Rumšiškės tradiciškai tapo Lietuvos Užgavėnių sostine

 (49)
Sekmadienį Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse tradiciškai sukvietė į Užgavėnių šventę. Kaip ir kasmet žiemą iš kiemo varyt Rumšiškėse susirinko tūkstančiai persirengėlių, o sekmadienio popietę ant laužo bus supleškintas ir pagrindinis Užgavėnių simbolis – Morė.
Užgavėnės Rumšiškėse
Užgavėnės Rumšiškėse
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Šiemet renginiai Liaudies buities muziejuje prasidėjo vidurdienį. Svečius Rumšiškėse pasitiko nedidelė pūga, tačiau žmonių tai negąsdino – jau nuo sekmadienio ryto į Lietuvos liaudies muziejų plūdo žmonės. Kaip ir ankstesniais metais muziejaus prieigose nusidriekė automobilių eilės, eismą reguliuoja keli policijos ekipažai. Jau keli kilometrai iki Rumšiškių iki 50 km/val. apribotas greitis magistralėje Vilnius – Kaunas.

Be tradicinės mugės pasirodymus šiemet surengė įvairūs folkloro ansambliai. Šventėje netrūko šokių, dainų, pokštų.

Muziejuje veikė kaukių dirbtuvėlės, svečiai galėjo pajodinėti, vyko rogučių ralis šeimoms, fotosesija ,,Kanapinio“ ir ,,Lašininio“ draugijoje bei kitos atrakcijos.

Užgavėnių laikas priklauso nuo Velykų datos, kuri nustatoma ne pagal Saulės, o pagal Mėnulio kalendorių. Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Užgavėnės švenčiamos, likus 7 savaitėms iki Velykų, tarp vasario 5 ir kovo 8 dienos. Dar XX a. pradžioje Užgavėnės švęstos tris dienas – sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 dieną prieš Velykas. Renginiui muziejuje pasirinktas sekmadienis prieš Užgavėnių antradienį, kadangi antradienis – darbo diena.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (49)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Savaitgalio orai: karščiai pasieks kulminaciją (5)

Sulig kiekviena diena šalyje termometrų stulpeliai kils vis aukščiau. Ne tik dieną bus nepakeliamai karšta, bet ir naktimis miegui trukdys tvankuma. Liepos 6–ąją visas šis karštis pasieks kulminaciją, iškart po jo lauks drėgna ir griausminga atomazga.

Gelbsti Panevėžio įvaizdį: pamatyk, kaip atrodo stilingiausi (113)

Fotografas Egidijus Krikščiūnas bando reanimuoti Panevėžį. Jau metus laiko jis vaikščiodamas po miestą fiksuoja stilingų praeivių šypsenas.

Parlamentarai bijo teroristinių išpuolių Seime (90)

Kai kurie parlamentarai, baimindamiesi galimų teroristinių išpuolių, sako, kad rūmai, kuriuose jie posėdžiauja yra nesaugūs bei vardija vietas, kaip ir kur galima sprogdinti, kad būtų daug žalos. Seimo pirmininkė parlamente jaučiasi saugi, o Vadovybės apsaugos departamentas (VAD) Seimo rūmų apsaugą žada stiprinti, bet kada tai bus daroma, dėl lėšų trūkumo negali pasakyti, ketvirtadienį pranešė LNK „Žinios“.

Testas rūkantiems: sužinok, kaip giliai esi įklimpęs (71)

Viešoje erdvėje gausu testų, kurie siūlo pasitikrinti, ar esi priklausomas nuo rūkymo. DELFI pateikia kiek kitokį klausimyną – nusistatyk, koks yra tavo rūkymo tipas.

Vilniuje baigėsi parengiamasis Branduolinio saugumo viršūnių susitikimo posėdis (13)

Vilniuje ketvirtadienį baigėsi keturias dienas trukęs parengiamasis Branduolinio saugumo viršūnių susitikimo posėdis, kuriame dalyvavo 130 aukštų pareigūnų iš 48 valstybių ir tarptautinių organizacijų – Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Tarptautinės atominės energetikos agentūros, Interpolo.