Rusija gali skatinti lietuvių nepasitikėjimą NATO

Tai Seimo pirmininkas trečiadienį pareiškė žurnalistams, komentuodamas susitikimą su NATO generalinio sekretoriaus specialiuoju patarėju Rytų ir Vidurio Europos Klausimais Christopheriu Donnelly (Kritoferiu Doneliu).

V. Landsbergis netiesiogiai atkartojo pastaruoju metu spaudoje pasirodžiusius komentarus, jog Rusija laipsniškai švelnina savo požiūrį į Lietuvos siekius tapti NATO nare, tačiau tuo pat metu silpsta Lietuvos visuomenės entuziazmas dėl narystės Aljanse.

"Rusijos politikai lyg ir ne taip labai protestuoja, neaštrina klausimo, kad Lietuvos jungimasis į NATO labai pakenks Rusijai, kaip tai seniau sakydavo. Bet jie turi vilčių, kad pačioje Lietuvoje atsiras vilčių ir abejonių, ir gal palaikant tas abejones, jas paremiant, galbūt pavyks išmušti Lietuvą iš pasirinkto kelio", samprotavo Seimo pirmininkas.

Pasak V. Landsbergio, iki kitų metų, kai bus "brandinamas sprendimas" dėl Lietuvos pakvietimo prisijungti prie aljanso, Lietuvos visuomenė "turės išlaikyti tą egzaminą".

"Čia Lietuvos nuoseklumas, jos patikimumas bus labai vertinami", sakė parlamento vadovas.

Anot Seimo pirmininko, Ch. Donnelly gerai informuotas apie Lietuvos pasiruošimus siekiant NATO standartų, kariuomenės reorganizaciją.

Pasak V. Landsbergio, NATO teigiamai vertina lėšų Lietuvos kariuomenės modernizavimui skyrimą bei Lietuvos taikdarių misijas Balkanuose.

NATO atstovas, pasak Seimo pirmininko, atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje neturi būti mažinamos pastangos kovojant prieš korupciją, "ypač pasienio tarnybose, nes jie tai labai sieja su saugumo problemomis".

V. Landsbergis ir Ch. Donnelly taip pat aptarė padėtį Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Paksas išsakė nuomonę apie K. Komskį, jo brolį ir nušautą šunį (164)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio su jo brolio nušauto pasieniečio šuns istorija.

Karinės jūrų pajėgos treniruosis pratybose „Kormoranas" (8)

Klaipėdoje spalio 3-7 dienomis vyks karinių pratybų „Kormoranas 2016“ aktyvioji dalis. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, dalyvaus ir Karo policijos Klaipėdos įgula. Kaip stebėtojai pratybose dalyvaus ir du Ukrainos kariuomenės karininkai.

J. Miliaus atleidimas neišvers vidaus reikalų ministro iš pareigų (12)

„Tvarka ir teisingumas“ nesiims priemonių atšaukti vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko, kai jis balsavo už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimą.

Rinkimai 2016: dauguma sąrašų lyderių – už homoseksualų partnerystę (134)

Jei naujojo Seimo eiliniai nariai pritars savo lyderiams, Lietuva per artimiausius ketverius metus gali priimti istorinį sprendimą įteisinti homoseksualų santykius.

D. Grybauskaitė dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento Sh. Pereso laidotuvėse (30)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Jeruzalėje dalyvaus buvusio Izraelio Prezidento ir Nobelio taikos premijos laureato Shimono Pereso laidotuvėse.