Rumšiškės tradiciškai tapo Lietuvos Užgavėnių sostine

 (49)
Užgavėnės Rumšiškėse
Užgavėnės Rumšiškėse
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Sekmadienį Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse tradiciškai sukvietė į Užgavėnių šventę. Kaip ir kasmet žiemą iš kiemo varyt Rumšiškėse susirinko tūkstančiai persirengėlių, o sekmadienio popietę ant laužo bus supleškintas ir pagrindinis Užgavėnių simbolis – Morė.

Šiemet renginiai Liaudies buities muziejuje prasidėjo vidurdienį. Svečius Rumšiškėse pasitiko nedidelė pūga, tačiau žmonių tai negąsdino – jau nuo sekmadienio ryto į Lietuvos liaudies muziejų plūdo žmonės. Kaip ir ankstesniais metais muziejaus prieigose nusidriekė automobilių eilės, eismą reguliuoja keli policijos ekipažai. Jau keli kilometrai iki Rumšiškių iki 50 km/val. apribotas greitis magistralėje Vilnius – Kaunas.

Be tradicinės mugės pasirodymus šiemet surengė įvairūs folkloro ansambliai. Šventėje netrūko šokių, dainų, pokštų.

Muziejuje veikė kaukių dirbtuvėlės, svečiai galėjo pajodinėti, vyko rogučių ralis šeimoms, fotosesija ,,Kanapinio“ ir ,,Lašininio“ draugijoje bei kitos atrakcijos.

Užgavėnių laikas priklauso nuo Velykų datos, kuri nustatoma ne pagal Saulės, o pagal Mėnulio kalendorių. Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Užgavėnės švenčiamos, likus 7 savaitėms iki Velykų, tarp vasario 5 ir kovo 8 dienos. Dar XX a. pradžioje Užgavėnės švęstos tris dienas – sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 dieną prieš Velykas. Renginiui muziejuje pasirinktas sekmadienis prieš Užgavėnių antradienį, kadangi antradienis – darbo diena.

www.DELFI.lt
 
49
Registruoti (0) Anonimiški (49)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

L. Linkevičius: šauktinių grąžinimas – mūsų indėlis į kolektyvinę gynybą (257)

2015 vasario mėn. 26 d. 23:17
L. Linkevičius: šauktinių grąžinimas – mūsų indėlis į kolektyvinę gynybą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) baigiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad JAV supranta Lietuvos susirūpinimą dėl saugumo, tačiau labai svarbu yra parodyti ir savo rimtą požiūrį į kolektyvinę gynybą – tai galėtų būti ir šauktinių grąžinimas.

Oficialu: A. Zuokas jaučiasi it karalius (252)

2015 vasario mėn. 26 d. 21:12
Vilniaus meras Artūras Zuokas jaučiasi it karalius. Ar bent jau taip byloja jo paties atributika.

Suabejojo, ar rinkimai vyksta skaidriai (22)

2015 vasario mėn. 26 d. 19:33
Policijai pradėjus jau 17 tyrimų dėl rinkėjų papirkinėjimo išankstiniame balsavime savivaldybių tarybų rinkimuose ir kitų rinkimų pažeidimų, „Baltųjų pirštinių“ valdybos narė Rūta Mačiulytė „Žinių radijui“ sakė, kad iškilo klausimų, ar rinkimai vyksta skaidriai.

Vilniuje nusidriekė norinčiųjų balsuoti eilės (10)

2015 vasario mėn. 26 d. 19:20
Ketvirtadienio vakarą Vilniaus miesto savivaldybėje nusidriekė iš anksto balsuoti norinčiųjų eilė, pranešė savivaldybėje esanti BNS žurnalistė.

Dėl galimų pažeidimų per rinkimus pradėta jau 17 ikiteisminių tyrimų (8)

2015 vasario mėn. 26 d. 17:44
Dėl galimų įstatymų pažeidimų per savivaldos rinkimus jau pradėta 17 ikiteisminių tyrimų, pranešė Policijos departamentas.