Rusija neįvykdė teisėto Lietuvos prašymo

 (1)
Rusijos teisingumo ministerija grąžino Lietuvai neįvykdytą prašymą įteikti kvietimą į teismą genocidu kaltinamam buvusiam KGB karininkui Petrui Raslanui.
Oficialiai neįteikus kvietimo, P. Raslano teismas už akių negalimas, nepaisant neseniai įsigaliojusių Baudžiamojo kodekso pataisų dėl genocido bylų.

Teisingumo ministerija ketvirtadienį pranešė, kad gavo Rusijos teisingumo ministerijos atsakymą į teisinės pagalbos prašymą įteikti šaukimą į Šiaulių apygardos teismą P. Raslanui, gyvenančiam Rusijos Maskvos apskrities Balašichos mieste.

Rusijos teisingumo ministerija informavo, kad P. Raslanas neatvyko į teismą atsiimti šaukimo dėl sveikatos būklės, bei pridėjo P. Raslano I grupės invalidumą liudijančią pažymą. Maždaug prieš dešimtmetį ir Lietuvos pasitraukusiam Rusijos piliečiui P. Raslanui dabar yra 84-eri.

Šiaulių apygardos teismas P. Raslano baudžiamosios bylos nagrinėjimą yra paskyręs gegužės 15 dieną. Iš Rusijos Šiaulių teismui tereikėjo sulaukti atsakymo, kad P. Raslanas yra susipažinęs su kaltinamąja išvada ir informuotas apie teismo posėdį. Paties P. Raslano teismas nesitiki sulaukti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (215)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (36)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (35)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (66)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (907)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.