Rumšiškės tradiciškai tapo Lietuvos Užgavėnių sostine

 (49)
Sekmadienį Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse tradiciškai sukvietė į Užgavėnių šventę. Kaip ir kasmet žiemą iš kiemo varyt Rumšiškėse susirinko tūkstančiai persirengėlių, o sekmadienio popietę ant laužo bus supleškintas ir pagrindinis Užgavėnių simbolis – Morė.
Užgavėnės Rumšiškėse
Užgavėnės Rumšiškėse
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Šiemet renginiai Liaudies buities muziejuje prasidėjo vidurdienį. Svečius Rumšiškėse pasitiko nedidelė pūga, tačiau žmonių tai negąsdino – jau nuo sekmadienio ryto į Lietuvos liaudies muziejų plūdo žmonės. Kaip ir ankstesniais metais muziejaus prieigose nusidriekė automobilių eilės, eismą reguliuoja keli policijos ekipažai. Jau keli kilometrai iki Rumšiškių iki 50 km/val. apribotas greitis magistralėje Vilnius – Kaunas.

Be tradicinės mugės pasirodymus šiemet surengė įvairūs folkloro ansambliai. Šventėje netrūko šokių, dainų, pokštų.

Muziejuje veikė kaukių dirbtuvėlės, svečiai galėjo pajodinėti, vyko rogučių ralis šeimoms, fotosesija ,,Kanapinio“ ir ,,Lašininio“ draugijoje bei kitos atrakcijos.

Užgavėnių laikas priklauso nuo Velykų datos, kuri nustatoma ne pagal Saulės, o pagal Mėnulio kalendorių. Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Užgavėnės švenčiamos, likus 7 savaitėms iki Velykų, tarp vasario 5 ir kovo 8 dienos. Dar XX a. pradžioje Užgavėnės švęstos tris dienas – sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 dieną prieš Velykas. Renginiui muziejuje pasirinktas sekmadienis prieš Užgavėnių antradienį, kadangi antradienis – darbo diena.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (49)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Nuskendusio lėktuvo An-2 savininkas: lėktuvas buvo nuodugniai patikrintas (30)

Lėktuvo An-2 katastrofa Baltijos jūroje visuomenę tarsi padalijo į dvi dalis.

R. Sinkevičius: „An-2“ apžiūra gali trukti 12 parų (14)

Nusprendus iš Baltijos jūros dugno ištraukti katastrofą patyrusį orlaivį „An-2“, vien orlaivio apžiūra gali užtrukti 12 parų, sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Šaltiniai: aiškėja naujo kandidato į švietimo ministrus pavardė (73)

Neoficialiais DELFI duomenimis naujausias Darbo partijos kandidatas į švietimo ir mokslo ministrus yra dabartinis Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Žuvusio piloto dukra B. Mačiulytė: kiek jie dar gali meluoti? paieška nutraukta, antrasis pilotas laikomas dingusiu be žinios (762)

Piloto Adolfo Mačiulio dukra Brigita Mačiulytė, išgirdusi, kad dingusio lėktuvo ir pilotų paieškos ir gelbėjimo operaciją organizavę asmenys pradėjo kalbėti, jog lėktuve nebuvo nei hidrokostiumų, nei plausto, pašiurpo.

A. Butkevičius kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus atskleis pirmadienį (16)

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus žada paskelbti pirmadienį.