Rumšiškės tradiciškai tapo Lietuvos Užgavėnių sostine

 (49)
Sekmadienį Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse tradiciškai sukvietė į Užgavėnių šventę. Kaip ir kasmet žiemą iš kiemo varyt Rumšiškėse susirinko tūkstančiai persirengėlių, o sekmadienio popietę ant laužo bus supleškintas ir pagrindinis Užgavėnių simbolis – Morė.
Užgavėnės Rumšiškėse
Užgavėnės Rumšiškėse
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Šiemet renginiai Liaudies buities muziejuje prasidėjo vidurdienį. Svečius Rumšiškėse pasitiko nedidelė pūga, tačiau žmonių tai negąsdino – jau nuo sekmadienio ryto į Lietuvos liaudies muziejų plūdo žmonės. Kaip ir ankstesniais metais muziejaus prieigose nusidriekė automobilių eilės, eismą reguliuoja keli policijos ekipažai. Jau keli kilometrai iki Rumšiškių iki 50 km/val. apribotas greitis magistralėje Vilnius – Kaunas.

Be tradicinės mugės pasirodymus šiemet surengė įvairūs folkloro ansambliai. Šventėje netrūko šokių, dainų, pokštų.

Muziejuje veikė kaukių dirbtuvėlės, svečiai galėjo pajodinėti, vyko rogučių ralis šeimoms, fotosesija ,,Kanapinio“ ir ,,Lašininio“ draugijoje bei kitos atrakcijos.

Užgavėnių laikas priklauso nuo Velykų datos, kuri nustatoma ne pagal Saulės, o pagal Mėnulio kalendorių. Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Užgavėnės švenčiamos, likus 7 savaitėms iki Velykų, tarp vasario 5 ir kovo 8 dienos. Dar XX a. pradžioje Užgavėnės švęstos tris dienas – sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 dieną prieš Velykas. Renginiui muziejuje pasirinktas sekmadienis prieš Užgavėnių antradienį, kadangi antradienis – darbo diena.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Z. Vaigauskas: naujų rinkimų Šalčininkuose nereikės (2)

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas sako, kad žuvus Šalčininkų vicemerui, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovui Andžejui Andruškevičiui, jį rajono taryboje pakeis kitas sąraše buvęs kandidatas. 22-oji partijos sąraše yra 41-erių ekonomistė Teresa Butrimovič.

A. Butkevičius skėlė bendražygiams dėl V. Landsbergio V. Landsbergis kreipiasi į žmones (586)

Po to, kai Seimas nepritarė Laisvės komisijos sprendimui skirti Laisvės premiją buvusiam buvusiam Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui, premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį paragino Seimą nepolitikuoti ir peržiūrėti savo sprendimą.

Šalčininkų vicemeras į kitą vyrą šovė daug kartų (289)

Šalčininkų vicemeras Andžejus Andruškevičius, penktadienį savo namuose Šalčininkų rajone, Eišiškių seniūnijoje nušovęs kitą vyrą, kaip teigiama, žmonos meilužį, į jį šovė daug kartų.

Druskininkų lynų keltuvas jau neveikia (208)

Penktadienį atidarytas Druskininkų lynų keltuvas šeštadienį jau neveikia. Į dviejų dienų šventę suvažiavę kurorto svečiai, nespėję išbandyti keltuvo atidarymo dieną, neslepia nusivylimo, kad teks išvažiuoti taip ir neišvydus Druskininkų iš 45 metrų aukščio.

Skurdo šalyje parduoda Maskvos idėją (227)

Ilianas Caşu mus pasitinka prorusiškų protestuotojų, įsikūrusių prie Moldovos parlamento, palapinių miestelyje. Apsivilkęs „The North Face“ striuke, kainuojančia daugiau nei 200 eurų, jis išdygsta iškart, kai priėję prie vartų pasakome esantys žurnalistai iš Lietuvos, prabyla švaria amerikietiška anglų kalba ir paaiškina, kad mums labai pasisekė.