Rumšiškės tradiciškai tapo Lietuvos Užgavėnių sostine

 (49)
Užgavėnės Rumšiškėse
Užgavėnės Rumšiškėse
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Sekmadienį Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse tradiciškai sukvietė į Užgavėnių šventę. Kaip ir kasmet žiemą iš kiemo varyt Rumšiškėse susirinko tūkstančiai persirengėlių, o sekmadienio popietę ant laužo bus supleškintas ir pagrindinis Užgavėnių simbolis – Morė.

Šiemet renginiai Liaudies buities muziejuje prasidėjo vidurdienį. Svečius Rumšiškėse pasitiko nedidelė pūga, tačiau žmonių tai negąsdino – jau nuo sekmadienio ryto į Lietuvos liaudies muziejų plūdo žmonės. Kaip ir ankstesniais metais muziejaus prieigose nusidriekė automobilių eilės, eismą reguliuoja keli policijos ekipažai. Jau keli kilometrai iki Rumšiškių iki 50 km/val. apribotas greitis magistralėje Vilnius – Kaunas.

Be tradicinės mugės pasirodymus šiemet surengė įvairūs folkloro ansambliai. Šventėje netrūko šokių, dainų, pokštų.

Muziejuje veikė kaukių dirbtuvėlės, svečiai galėjo pajodinėti, vyko rogučių ralis šeimoms, fotosesija ,,Kanapinio“ ir ,,Lašininio“ draugijoje bei kitos atrakcijos.

Užgavėnių laikas priklauso nuo Velykų datos, kuri nustatoma ne pagal Saulės, o pagal Mėnulio kalendorių. Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Užgavėnės švenčiamos, likus 7 savaitėms iki Velykų, tarp vasario 5 ir kovo 8 dienos. Dar XX a. pradžioje Užgavėnės švęstos tris dienas – sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 dieną prieš Velykas. Renginiui muziejuje pasirinktas sekmadienis prieš Užgavėnių antradienį, kadangi antradienis – darbo diena.

www.DELFI.lt
 
49
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

D. Grybauskaitės pokalbio su B. Obama prioritetai (11)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 09:10
Per susitikimą su JAV prezidentu Baracku Obama ir NATO viršūnių susitikime Velse prezidentė Dalia Grybauskaitė žada kalbėti apie papildomas saugumo priemones Baltijos regionui.

Kitąmet krašto apsaugai ruošiama dovana (11)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 09:02
Kitų metų krašto apsaugos biudžetas turėtų augti apie 400 mln. litų, sako krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas.

Karinės technikos muziejaus vizija Kaune virsta miražu (6)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 08:02
Kol Kaune valdžia beveik dešimtmetį VI forte žada įkurti karinės technikos muziejų, šią savaitę dar keli eksponatai iškeliavo į Vilniuje veikiančią ekspoziciją.

R. Maceikianecas: V. Tomaševskis už durų – gera žinia lenkams (61)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 07:30
Buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo narys Ryšardas Maceikianecas džiaugiasi, kad Valdemaro Tomaševskio vadovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) buvo priversta palikti valdančiąją koaliciją.

Malaizijos lėktuvo katastrofos tyrimas: sąmokslo teorijas įveikia sudėtinga tikrovė (56)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 07:14
Malaizijos lėktuvo katastrofos tyrimas: sąmokslo teorijas įveikia sudėtinga tikrovė
AP/Scanpix
Viešojoje erdvėje pasigirsta sąmokslo teorijų, esą Ukrainoje numušto Malaizijos lėktuvo aukų kūnų identifikacija vyksta įtartinai lėtai, tačiau, pasirėmus teismo medicinos ekspertų išmanymu, o ne abejotinų šaltinių duomenimis, galima daryti priešingą išvadą.