Rusija nenori Lietuvoje gydyti savo karių

Apie 50 žmonių prie URM reikalavo, jog ministerija išdėstytų oficialią poziciją dėl Piliečių aljanso iniciatyvos ir neišduotų vizų Rusijos kariams, kovojusiems Čečėnijoje.

"Ministerijos nutylėjimas arba taikstymasis dėl tokių Piliečių aljanso pageidavimų reikštų Lietuvos dalyvavimą genocidiniame kare Čečėnijoje", sakė Vilniaus miesto Sąjūdžio grupių susivienijimo "Labora" vadovas Leonas Kerosierius.

Su piketuotojais susitikęs A. Saudargas sakė, jog piketuotojų reikalavimai išsakomi "ne tuo adresu".

"Rusija į mus nesikreipė ir, kiek aš sprendžiu iš Rusijos ambasados komentarų, neketina kreiptis. Visa tai yra ne tuo adresu, ne į URM jūs turite kreiptis", susirinkusiems sakė A. Saudargas.

Rusijos ambasada anksčiau yra santūriai įvertinusi Piliečių aljanso "savanorišką humanitarinę akciją, kurią kažin ar verta politizuoti".

A. Saudargas nekomentavo piketuotojų išreikštų nuomonių ir piketuotojams patarė "nedaryti Piliečių aljansui reklamos, ypač prieš rinkimus".

Praėjusią savaitę Kovo 11 akto signataras Algirdas Endriukaitis dėl iniciatyvos Lietuvoje gydyti Čečėnijoje sužeistus Rusijos karius išsiuntė pareiškimus ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui bei A. Saudargui.

Pareiškime teigiama, jog jei būtų pritarta šiai iniciatyvai, į Lietuvą atvyktų kariniai nusikaltėliai, ir tai reikštų, jog "kruvina putinizmo politika perkeliama į Lietuvą".

A. Endriukaitis įsitikinęs, kad "kareivių atvykimo atveju Lietuva įsitrauktų į karo Čečėnijoje rėmimą", o jei Lietuvos institucijos išduotų vizas rusų kariškiams, tai reikštų, kad "Lietuva yra ne savarankiška valstybė, o Rusijos gubernijos atitikmuo".

Vasario pradžioje Lietuvos piliečių aljansas, siekiantis atstovauti Lietuvoje gyvenančioms tautinėms mažumoms, taip pat paskelbė, kad banke atidarė specialią sąskaitą, į kurią renka lėšas rusų karių reabilitacijai Lietuvos sanatorijose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (289)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (7)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1050)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (58)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.