominuoti Lietuvos energetikoje

Trečiadienį Vilniuje jis "akis į akį" susitiko su Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu bei vėliau - su konservatorių partijos vadovybės atstovais. Tai pirmasis toks susitikimas, kai pernai Lietuvos Vyriausybė ir "Williams International" pasirašė sutartį dėl "Mažeikių naftos" koncerno 33 proc. akcijų paketo ir teisės valdyti perdavimo šiai Amerikos bendrovei.

Konservatorių vadovybės nariams teiraujantis dėl derybų su Rusijos naftos bendrove "LUKoil", J. Bumgarneris sakė, jog derybose verslo interesai susipina su politiniais interesais.

"Jeigu tai būtų vien verslas, tai būtų gana paprasta. Tačiau (derantis) su rusais nevisuomet vien verslas, tai politika", sakė J. Bumgarneris.

Jo teigimu, "neabejotina, kad jie norėtų dominuoti Lietuvos energetikos sektoriuje".

Pasak J. Bumgarnerio, "derybos gali užtrukti, kol bus pasiektas protingas susitarimas".

Jo teigė esąs pasiryžęs siekti "racionalaus sprendimo, kuri būtų naudingas visiems akcininkams". Lietuvos Vyriausybei priklauso 58 procentai "Mažeikių naftos" akcijų.

Anot "Williams International" prezidento, kalbant apie galimybę naftos tiekėjams įsigyti "Mažeikių naftos" akcijų, "pirmiausia reikia susitarti dėl patenkinamų komercinių sąlygų, o tik po to kalbėtis apie akcijų įsigijimą".

J. Bumgarneris teigė, jog esama "daugybė būdų, kaip rusai galėtų dalyvauti" akciniame kapitale, tačiau visi jie turi būti "skaidrūs ir naudingi "Mažeikių naftai".

Paklaustas apie galimybę akcijų įsigyti finansinėms organizacijoms, J. Bumgarneris sakė, kad Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas "teigiamai žiūri į šį projektą", tačiau jų reikalaujamos sąlygos yra geri santykiai su Vyriausybe, ekonomikos stabilumas bei ilgalaikis naftos tiekimas.

Anot "Williams International" prezidento, kalbant apie naftos tiekimą, "rusai pripratę prie trumpalaikių sutarčių", tuo tarpu "Williams" rūpi "ilgalaikiai santykiai su Rusija, tačiau lankstūs, kad kainos galėtų kisti".

Jis sakė, kad Rusija, ateityje norėdama gauti pajamų už naftą, bus priversta pasirinkti "Mažeikių naftą", kuri bus vienintelė perdirbimo gamykla, gaminanti Europos standartus atitinkančią produkciją ir esanti arčiausiai jūros.

"Todėl mūsų ir jūsų Vyriausybės interesai sutampa - norime, kad "Mažeikių nafta" būtų moderni ir galėtų konkuruoti", sakė J. Bumgarneris.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (17)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (336)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (11)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1192)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.