Rumšiškės tradiciškai tapo Lietuvos Užgavėnių sostine

 (49)
Užgavėnės Rumšiškėse
Užgavėnės Rumšiškėse
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Sekmadienį Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse tradiciškai sukvietė į Užgavėnių šventę. Kaip ir kasmet žiemą iš kiemo varyt Rumšiškėse susirinko tūkstančiai persirengėlių, o sekmadienio popietę ant laužo bus supleškintas ir pagrindinis Užgavėnių simbolis – Morė.

Šiemet renginiai Liaudies buities muziejuje prasidėjo vidurdienį. Svečius Rumšiškėse pasitiko nedidelė pūga, tačiau žmonių tai negąsdino – jau nuo sekmadienio ryto į Lietuvos liaudies muziejų plūdo žmonės. Kaip ir ankstesniais metais muziejaus prieigose nusidriekė automobilių eilės, eismą reguliuoja keli policijos ekipažai. Jau keli kilometrai iki Rumšiškių iki 50 km/val. apribotas greitis magistralėje Vilnius – Kaunas.

Be tradicinės mugės pasirodymus šiemet surengė įvairūs folkloro ansambliai. Šventėje netrūko šokių, dainų, pokštų.

Muziejuje veikė kaukių dirbtuvėlės, svečiai galėjo pajodinėti, vyko rogučių ralis šeimoms, fotosesija ,,Kanapinio“ ir ,,Lašininio“ draugijoje bei kitos atrakcijos.

Užgavėnių laikas priklauso nuo Velykų datos, kuri nustatoma ne pagal Saulės, o pagal Mėnulio kalendorių. Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Užgavėnės švenčiamos, likus 7 savaitėms iki Velykų, tarp vasario 5 ir kovo 8 dienos. Dar XX a. pradžioje Užgavėnės švęstos tris dienas – sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 dieną prieš Velykas. Renginiui muziejuje pasirinktas sekmadienis prieš Užgavėnių antradienį, kadangi antradienis – darbo diena.

www.DELFI.lt
 
49
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Paskelbė itin liūdną diagnozę Lietuvai (136)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 14:05
Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimas 2000-2013 metais buvo intensyviausias Europos Sąjungoje (ES), sako Demografinių tyrimų instituto direktorė prof. Vlada Stankūnienė.

Tai kas gi vyksta Ukrainoje: NATO versus Rusija (69)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 13:49
Pensinio amžiaus sulaukęs čekų generolas Andoras Šandoras davė interviu portalui ParlamentniListy.cz apie Rusijos vykdomą politiką, tačiau gynybos reikalais besidomintis apžvalgininkas Aleksandras Matonis jį įvertino kaip puikų propagandinės taktikos pavyzdį.

Klaipėdoje sukurti Kalėdų dvasią padės ir V. V. Landsbergis (6)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 13:48
Klaipėdoje sukurti Kalėdų dvasią padės ir V. V. Landsbergis
V.Liaudanskio nuotr.
Kalėdiniai renginiai uostamiestyje prasidės vėliau nei kituose šalies miestuose. Eglutės įžiebimo šventė vyks gruodžio 6 dieną. Renginys išsiskirs tuo, kad pasaką, kurią savo pasirodymais seks įvairūs klaipėdiečiai, sukūrė Vytautas V. Landsbergis.

Teismas baigė buvusių Seimo narių apklausą A. Sacharuko byloje (2)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 13:33
Aleksandras Sacharukas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Buvęs televizijos laidų vedėjas Jonas Stanevičius, kuris buvo išrinktas į Seimą ir kurį laiką ėjo Krikščionių partijos frakcijos, vėliau Tautos prisikėlimo frakcijos seniūno pavaduotojo pareigas, trečiadienį apklaustas buvusio kolegos Aleksandro Sacharuko baudžiamojoje byloje.

Politologas: yra tik vienas būdas atgrasyti Rusiją (56)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 11:57
Politikos apžvalgininkas Bernaras Ivanovas sako, kad Jungtinių Valstijų armijos planai ateinančiais metais sutelkti dalį karinės technikos NATO rytinėse šalyse, yra vienintelė priemonė, galinti atgrasyti Rusiją.